Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie Juke


Gość skawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma potrzeby abyś powtarzał to co napisałem 3 posty wcześniej. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po mieście pali 8 1,6 silnik. Jestem bardzo zawiedziona tak dużym spalaniem.

PanzerWagen Polo: 2002, silnik PB 1,2 (3 cylindry), skrzynia manualna: spalanie w mieście ok 7,5.

Więc jak żonka teraz jeździ (w tych samych warunkach) Żukiem w automacie i ma podobne spalanie to uważam, że jest  :thumbsup:

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi pali na dotarciu przejechane 500 km. 8,8 litra ,krótkie trasy po mieście  .Po zakupie palił mi ponad 10 l. po mieście i spada już do 8,8 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy ma zasadniczy wpływ (kluczowy) na średnie zużycie. Najczęstszym błędem jest unikanie obrotów i katowanie oddolne silnika... Przesada w drugą stronę również nie pomaga ani osiągom, ani spalaniu... Warto korzystać z dobrodziejstwa zmiennych faz rozrządu i nauczyć się w którym momencie auto reaguje najlepiej i jak to się przekłada na średnie zużycie... praktyka praktyka jeszcze raz praktyka...

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juke 1,6. Na pokładzie dwie osoby + bagaż (tygodniowy wyjazd). Jazda bez klimatyzacji, w miarę płynna (głównie normal + ECO w mieście w korkach), Średnia z 260 km wyszło 6 litrów.

 

Dziś jechałem 170 km, bagaż i załadowanie niemal że identyczne (różnica może 5 kg). 1/5 trasy z klimą w trybie ECO (ustawione na 25 st - w słońcu już nieźle grzało). Jazda głównie na tempomacie + jakieś 20 km typu - jazda 20 metrów i stanie w korku. Poza tym kilka razy Sport (wyprzedzanie) i jazda tylko na ECO. Wyszło... 4,9 litra (własne obliczenia). Jazda typowo ekonomiczna - hamowanie silnikiem, tempomat, zero szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

O ile spalanie miasto/drogi lokalne w Polsce jest wg mnie ok (średnio pod nogą mojej żony wychodzi jakieś 6,5l) to niestety na autostradzie w Niemczech żuczek okazał się niezłym ochlejem! Przy jeździe z prędkością 140km spalił ponad 10l/100km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juki trochę palą powyżej 110/120 A przy 160-170 to już masakra. Największa prędkością na małe spalanie według mnie jest do 100km/h, i tak też się auta testuję do danych technicznych. 

Edytowane przez Kincu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest. Do 100 km bajka, a potem rośnie lawinowo. Audi A6 z dieslem przy spokojnej jeździe, 3L, quatro, 100/h - 10 L przy normalnej jeździe. Przy szaleństwie i 170 km na autostradzie w DE i spalanie jakieś 17-19L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Każdy nowoczesny silnik już od wielu lat ma czujnik spalania stukowego i dzięki niemu jak zatankujesz PB95 do silnika wystrojonego na PB98 nic nie powinno się stać, ale oczywiście jeśli masz silnik wystrojony na PB98 szczególnie to tyczy się silników z turbo lub kompresorem - należy tankować PB98.

 

Powtórzę jeszcze raz - jeśli na korku wlewu paliwa masz PB95 i jest to wolnnossący silnik benzynowy to tankuj PB95 na dobrej markowej stacji benzynowej.

 

To co robisz w krajach gdzie fizycznie nie da się kupić PB98? I nie mówię tu o jakiś zadupiach,tylko w takiej Wielkiej Brytanii dosłownie wszędzie jest tylko jedna bezyna normalna "regular unleaded" i ona ma tylko 95 oktanów. Pewnie, BP i Shell mają swoje paliwa(Ultimate i V-Power),ale jest to rzadkość i nawet nie na wszystkich stacjach tych firm da się je kupić. Tu gdzie mieszkam jest pewnie z 10 stacji BP a może 2 mają paliwa Ultimate(z czego tylko jedna ma bezynę Ultimate, druga ma tylko Diesla Ultimate). Ja przez lata całe lałem do silnika 4.4L V8 tylko i wyłącznie Pb95 i autko ma w tej chwili 350 tysięcy - bez żadnych awarii ani problemów,nigdy nie trzeba było ramontować niczego w tym silniku - a na korku pisze "Pb98 premium only".

 

Nie mówię że nie masz racji - ale po prostu w nowoczesnych samochodach jest to jedna rybka co nalewasz. W EU do benzyny dolewają 10% etanolu, w Stanach praktycznie wcale - i tu i tam jeżdżą takie same silniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma juka po liftingu tj. z silnikiem 1.2 . Jakie spalanie.? chcę kupić juka i zastanawiam się nad  wyborem silnika 1.2 lub 1.6  117kM. Chcę długo  użytkować samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chcę długo  użytkować samochód.

Na pewno 1.2 będzie palił mniej i będzie prawdopodobnie bardziej dynamiczny (więcej "niutków"). Ale też będzie mniej trwały. Jeżeli planujesz długo posiadać ten samochód to IMHO 1.6 będzie rozsądniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To już dopadło juki o ile to 1.2 jest na turbo, jak chcesz dużo pojeździć to byłbym za 1.6 wolnossącym. Sam bym wybrał 1.6 117km jak bym miał kupować nowego juka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przywiozłem go w sobotę 10 stycznia br.  Juke Acenta 1.2.  Spalanie: Przy odbiorze  stan licznika 8 km. Do stacji benzynowej 2 km. Zatankowałem do oporu czyli 40 litrów.

Cały dystans to autostrada A-4 Gliwice-Rzeszów. Gdy wjechałem na autostradę licznik pokazywał  przejechane 10 km.  Wskaźnik pokazujący możliwy dystans  do przejechania na tym co w  baku wyświetlił 484 km ( razem poniżej 500 km. ) W trakcie jazdy zauważyłem , że suma przejechanych km oraz wskazanych km możliwych do przejechania rośnie w kierunku 600 km. Ostatecznie gdy dojechałem do domu przejechałem 315 km natomiast drugi wskaźnik pokazywał 305 km  możliwych do przejechania jeszcze na pozostałej benzynie w baku. Daje to sumę 620 km  do przejechania na zatankowanym baku do pełna. Dzielimy 620:40  co daje  15,5 km na jednym litrze. Lub inaczej 40 : 6,2 = 6,45 litra na 100 km. I takie spalanie mi wyszło 6,5 litra na stówkę. Jechałem z szybkością maksymalną 120 km na 6 biegu nie przekraczając 2.5 tyś obrotów zmieniając szybkość na tym biegu do minimum tj.  80-90 km.  Najczęściej jechałem  90-100 km. W trakcie jazdy obserwowałem spalanie tj. sumowałem km przejechane w stosunku do możliwych do przejechania na paliwie pozostającym w baku.  Te dwie wartości zmieniały się od minimum gdy wsiadłem do samochodu to było 494 km ( 10 + 484) do max  około 640 km. Ostatnie km trochę go pogoniłem tj,  trochę ponad 120 km oraz 10 km dojazd do domu po zjeździe z autostrady - co dało wspomnianą sumę 620.

Tryb eco. Jechałem sam z pustym bagażnikiem. Warunki na drodze ok. tj. mokro trochę,  wiatr wiał zachodni więc popychał mnie na wchód, temperatura 6-8 stopni opony letnie. To wszystko  na razie o spalaniu sinika 1.2 DIGT 115KM.

Edytowane przez pulon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Staram się jeździć w miarę ekonomicznie i czasem na trasie uda się zejśc nieco poniżej 6, ale to bardzo niewiele poniżej tej liczby. w mieście chyba średnio około 8-8,5 :) Chyba norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pokonuję dystans ok. 100 km , spalanie oscyluje około 6 litrów (bywało też 5.5l., 5, 7l jak również 6 .2l, 6.3l) - w mieście nie przekracza 7 litrów.

Silnik 1.6  117KM.benzyna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Średnie spalanie wg. kompa ok 8,5l/100km

Dziś doprowadziłem do takiego poziomu paliwa, że zasięg spadł poniżej 0km, na wyświetlaczu pojawiły się kreski -------- , przejechałem jeszcze ok 10km i po zatankowaniu pod korek weszło 39l (najwięcej ile udalo mi się zatankować do juke'a)

 

si4npodmxa59b9hd.jpeg5x2ziz2k1git5s94.jpeg

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie wg. kompa ok 8,5l/100km

Dziś doprowadziłem do takiego poziomu paliwa, że zasięg spadł poniżej 0km, na wyświetlaczu pojawiły się kreski -------- , przejechałem jeszcze ok 10km i po zatankowaniu pod korek weszło 39l (najwięcej ile udalo mi się zatankować do juke'a)

 

Mnie najwięcej za jednym zamachem weszło 49,14l - czyli u Ciebie chyba jeszcze zapas był mimo dość niepokojących wskazań.  :)

 

Dziś tankowałem przy wskaźniku poziomu paliwa pokazującym jeszcze cztery kreski do końca (jedna kreska poniżej 1/4 skali) - do baku weszło 40,16l. W sumie to miałem ochotę jechać dalej bez tankowania - auto pokazywało zasięg 87km, ale miałem przed sobą jeszcze ok. 60 kilometrów w trasie, a ze względu na śnieg ryzyko niespodziewanego postoju czy objazdu było spore, więc złamałem się i zatankowałem, gdy była okazja. Średnie spalanie od ostatniego tankowania wyszło mi 10,49l/100km.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj w ''MOTORZE'' przeczytałem ciekawostkę że juke 4WD ma o 4 litry większy bak niż 2WD. 50l do 46l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ''MOTORZE'' przeczytałem ciekawostkę że juke 4WD ma o 4 litry większy bak niż 2WD. 50l do 46l.

 

Może to ze względu na potencjalnie większe spalanie? Osobiście wolałbym, żeby pojemność baku była trochę większ, dodatkowe 10-15 litrów trochę ułatwiłoby mi życie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bak w juke'u też trochę za mały, przydałoby się z 60l ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bak w juke'u też trochę za mały, przydałoby się z 60l ;).

 

 

Dokladnie.Wtedy bylby wiekszy zasieg , niz te niecale 800 km :rolleyes2:

Edytowane przez mareckiX360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do zapalenia rezerwy wystarcza na nieco ponad 500km ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...