Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wysokie zużycie paliwa


Gość kamilooow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Nissana Qashqaia z 2007r.z silnikiem 1.5.D.C.I, 30 000 km przebiegu. W ostatnim okresie czasu pojazd zużywa zbyt wysoką ilość paliwa - średnio na autostradzie 7-8 L przy prędkości 130 km/h. Wcześniej jego zużycie mieściło się w granicach 6 litrów. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]........... ehhh... ...............[cut]

 

 

ehhh ? :) :) :)

 

mi przy 150 wg kompa palił 12 ;) co prawda benz - ale zauwazylem ze w trasie qq jest oszczedny ale tylko do ok 100km/h potem nastepuje dratyczny wzrost spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam Nissana Qashqaia z 2007r.z silnikiem 1.5.D.C.I, 30 000 km przebiegu. W ostatnim okresie czasu pojazd zużywa zbyt wysoką ilość paliwa - średnio na autostradzie 7-8 L przy prędkości 130 km/h. Wcześniej jego zużycie mieściło się w granicach 6 litrów. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania? Proszę o odpowiedź.

 

 

opory powietrza przy prędkościach powyżej 100km/h są bardzo duże, a ponieważ QQ opływowy za bardzo nie jest to stawia większy opór niż na przykład osobówka :)

Mi z prędkościami autostradowymi 140 km/h spalił 7,5 (1,6 benz. qq+2, dwie osoby, bagaż niezbyt ciężki + bak do połowy).

 

Znajomy swojego QQ+2 rozpędził maksymalnie do 190km/h, w zasadzie od 180 do 190 przyrost jest już b,b mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajomy swojego QQ+2 rozpędził maksymalnie do 190km/h, w zasadzie od 180 do 190 przyrost jest już b,b mały.

 

a ja w notku 1.6 przekroczyłem 200 przy pełnej obsadzie i to nie było jego ostatnie słowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Nissana Qashqaia z 2007r.z silnikiem 1.5.D.C.I, 30 000 km przebiegu. W ostatnim okresie czasu pojazd zużywa zbyt wysoką ilość paliwa - średnio na autostradzie 7-8 L przy prędkości 130 km/h. Wcześniej jego zużycie mieściło się w granicach 6 litrów. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania? Proszę o odpowiedź.

Wcześniej te 6 litrów spalał też przy prędkości 130 km/h? Tak jak moi przedmówcy wspomnieli, w Qashqai spalanie zaczyna drastycznie wzrastać powyżej prędkości 100-120 km/h (w zależności od silnika). Mój 2.0 dCi pali średnio 7.9 l/100km (bez oszczędzania), ale na autostradzie przy stałej prędkości 150 km/h (tempomat) miał spalanie na odcinku 250 km - 8,6 l/100km (komplet pasażerów) i spalanie to w dalszym ciągu rosło więc pewnie na jeszcze dłuższym odcinku zbliżyło by się do 9 l/100km.

 

Znajomy swojego QQ+2 rozpędził maksymalnie do 190km/h, w zasadzie od 180 do 190 przyrost jest już b,b mały.

Ja swojego rozpędziłem (z kompletem pasażerów), na płaskim odcinku autostrady, do 193 km/h i dalej już nie chciał przyspieszać, chociaż od 150 do 193 przyśpieszył dość chętnie i stosunkowo szybko.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w notku 1.6 przekroczyłem 200 przy pełnej obsadzie i to nie było jego ostatnie słowo :P

 

już wyobrażam sobie tą dźwiękową agonię silnika :) i późniejszy stan oleju w silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyobrażam sobie tą dźwiękową agonię silnika :) i późniejszy stan oleju w silniku :)

Bez przesady... 200 km/h w dzisiejszych czasach, nawet dla takiego autka, to nie jest znowu nic takiego destrukcyjnego... Chociaż biorąc pod uwagę że Nissan podaje dla Note 1.6 prędkość maksymalną 183 km/h, to musiała być niezła górka :lol:

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie moją Kaśka z podróży Włochy , Chorwacja .Przejechałem 4300 km z przyczepa kempingowa o wadze 1200 kg DMC . Zuzycie paliwa wyszło średnio 9,5 l /100km , przy szybkosciach na autostradzie około 100km/h . Przy szybkości nie przekraczającej 80km/h spalanie spadło do 9,1/100km . Myśle że jest to bardzo dobry wynik dla silnika 2,0dci .Nadmienie że przez cały czas była używana klima. :D:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podawałem w innym temacie, przy 160-180km/h na autostradzie prawie 100km średnie spalanie QQ 1.6 to 14l, bez tempomatu.

Spalanie znośne jest do 130-140km 8-9l/100km Powyżej apetyt mocno rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... 200 km/h w dzisiejszych czasach, nawet dla takiego autka, to nie jest znowu nic takiego destrukcyjnego... Chociaż biorąc pod uwagę że Nissan podaje dla Note 1.6 prędkość maksymalną 183 km/h, to musiała być niezła górka :lol:

 

To jest niewykonalne, ale gdybyś jeździł z takimi prędkościami cały czas, to sądzę że na stacji paliw oprócz paliwa tankowałbyś olej do silnika. Sam mam silnik 1,6 i wiem jakie dźwięki wydaje silnik przy prędkościach autostradowych i powyżej (radio możesz wyłączyć ewentualnie zrobić dużo głośniej, aby spróbować hałas silnika zagłuszyć). Wiem, również że taka jazda wpływa na ilość oleju w silniku i na pewno w jakimś stopniu na jego żywotność.

 

qq też ma prędkość max 180 :)

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niewykonalne, ale gdybyś jeździł z takimi prędkościami cały czas, to sądzę że na stacji paliw oprócz paliwa tankowałbyś olej do silnika. Sam mam silnik 1,6 i wiem jakie dźwięki wydaje silnik przy prędkościach autostradowych i powyżej (radio możesz wyłączyć ewentualnie zrobić dużo głośniej, aby spróbować hałas silnika zagłuszyć). Wiem, również że taka jazda wpływa na ilość oleju w silniku i na pewno w jakimś stopniu na jego żywotność.

 

qq też ma prędkość max 180 :)

Prędkość maksymalna Qashqai zależy od wersji silnika, skrzyni biegów i opcji napędu. Na przykład Nissan podaje dla Qashqai 2.0 dCi 150KM - prędkość maksymalną 194 km/h dla 2WD i 193 km/h dla 4WD (skrzynia manual). Najsłabszy 1.5 dCi ma prędkość max 177 km/h. Sam stwierdziłeś że jest niewykonalne jechanie Note z prędkością 200 km/h cały czas i masz 100% racji. Więc zgodzisz się zapewne że taka chwilowa prędkość na pewno nie wpłynie destrukcyjnie na silnik. Olej można "zagotować" nawet przy niższych prędkościach. Wszystko zależy od obrotów i obciążenia silnika oraz czasu przez jaki czas te czynniki występowały, a nie od samej prędkości maksymalnej jako takiej. Zresztą prędkość maksymalna podawana przez producenta przeważnie występuje w bezpiecznym zakresie obrotów - kilkaset obr/min przed czerwonym polem więc zawsze jest jeszcze spory margines na bezpieczne dla silnika przekroczenie tej maksymalnej prędkości zakładanej przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie się zgadzamy :)

i o to chodzi i o to chodzi :)

Co do tego że Note bez pomocy górki (czyli praktycznie przez dłuższy czas) nie pojedzie 200 km/h to oczywiście się zgadzamy :D Ale faktem jest też to, że z pomocą górki ten sam Note jednak chwilowo osiągnie te 200 km/h (może więcej) i raczej nie będzie to tak szkodliwe dla jego silnika. Ale to już dyskusja na inny temat. Faktem jest to że przy prędkości 200 km/h nie możemy podać jakie jest spalanie na 100 km, bo ani wspomniany Note ani Qashqai nie przejedzie z tą prędkością dystansu kilkunastu km.

Jestem natomiast ciekaw ile Qashqai lub Qashqai+2 (wyniki jednego będą podobne dla drugiego) spali przy prędkości 190 km/h. Mam na myśli oczywiście egzemplaże dla których Nissan przewidział prędkość maksymalną ponad 190 km/h, czyli z silnikami 2.0 benzyna i 2.0 dCi. Może ktoś będzie miał możliwość sprawdzić takie spalanie na dystansie 20-50 km lub większym.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

200km/h było już przerabiane na tym forum dla QQ HR16DE (przed liftem).

A to niby jest ściema??

http://www.youtube.com/watch?v=zA-K-A4gnHU

Otóż nie bo sam to z czystej ciekawości zweryfikowałem (200km/h) na dobrym paliwie... (QQ nie QQ+2)

Oczywiście nie polecam takiej jazdy Qashqaiem, bo się do tego nawet wyciszony po prostu nie nadaje... ;)

Patrz hamulce, wysoka buda...

Co do zużycia paliwa... hmm... przy takich prędkościach... prawie jak w odrzutowcu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam co powiedziałem o tej górce :D Jak widać wcale nie trzeba aż tak dużej :lol:

 

No nie... ale dobrze jakby mocno wiało w plecy... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie i jeszcze dobrze jakby mocno wiało w plecy... ;):D

 

 

Tak to jest niezbędne. Wtedy mozna zamontować pędnik na maszcie taki jak do windsurfingu i powstanie carwindsurfing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro QQ 1.6 z przewidzianym vmax 178 kmph rozbujał się do 200, to ciekawe na co stać 2.0 z vmax 195 kmph :)

 

jakoś nie spieszy mi się sprawdzać, powyżej 150 kmph na autostradzie nie jeżdżę

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro QQ 1.6 z przewidzianym vmax 178 kmph rozbujał się do 200, to ciekawe na co stać 2.0 z vmax 195 kmph :)

 

jakoś nie spieszy mi się sprawdzać, powyżej 150 kmph na autostradzie nie jeżdżę

 

QQ nie jest samochodem wyścigowym wiec prędkości powyżej 150 są raczej niewskazane. Aerodynamika, wysokość pojazdu no i spalanie nie predysponują tego autka do takich wyczynów. Tym autem należy nauczyć się jeździć a wtedy spalanie będzie w przyzwoitych granicach. Niestety przepustowość naszych dróg nie ułatwia nam osiągnięcia tych przyzwoitych wyników spalania. To, co kilkanaście lat temu było zbawieniem (światła – zielona fala, ronda) jest teraz utrapieniem. Co sto metrów światła, a co dwieście rondo. Ktoś z zarządu dróg zapomniał, co to bezkolizyjne skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ nie jest samochodem wyścigowym wiec prędkości powyżej 150 są raczej niewskazane. Aerodynamika, wysokość pojazdu no i spalanie nie predysponują tego autka do takich wyczynów. Tym autem należy nauczyć się jeździć a wtedy spalanie będzie w przyzwoitych granicach. Niestety przepustowość naszych dróg nie ułatwia nam osiągnięcia tych przyzwoitych wyników spalania. To, co kilkanaście lat temu było zbawieniem (światła – zielona fala, ronda) jest teraz utrapieniem. Co sto metrów światła, a co dwieście rondo. Ktoś z zarządu dróg zapomniał, co to bezkolizyjne skrzyżowania.

To że nie jest autem wyścigowym - wiadomo. Większość pojazdów na naszych drogach nie jest. Ale na autostradzie w zakresie prędkości między 150, a 190 km/h nie zachowuje się w sposób dziwny i niekontrolowany. Powiem więcej, moje doświadczenia wykazują że tym autem jeździ się w tym zakresie prędkości bardzo przyjemnie (odczucie dotyczy autostrady). Pewnie trzyma się drogi, układ kierowniczy pozwala na precyzyjne prowadzenie pojazdu, a hamulce dają sobie dobrze radę. Hałas też nie doskwiera aż tak bardzo. Jedynym negatywnym skutkiem takiej jazdy jest oczywiście spalanie (tak jak to już było wspomniane przez kolegów) i ewentualne mandaty za przekroczenie prędkości :rolleyes2: . Moja opinia dotyczy oczywiście wersji którą posiadam - czyli Qashqai+2 2.0 dCi po lifcie. W zwykłym Qashqai (nie +2) odczucia mogą (nie muszą - jedynie przypuszczam bo nie mam doświadczeń z takim egzemplażem) być nieco inne, bo tam jest nieco mniejszy rozstaw osi. Także wersja przed liftem miała trochę gorsze wygłuszenie co może powodować gorsze wrażenie w sferze hałasu. Jedno jest pewne - szybka jazda kosztuje, ekonomiczna jazda denerwuje. Wybór sposobu jazdy należy do kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim wg. mnie oba silniki w QQ z którymi miałem styczność (1.6 oraz 2.0 benzyna) są bardzo ciche,

i przy prędkościach zarówno miastowych (50-100 kmph) jak i autostradowych (120-150 kmph) różnice są ogromne względem wozów którymi jeździłem wcześniej

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odcinku 3646 km, cztery dorosłe osoby i bagaż na maxa (jedzenia prawie na 2 tygodnie ;-) )zużycie 8l/100 km przy średniej prędkości 99 km. Trasa Koszalin - Split - Koszalin przez Niemcy Austrię Słowenię. Polska wiadomo jakie drogi, w Słowenii omijaliśmy płatny odcinek dróg (jechaliśmy przez Ptuj i Lenart). W zeszłym roku podobny odcinek Koszalin -Zadar -Koszalin 2,5 osoby (tam 2 osoby, w drodze powrotnej 3 osoby) zużycie 7.8 l/100 km przy średniej 100 km/h. Obecnie oscyluję 7,2 l/100 km jeżdżąc pół na pół miasto i teren. ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pospinam i jadę za tirem to i 5,0 km/100 można na pusto zrobić [tylko trasa]. Dot. 1,6 po fl. Oststnio trasa Zielone Góra - Poznań to nawet 4,7 km/100 oczywiście wg kompa i bez wł. klimy i chyba z wiatrem :P. To też jest sport - jedziemy jedziemy i górka to odpuszczamy - niech się sam wdrapie. A i nerwy trzeba mieć niezłe - szczególnie jak ktoś ma cb - przy takim stylu jazdy to wszystko można usłyszeć od kolegów jadących za mną w peletonie.

Edytowane przez aaa1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżam temat, bo u mnie zrobiło się mało śmiesznie. Ja wiem...zima, opony, ale żeby spalanie gnojówki z 5,5l/100km wskoczyło na 9,7l/100km i często haczył o 14l/100km w cyklu mieszanym. Co może być nie teges? Nie ważne jaki silnik, jaka pojeność. Chodzi o spalanie, które z poziomu x wskoczyło na poziom y. Pojemność nie gra roli, bo się nie zmieniła. Też nie podam ze względu na dywagacje "a u mie"... :P Pitolenie o wpływie czosnku na uprawę cebuli. Interesuje mnie tylko trop. Bo wskazanie jest na awarię, a nie pojemność i ciężar buta.

 

PS Kumaty znajdzie pojemność. :P

Edytowane przez Rafer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dieselek koledze siorbie 100% więcej ON niż wcześniej ? 

Opory toczenia nie mają aż tak dużego znaczenia , a jakieś inne objawy , większa emisja spalin , kolor spalin ewentualne zadymienie ?

Zmiana głośności pracy kultury pracy silnika , spadek mocy , coś z tych rzeczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...