Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbita szyba czołowa


satel84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie co zrobić, gdy ktoś wybił mi przednią szybę przy załadunku towaru. Szyba była oryginalna (10 letnia) i nie wiem ile mogę od niego żądać, czy zwrot kosztów wymiany na nową, czy tylko wartości starej szyby. Jak to wygląda w praktyce?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że koszt nowej szyby, plus robocizna. Zadzwoń do zakładu gdzie mają autoszyby i będziesz znać cenę. Przecież nie weźmiesz połowy kasy za starą szybę i nie wstawisz używki.

Ja do 14letniej primki płaciłem 350zł. więc wydaję mi się że do 5stówek powinieneś się zmieścić. Lub bierz kasę z AC jeśli masz, lub z ubezpieczenia sprawcy, jeśli jest kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że koszt nowej szyby, plus robocizna. Zadzwoń do zakładu gdzie mają autoszyby i będziesz znać cenę. Przecież nie weźmiesz połowy kasy za starą szybę i nie wstawisz używki.

Ja do 14letniej primki płaciłem 350zł. więc wydaję mi się że do 5stówek powinieneś się zmieścić. Lub bierz kasę z AC jeśli masz, lub z ubezpieczenia sprawcy, jeśli jest kierowcą.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. No właśnie się zastanawiam, ponieważ szkoda powstała przy załadunku, nie wiem czy OC sprawcy pokryje szkodę w sytuacji gdy nie wynika ona z ruchu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie musi być w ruchu aby działało ubezpieczenie OC. Przykład stłuczek parkingowych, gdy auto jest zaparkowane i zostanie uszkodzone przez innego kierowce.

Najlepiej zadzwoń do ubezpieczyciela sprawcy a wszystkiego się dowiesz.

Lub bierz od gościa kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...