Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie Juke


Gość skawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też prawie zawsze poruszam się na normalu - spalanie od tankowania do tankowania (zawsze do pełna) - max 6,9l; min 5,9l a najczęściej 6,5l ; Silnik 1,6 bez turbo, skrzynia manualna, przebieg prawie 14 tys. km od lipca'11, większość km zrobione po trasie, raczej przy spokojnej jeździe 110-120 km/h ;)

 

Spalanie super:)

Ja ostatnio pozwoliłam sobie na "sport" i 150 na liczniku :)

spalanie od razu skoczyło na 8,3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dwa tygodnie,mam dopiero 600km

pokazuje mi 7,1, a nawet 6,8

na trybie normal.

Prędkość 90-110

:)

 

Ja mam identycznie a na eco nawet pokazuje 5,9

A po przeliczeniu na stacji 300 km i 21 litrów od pełna do pełna więc 7 jak w :) szczelił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jechałam dzisiaj A4 Katowice- Kraków.

W tamtą stronę przy spokojniejszej jeździe na trybie normal i V 120-130 komputer pokazał mi 7,1.

Ta sama droga powrotna, ale prędkość momentami 170 ...komputer pokazał 6,9...??

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komuś zależy na niskim spalaniu to lada moment pojawi się w ofercie JUKE z systemem Stop/Start (opcja dla każdego JUKE z silnikiem 1.6 117KM) czyli takim samym rozwiązaniem jakie jest w modelu Qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po zatankowaniu wyszlo mi srednio 7.5 l.

 

przebieg 7200 km

 

na baku przejechalem 562 km [ 2x 50 km po autostradzie (normal) ~130k/h reszta to miasto dziennie 20 km w korkach (eco) ]

 

silinik DiG-T 6 MT jest co raz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj spróbowałam na eco

40 km trasa

pokazało 6,1:)

 

wolę jednak na normal albo sport :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi spali ile wleje hehe. Wcześniej miałem S-typa w 2.7D I tu zdziwko .Ten dwu tonowy kotek w trasie bił na głowe mojego żuczka. Puki co mam przejechane 5000 mil. Zobaczymy jak spisze się w trasie do pl. Ale już wiem , że nie da rady na baku od promu do granicy z pl a kotek dawał. :|

Edytowane przez swanyadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to zazdroszcze mi pokazuje cały czas 24.5 czasami 25 mpg czyli 11.53l/100km 1.6 silnik kosmos ja mam chyba 6.1 litra strong>ression.gif .Ile mu wleje tyle wychleje.

 

masz automat czy manual ?

ja mam manualna slrzynie i srednio 34mpg ... chyba masz ciezka noge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja ponownie dorzucę coś do tematu spalania. Początkowo kiedy robiłem" pierwsze kroki" tym autem zużycie paliwa oscylowało w granicach 11,5 l ! Byłem tym lekko zniesmaczony ale kładłem to na moc silnika czy automat wszak wiadomo , że każdy pali trochę więcej . Z czasem nauczyłem się operować gazem i przeciętne zużycie spadło mi w granicach 9,4 l/100km. Przy ostrej jeździe. Teraz jeżdżę spokojniej w granicach 110/120 , i zrywu używam tylko przy wyprzedazniu lub na czerwonych światłach ( a wtedy zużycie gwałtownie rośnie ) i pali w granicach 8,5-9 . Przypomnę , że kiedyś na 200 km trasie jadąc za żoną spaliłem 7,4 ale tego rekordu nie udało mi się więcej uzyskać. A więc zasadnicze znaczenie ma sposób naciskania czy zwalniania gazu a nie przeciętna prędkość ! :wave:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak pisałam spalanie w moim żuczku bylo na poziomie 7,4-7,5 i ciut wiecej.

Ale wczoraj..

wczoraj trasa 80km,

prędkość 90-100

i moje autko pokazało 5,9 :dribble:

tryb normal:) :) :)

:thumbsup:

 

Przy włączonym tempomacie:)

Edytowane przez zoja61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój też pokazuje 3.9~4.2 a jak zaleję do pełna i przeliczę to ten komputer ma wskazania z kosmosu.

 

Manual.Ok ja to ja może i mam ciężką nogę.Ale moja pani...??? Mi zamntowali 6.1L heh

 

Tak, masz zapewne 6.1 AMG w budzie Juka (dla ubogich)

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie na trasie zawsze wychodzi wiecej niz po miescie ale ja przejechalem z UK do PL w 14 godzin od domu do domu :devil:

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 1,5-2 godzin, a czemu

 

srednia wyszla mi okolo 100 km/h

 

pozniej wrzuce zdjecie ktore zrobilem po przyjezdzie do rodzicow w PL

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...