Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automtatyczne światła


Gość templar83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość templar83

Witam, wczoraj odebralem nowy smaochod QQ wersja I-way, 1.6 benzyna. Mam pytanie, bo ustawiam swiatła w pozycji Auto (czyli zgodnie z ksiazka powinny mi swiecic swiatla mijana i postojowe) i nic sie nie swieci. Dopiero jak przelacze na swiatła mijania to sie one zapalaja. Czy powinienem isc z tym do serwisu? Zauwazylem ze jak wlacze na pozycje AUTO i dodam przeciwmgielne to wszystkie mi sie zapalaja (przednie przeciwmgielne, pozycyjne i miajania), a jak wylacze przecimgielne to wszystkie gasna, a przelacznik jest dalej w pozycji AUTO. Moze ja musze cos jeszcze nacisnac? Mial ktos podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalą się jak będzie ciemno. Właśnie na tym polega AUTOmat :)

Zadowolenia z zakupu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość templar83

Zapalą się jak będzie ciemno. Właśnie na tym polega AUTOmat :)

Zadowolenia z zakupu życzę.

To troche bezsensu dla mnie...w Polsce trzeba jezdzic ze swiatlami caly czas, czy jest jasno czy nie. Ja myslalem ze to bedzie taka funkcja ze jak zgasze silnik to swiatla sie automatycznie wylacza (teraz zawsze musze pamietac zeby je wylaczyc) i tak samo, jak wlaczam silnik ze swiatla jak sa w pozycji AUTO to od razu sie wlaczaja. Ale moze zle zrozumialem ta funckje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche bezsensu dla mnie...w Polsce trzeba jezdzic ze swiatlami caly czas, czy jest jasno czy nie. Ja myslalem ze to bedzie taka funkcja ze jak zgasze silnik to swiatla sie automatycznie wylacza (teraz zawsze musze pamietac zeby je wylaczyc) i tak samo, jak wlaczam silnik ze swiatla jak sa w pozycji AUTO to od razu sie wlaczaja. Ale moze zle zrozumialem ta funckje.

Ja mam cały czas włączone. Wyłączam silnik i wyjmuję kluczyk światła gasną, wsiadam, właczam silnik i światła są-w czym zatem Kolega ma problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość templar83

no wlasnie opisalem wyzej. Mam ustawione w pozycji AUTO swiatla, wkladam kluczyk wlaczam silnik i swiatla sie nie zapalaja? Czy powinienem teraz udac sie do serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie opisalem wyzej. Mam ustawione w pozycji AUTO swiatla, wkladam kluczyk wlaczam silnik i swiatla sie nie zapalaja? Czy powinienem teraz udac sie do serwisu ?

Ta funkcja słuzy do wlaczania swiatel w omencie gdy zapada zmrok lub wjezdzasz do tunelu. Bardzo przydatna gdy zamontujesz dodatkowe swiatla do jazdy dziennej.

Po za Polska i kilkunastoma innym krajami, sa panstwa w ktorych nie ma obowiazku jazdy na swiatlach przez 24 h na dobe.

 

Wizyta w serwisie nic Ci nie da, mozesz jedynie zirytowac sie drwiacymi spojrzeniami serwisantow.

Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie opisalem wyzej. Mam ustawione w pozycji AUTO swiatla, wkladam kluczyk wlaczam silnik i swiatla sie nie zapalaja? Czy powinienem teraz udac sie do serwisu ?

 

Przełącz je w pozycję włączone na stałe to będą działały tak jak chcesz. Zgasną po wyjęciu kluczyka zapalą się po włączeniu zapłonu. Minus takiego rozwiązani to wyświetlacz i kamera cały czas w trybie nocnym. Dlatego żeby poprawnie korzystać z funkcji AUTO założyłem LEDy dzienne.

Można też w serwisie tak ustawić żeby światła świeciły się zawsze jak pracuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze wszystko dziala tak jak powinno :)

 

No kolego, my tobie nie sprawdzimy czy wszystko działa tak jak powinno, sam musisz to sobie sprawdzić. Ale ja też jeżdżę cały czas z przełącznikiem na "włączone"...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość blackpearl

Mam pytanko do was. Posiadam Qashqaia Tekna z 2007r w wersji z xenonami. Przy ustawieniach na AUTO pali sie pozycja, xenon + zielona kontrolka na desce. W sloneczny dzien majac rowniez ustawiona opcje AUTO rowniez pali sie pozycja, xenon - oprocz zielonej kontrolki. Xenon nie powienien przypadkiem gasnac w sloneczny dzien???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do was. Posiadam Qashqaia Tekna z 2007r w wersji z xenonami. Przy ustawieniach na AUTO pali sie pozycja, xenon + zielona kontrolka na desce. W sloneczny dzien majac rowniez ustawiona opcje AUTO rowniez pali sie pozycja, xenon - oprocz zielonej kontrolki. Xenon nie powienien przypadkiem gasnac w sloneczny dzien???

Być może masz ustawiony tryb świateł dziennych wg Nissana - czyli pali się wszystko cały czas oprócz kontrolki. Instrukcja servisowa przewiduje taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze mozna tak skonfigurowac komputer aby w sloneczny dzien xenony sie przelaczaly na swiatla pozycyjne??

na 100% - nie

 

Być może masz ustawiony tryb świateł dziennych wg Nissana - czyli pali się wszystko cały czas oprócz kontrolki. Instrukcja servisowa przewiduje taką opcję.

na 99% są zaprogramowane światła do jazdy - czyli uruchomienie silnika powoduje włączenie oświtlenia ( światła mijania,pozycje itd) bez względu w jakim położeniu jest włącznik świateł - róznica - w dzień przy włączniku świateł w pozycji off nie włączysz świateł drogowych a jedynie będziesz miał możliwość mrugnięcia its.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackpearl

na 100% - nie

 

na 99% są zaprogramowane światła do jazdy - czyli uruchomienie silnika powoduje włączenie oświtlenia ( światła mijania,pozycje itd) bez względu w jakim położeniu jest włącznik świateł - róznica - w dzień przy włączniku świateł w pozycji off nie włączysz świateł drogowych a jedynie będziesz miał możliwość mrugnięcia its.

czyli to jest jedyna roznica majac przelacznik ustawiony na AUTO?? moim zdaniem lekki bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane światła do jazdy dziennej LED. Przełącznik w pozycji AUTO. Jak jest widno to są nonstop włączone LED a jak się ściemni to automatycznie przełączą się na mijania xenony. To samo dotyczy jazdy w tunelu. Nie muszę o niczym pamiętać - fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć

Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie tych świateł w pozycji auto. 

Czy można zrobić tak żeby świeciły się chociaż postojowe? A po zmroku zapalały normalne, drogowe? 

Jest na to jakiś sposób? 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sterownik świateł zmniejszający moc świateł długich do 30%. Po zamontowaniu takiego sterownika w pozycji AUTO będą świecić światła długie z ograniczoną mocą a po zapadnięciu zmroku załączą się światła drogowe. 

Podłączenie jest banalnie proste, a sterownik mieści się w skrzynce bezpieczników pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sterownik świateł zmniejszający moc świateł długich do 30%. Po zamontowaniu takiego sterownika w pozycji AUTO będą świecić światła długie z ograniczoną mocą a po zapadnięciu zmroku załączą się światła drogowe. 

Podłączenie jest banalnie proste, a sterownik mieści się w skrzynce bezpieczników pod maską.

To jest niezgodne z przepisami nie można używać światła długiego jako dzienne,muszą być światła dzienne albo mijania. Ponadto w przepisach światła dzienne mają świecić bez świateł pozycyjnych.

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by mi zależało na tych światłach postojowych czyli uruchamiam tryb AUTO - zapalają się postojowe (zawsze), zapada zmrok - zapalają się drogowe (tak jak teraz po zmroku)

Zastanawiam się nad modyfikacją bo teraz jak włączę światła w pozycji AUTO - nic się nie dzieje - dopiero jak zapada zmrok - włączają się drogowe, a zależy mi na tym żeby po włączeniu trybu auto, zawsze włączały się postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła drogowe to są tzw. światła długie, a Tobie zakładam włączają się światła mijania czyli krótkie - mam rację? ;)

Oj fakt, przepraszam, chodziło mi oczywiście o światła mijania. 

Czyli ustawiam tryb AUTO w dzień -> zapalają się postojowe -> przychodzi zmrok -> zapalają się mijania. 

teraz w dzień jak włącze tryb auto, nic się nie dzieje. Dopiero jak przychodzi zmrok zapalają się mijania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj fakt, przepraszam, chodziło mi oczywiście o światła mijania. 

Czyli ustawiam tryb AUTO w dzień -> zapalają się postojowe -> przychodzi zmrok -> zapalają się mijania. 

teraz w dzień jak włącze tryb auto, nic się nie dzieje. Dopiero jak przychodzi zmrok zapalają się mijania. 

 

 

Możesz kupić przekaźnik ( moduł) wykorzystywany do świateł dziennych i podłączyć go do świateł postojowych. Obwód modułu wyłączający światła DRL ( u Ciebie postojowe) pozostawisz niepodłączony.  W ten sposób po odpaleniu auta zapalą się światła postojowe. Będą świecić cały czas, przy trybie auto i off ale dopiero po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić przekaźnik ( moduł) wykorzystywany do świateł dziennych i podłączyć go do świateł postojowych. Obwód modułu wyłączający światła DRL ( u Ciebie postojowe) pozostawisz niepodłączony.  W ten sposób po odpaleniu auta zapalą się światła postojowe. Będą świecić cały czas, przy trybie auto i off ale dopiero po odpaleniu silnika.

Rewelacja, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź,  czy orientujesz się gdzie takie coś można dostać do QQ? :)

Edytowane przez Sllo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...