Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pytanie na śniadanie- jednak tak jak wyżej koledzy mówili, felgi lekko się schowały i pytanie popularne- z przodu mam 8x18 40et, tył 9x18 35et, jakie dystanse mogą wejść żeby nie sprawić problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalna metoda to zmierzyć metrówką ile brakuje do nadkola  :P Tak robiłem w a5 i z bratem się udało prawie co do milimetra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, ale z tylu blotnik ma ten swoj rant  wiec jak zapodam dystans zeby to bylo rowne to nie bedzie na wybojach opona o niego walic ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dużo obniżonego to nie będzie, ja mam z tyłu 265(a ma 275+) na 10,5 i nic się nie dzieje, znajomy ma 265 na gwincie bez rolowania i ma ok

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Z_etkowiczów ! Zeta mam od ponad roku i przyszedł czas na zakup drugiego kompletu felg mam na oku felgi z enkei_a Izumo 18' 8,5 cala et30 komplet co myślicie o takim zestawieniu Doradzcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też opcja 8.5 przod i 9.5 tył https://www.alusy.pl/link.html?f=1&t=fw&id=1871&sr=19&idro=11&et=30.00 z tym ze 19 

Z tym że wiecej niz 235 przod i 255 na tył nie chce zakladac  

Edytowane przez welna_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jakie najlepsze ET do felg JR11 przód 9,5j, tył 11j opony najprawdopodobniej 235/35/19 i 265/35/19, zawias poki co seryjny hamulce USA z góry dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was używa może Michelin PS4s ? kurde kupiłem na tył ps4s, chcę kupić na przód ale nigdzie nie ma rozmiaru 245 40 R19 i lipa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ciśnienie w oponach? Opony fabryczne 19. Instrukcja podaje 2,4 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Naczytałem się i przyznam, że im więcej czytam tym bardziej mi się to wszystko miesza...może ktoś napisze jasno co i jak, będę wdzięczny.

 

Zakupiłem WORK'i w rozmiarze przód 8,5x19" ET45 i tył 9,5x19"ET45. Potrzebuje do tego opony przy których nie zwariuje mi kontrola trakcji oraz prędkościomierz nie będzie przekłamywał.

i tak:

- nie chcę rolować nadkoli,

- nie chcę naciągu,

- dystans - jeśli będzie potrzeba, to założę,

- samochód używany do dynamicznej codziennej jazdy, bez toru - czasem mocniejsze przyciśnięcie ze świateł,

- chciałbym aby koło nie było obwodem zbliżone jak najbardziej do serii czyli 225/45R18 + 245/45R18.

 

Auto to polift, z brembo, na seryjnym zawiasie.

 

Czy na przód: 245/35R19 - 0,9% różnicy

                   tył: 275/35R19 - 1,4% różnicy

 

Ktoś pomoże i wyjaśni jak krowie na rowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci takie szerokie opony na tył auta jak felga tylko 9,5 szerokości? Zmulisz auto strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz83 napisał:

Po co Ci takie szerokie opony na tył auta jak felga tylko 9,5 szerokości? Zmulisz auto strasznie 

"tylko" :) patrząc na tą felgę widzę walec...no ale ok, pierwszy raz mam taką szeroką felgę w swoim samochodzie, dlatego tak to odbieram.

 

Ok - nie chcę zmulić auta. Czyli pakować na tył 265/35R19, a przód zostawić jak podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przód dałbym max 235 a na tyl 245 w porywach do 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 9 cali z przodu miałem i do tej pory mam 235, a na 10,5 cala z tylu było w wolnossaku 265 i i tak go ta szerokość zmuliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie naciągu przód\tył? Chcę tego uniknąć, nie widzę tego u siebie...Masz foto jak to u Ciebie leżało na tych 9"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...