Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w moim Nissanie z prawej przedniej opony powoli uchodzi powietrze. mam na przodzie 20 calowe felgi. Gdzie w Warszawie mogą mi naprawić usterkę takiej opony lub felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim Nissanie z prawej przedniej opony powoli uchodzi powietrze. mam na przodzie 20 calowe felgi. Gdzie w Warszawie mogą mi naprawić usterkę takiej opony lub felgi?

 

oponę wymienić, felgę odklepać - w każdym wulkanizacyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj - http://www.renowacjafelg.pl/ , robiłem tam felgi w Toyocie i całkiem solidnie zrobili (prostowanie, spawanie ubytków, lakierowanie). Sam zakład jest stosunkowo nieduży ale myślę że nie będzie problemu z ogarnięciem 20" felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devi nie każdy ogarnie ci 20".

Kręcą nosem jeszcze bardziej jak jest niski profil - a jest.

 

pewnie masz rację. ja wychodzę z dużych felg bo same kłopoty są z nimi. przerzucam się na 17" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh mój koleżka śmigał z 20" w chromie po całej W-wie bo nikt nie chciał się do nich dotknąć! Bali się ze coś się zniszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację. ja wychodzę z dużych felg bo same kłopoty są z nimi. przerzucam się na 17" :D

Ale moim zdaniem na 17 ,b slabo wyglada Z-etka.Natomiast nie ma co ukrywac, reszta to same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem na 17 ,b slabo wyglada Z-etka.Natomiast nie ma co ukrywac, reszta to same zalety.

 

masz rację, dlatego do sportu mam inny samochód z 17"

zetka jako szybki dupowóz musi mieć min 18"

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, dlatego do sportu mam inny samochód z 17"

zetka jako szybki dupowóz musi mieć min 18"

 

pytałem się z myślą o ZIMIE :) bo ta już nadchodzi dużymi krokami :(

 

czy ktoś wie, czy na hamulce Brembo wchodzą felgi 17 cali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się z myślą o ZIMIE :) bo ta już nadchodzi dużymi krokami :(

 

czy ktoś wie, czy na hamulce Brembo wchodzą felgi 17 cali ?

 

pewnie na forum subaru będą wiedzieć.

 

generalnie zimówki pirelli sottozero 18" to potrafią kosztować w sezonie ponad 4 tys...

chore.

w miarę możliwości radzę zaopatrzyć się w zimówki jak najwcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się z myślą o ZIMIE :) bo ta już nadchodzi dużymi krokami :(

 

czy ktoś wie, czy na hamulce Brembo wchodzą felgi 17 cali ?

 

wchodzą to jest ten sam rozmiar co tu 17' w 350 17x7.5 of30mm

http://g35driver.com/forums/wheels-tires/120831-17-inch-coupe-rims-brembo-clearance-pictures-questions.html

tu masz specyfikacje

http://www.350z-tech.com/wiki/index.php/Wheel_Specifications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coraz intensywniej myślę o oponach na zimę. Rozważałem kupno Pirelek o których piszecie lub Dunlop SP WinterSport 4d. Opona wyszła chyba w tym roku - http://moto.onet.pl/1639379,1,nowosc-dunlopa-sp-wintersport-4d,artykul.html?node=23 .

 

Mam do was pytanie odnośnie szerokości i wysokości opon na zimę. Jaka będzie optymalna na zimę do stockowych 18" Raysów (http://i863.photobucket.com/albums/ab191/gsxrboy125/car%20parts/photo-2.jpg)?

 

Z tego co czytałem w necie, niektórzy zalecają szerokie opony inni wąskie, ciężko się w tym połapać. Co wynika z waszych doświadczeń z oponami do zetki na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co czytałem w necie, niektórzy zalecają szerokie opony inni wąskie, ciężko się w tym połapać. Co wynika z waszych doświadczeń z oponami do zetki na zimę?

 

nie zależnie od doświadczeń im węższe tym lepsze(zaleca sie o rozmiar węższe byle nie szersze:P) to samo sie tyczy głębokiego piasku

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zależnie od doświadczeń im węższe tym lepsze(zaleca sie o rozmiar węższe byle nie szersze:P) to samo sie tyczy głębokiego piasku

 

potwierdzam - szerokie opony mają problem z wgryzieniem się w śnieg, a chodzi o to aby się wgryzały a nie ślizgały po nim

przykładowo moje 245 na tył kompletnie się nie nadawały na zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zależnie od doświadczeń im węższe tym lepsze(zaleca sie o rozmiar węższe byle nie szersze:P) to samo sie tyczy głębokiego piasku

 

Czy jak założę węższe opony niż zaleca producent to nie zniszczę rantów felg przy podjeżdżaniu pod jakieś krawężniki, albo gdy właduję się w jedną z warszawskich dziur? Nie mówię oczywiście tutaj o sytuacjach które zniszczą felgę niezależnie od opony jaka będzie założona :P

 

Myślę żeby założyć 225 na tył, tylko co założyć na przód? :blink: No i jaka wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak założę węższe opony niż zaleca producent to nie zniszczę rantów felg przy podjeżdżaniu pod jakieś krawężniki, albo gdy właduję się w jedną z warszawskich dziur? Nie mówię oczywiście tutaj o sytuacjach które zniszczą felgę niezależnie od opony jaka będzie założona :P

 

Myślę żeby założyć 225 na tył, tylko co założyć na przód? :blink: No i jaka wysokość?

 

Możesz założyć mniejsze, ale bez przesady... Wiadomo, że im będzie węższa będzie opona tym łatwiej będzie zniszczyć felgi..

Może Ci się przyda: przykładowa tabela zalecanych najmniejszych i największych szerokości opon w zależności od szerokości felgi: (na dole ):P

http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tokyo wracajac do tematu

mialem kiedys podobny problem i okazalo sie ze w srodku na feldze normalnie sa takie naklejki ( nie wiem z nr seryjnym czy czyms )

a ja mialem takie niby plytki przyklejone z tym samym i na wyboju taka plytka odpychala i lekko rozszczelniala - gosc mi to usunal i juz jest ok od dawna

 

mowie tylko co mi gosc powiedzial w wulkanizacji bo nie widzialem ( zajety bylem ogladaniem laski obok :)

Edytowane przez martinezx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś jeździć na wyższym profilu niż standardowy na 18" w zimę? Stockowo jest 45, myślę żeby włożyć 55, ale nie wiem czy nie będzie gdzieś obcierać, albo walić w nadkole na nierównościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myslałem, bo jeżeli wchodzą opony 275/35/20 :-) to 205//215/55/17 powinno się zmieścić z palcem w uchu. A na osiemnastki to spokojnie możesz zarzucić profil xxx/50/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myslałem, bo jeżeli wchodzą opony 275/35/20 :-) to 205//215/55/17 powinno się zmieścić z palcem w uchu. A na osiemnastki to spokojnie możesz zarzucić profil xxx/50/18.

 

koła to się zmieszczą, ale może być problem z hamulcami i tarczami hamulcowymi, że się nie zmieszczą w tych felgach.

Szczególnie Brembo może miec problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, jeśli tak poprawcie, ale skoro ludzie w Imprezach STi na zime zakładają 17" felgi to brembo w Zetce jest takie samo i powinno sie zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, jeśli tak poprawcie, ale skoro ludzie w Imprezach STi na zime zakładają 17" felgi to brembo w Zetce jest takie samo i powinno sie zmieścić.

 

jest szansa w każdym razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...