Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa dla Nissan Navara - FELGI


skóraa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan uruchomił akcję serwisową na felgi do Navary. Wklejam link http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=2620. Ja już byłem w lubelskim serwisie. Koszmar. Facet najpierw twierdził, że musi mieć specjalne płyny żeby sprawdzić felgi ale ich nie ma. A potem obejrzał felgi i stwierdził, że są dobre a na wymianę mają rok. Chyba miał rentgen w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan uruchomił akcję serwisową na felgi do Navary. Wklejam link http://www.uokik.gov...p?news_id=2620. Ja już byłem w lubelskim serwisie. Koszmar. Facet najpierw twierdził, że musi mieć specjalne płyny żeby sprawdzić felgi ale ich nie ma. A potem obejrzał felgi i stwierdził, że są dobre a na wymianę mają rok. Chyba miał rentgen w oczach.

 

o k...a mój numer tam jest czy po gwarancji też wzywają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę daty produkcji samochodów, które mogą mieć ten problem - to większość będzie już raczej po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie uokik tej do której dałem link jest w pdf lista numerów vin samochodów objętych akcją. trzeba sobie sprawdzić. to zajmuje dwie minuty. nissan na pewno nie będzie się spinał żeby szukać włascicieli ty aut. pamiętać trzeba, że powinni wymienić cały komplet. włącznie z zapasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o tej akcji

 

swoja drogą ciekawe co w przypadku gdy ktoś kupił felgi używane. ja mam np dokupiony komplet 17" własnie od navary z zagrożonego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz pojechać i poprosić zeby Ci sprawdzili. z czystej przyzwoitości powinni to zrobić.

na szczeście sam wymieniam sobie koła i przy okazji zawsze dokładnie oglądam w jakim sa stanie, dotąd zauwazalnych peknięć nie stwierdziłem. czytajac tekst mozna rozumieć ze nissan planuje jednak wymiane wszystkich felg z tej partii: "Ponadto w samochodach, w których nie stwierdzono pęknięć, przy pierwszej inspekcji, nastąpi wymiana wszystkich obręczy kół (w pierwszej kolejności dotyczy to samochodów eksploatowanych z dużym obciążeniem)." troche to skomplikowanie napisane, ale faktycznie taka wymiana byłaby skomplikowana logistycznie i wymagała jakiegoś zaplanowania w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navary były wypuszczane na 2 rodzajach felg aluminiowych 17" jedne były bardziej zaokrąglone i wygladały delikatniej drugie były bardziej masywne i kanciaste i takie jak właśnie mam. czy akcja dotyczy tylko jednego rodzaju felg czy obu??

post-21294-0-55147800-1308586140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć których felg dotyczy. Sprawdzają po numerze VIN, ja mam na tych nowszych felgach i mój numer jest na liście. Akcja dotyczy aut produkowanych od 2005 do 2008, teraz pytanie czy ten nowszy model felg był już dostępny w 2005?

 

W serwisie powiedzieli, że za jakiś tydzień powinni dostać ten magiczny płyn do sprawdzania felg. Poczekamy i zobaczymy.

 

 

Może być tak, że dla nissana felgi produkowały dwie firmy i jedna z nich dała d***, no i teraz po numerze VIN tylko odszukają kto ma felgi z firmy A a kto z firmy B. Bez znaczenia może być w takim wypadku model felg.

Edytowane przez marcin_gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie otrzymałem wezwanie, a już miałem się zabrać za mycie tych zażółconych feli... a tu pyk, będą nówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszcie czy chodzi o takie obręcze jakiej zdjęcie zamieścił camo. Ja akurat mam takie same.

 

Co do zapasu to nie ma mowy o wymianie, bo tam jest stalowa obręcz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszcie czy chodzi o takie obręcze jakiej zdjęcie zamieścił camo. Ja akurat mam takie same.

 

W moim przypadku właśnie o te chodzi, mam takie same jak camo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

z moich informacji wynika ze 6800 navar bedzie przebadanych ... i czy beda pekniecia czy nie do konca roku maja w nich wymienic komplet 4 felg. dlaczego ?? jesli jeszcze nie sa pekniete a moja z 2005 roku ma tylko 110 tys przejechane to moga to zrobic za rok i co wtedy ?? wiedzieli a niewymienili ??

 

tak usłyszałem w serwisie choc kalisz tez czeka na płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienili wam te felgi? podzielcie sie wrazeniami.

 

i jak to jest, nawet jak nie bede mial pekniec, to musza mi do konca roku wymienic na nowe sztuki ? Bo dzwonilem w kilka miejsc i nic takiego nie uslyszalem, a zapomnialem dopytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna korzyść z tej akcji to ,że felgi po czyszczeniu i polewaniu wyglądają jak nowe. Czas zabiegu 2 godz.

Podobno jeszcze nikomu w Polsce felg nie wymienili ;->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzisiaj byłem w aso w Płocku. Trzeba było zostawić samochód na godzinę. Felgi są ok, ale i tak zostaną wszystkie wymienione w późniejszym terminie. Aha, potrzebna jest książka gwarancyjna. Żadnego dokumentu orzekajacego o stanie felg nie dostalem. Po prostu mam czekać na następne wezwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...