Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/P11] NAPRAWA KLUCZYKA


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wystarczyło troszkę poszukać :D :D :D

 

 

temat został podpięty, ale proszę tez używać wyszukiwarki i nie ograniczać się do jednego modelu auta, bo gro rozwiązań jest identycznych w różnych modelach :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. mam starą primerkę 97r. z immo, kluczyk i pilot oddzielnie bo pilot jakis chiński gówniany nieoryginalny. chcę zmienić pilot na inny bo ten co mam jest przetarty, rozpada sie w rekach, wystarczy go poruszyć w kieszeni niechcąco i jeżeli jestem gdzieś w pobliżu auta na parkingu to mi wyć zaczyna bo przyciski w nim grzechoczą i latają jak świnie, no krótko mówiąc już mnie to tak wkur*** że muszę go wymienic...

 

Czy wystarczy że kupię jakiś solidniej wykonany pilot i go przeprogramuję tak jak w opisach na poprzednich postach?

 

Bo mam taki...

 

3wju.jpg

 

a chcę zmienić na taki...

 

http://allegro.pl/nissan-micra-primera-pilot-central-zamka-alarmu-2-i3912120460.html

 

albo taki jakby dało radę grot zmienić, jakoś dorobić...

 

http://allegro.pl/klucz-kluczyk-pilot-nissan-micra-primera-almera-i3975819059.html

 

Jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że ten pilot nie jest od oryginalnego alarmu. Alarm chyba nie jest zakładany przez Nissana. Gdybyś miał alarm od Nissana, na 99% miałbyś w tym roczniku kluczyk z wbudowanym pilotem (proszę to ewentualnie zweryfikować i mnie poprawić jeśli się mylę).

 

Ty masz tylko zabudowany kluczyk z immobiliserem.

 

Pilota musisz szukać na mój gust takiego jak masz - chińskiego, uniwersalnego.

Wtedy odszukasz centralkę od alarmu, powinien być na niej przycisk RESET.

Aby zaprogramować nowe piloty musisz przytrzymać kilka sekund przycisk RESET i później przycisnąć przycisk w pilocie.

Centralka go zapamięta. Z reguły można programować 2-4 piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,może komuś się przyda.

Opiszę jak ja dorobiłem 2 kluczyk do Primery 2000 rok prod. 2.0 benzyna, kluczyk z pilotem 2 przyciski NATS z Siemensem.

 

1.Zakupiłem kluczyk na szrocie z działającym pilotem (można sprawdzić, gdzie dorabiają klucze czy pilot w kluczyku wysyła sygnały)60zł całość.

 

2.Dorobienie kluczyka tzn.grot plus immobiliser 240zł

 

3.Zakup surowego kluczyka 50 zł 

 

 

Immobiliser dorabiany , przynajmniej w moim przypadku ma kształt dość sporej szklanej  rurki i w kluczyku gdzie jest oryginalne immo nawet po jego wydłubaniu nie bardzo chce się zmieścić więc w kluczyku gdzie  jest  dorobiony grot w miejsce gdzie był pilot włożone jest immo a w kluczyku surowym po odpiłowaniu grotu włożony jest pilot od otwierania i zamykania auta.

 

na koniec trzeba było zaprogramować kluczyki żeby otwierały i zamykały auto łącznie z alarmem.

 

U mnie zadziałała ta procedura i auto było otwarte z pilota 2 razy czyli wszystkie drzwi odblokowane przed programowaniem:

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.

2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

 

Całość 350 zł i działa

U mnie też tak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie Taki problemik że padł mi jedyny pilot na uzbrojonym alarmie, jak otwieram auto kluczykiem uruchamiam alarm(Chellenger NT), jak wygląda sytuacja  z programowaniem kluczyka przy aktywnym alarmie(nie wiem gdzie jest przycisk wprowadzający alarm w tryb serwisowy).

Nie chcę kombinować z odłączaniem akumulatora itd żeby nie namieszać więcej.

Jakieś pomysły sugestie?

 

...wymieniłem mikrostyki...- pilot z klucza biega aż miło,

Pozdrawiam.

Edytowane przez rogal100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj sobie odnowiłem przyciski w pilocie i pięknie działa. Po rozebraniu i złożeniu poszedłem przetestować i nie działał, ale okazało się, że po prostu jedną blaszkę źle włożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem wreszcie czas i polutowałem nowe przyciski w swoim pilocie.

Taka mała rzecz a cieszy :nissan:  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...