Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Titan] Nissan Titan - spalanie


Gość spawach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zakup Nissana Titan 5,6 305KM. Męczy jednam mnie pytanie ile takie autko potrafi spalić? Przeszukałem kilkanaście stron i rozbieżność jest duża od 12 do 27 PB95. Chcę usłyszeć realne spalanie od użytkowników tych aut, nie w trasie jadąc stałą prędkością 100km/h. Prosił bym o opinie też ile może spalić LPG. Przy okazji zapytam, czy zmienialiście światła- kierunki itd po kupnie z USA i czy wszystkie Titany są 4x4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Gregimiczi

Nie wiem jak Ci pokazal te 11,9 chyba ze jechałeś nie naciskając gazu. Mam Titana od 3,5 roku. Wersje LE. Pół roku jezdzilem na benzynie a pozniej zalozylem gaz. Trzeba sie nauczyc jezdzic takim autem, jesli chodzi o spalaniem. Na poczatku nie schodzilem ponizej 22l. Po jakims czasie jak wyczulem silnik spalanie w cyklu mieszanym spadlo do 19,2L/100km.

Przy tak duzych silnikach oplaca sie uzywac tempomatu bo spala zdecydowanie mniej. Teraz uzywam go nawet na krotkich odcinkach, a wynika to z tego ze ten silnik z racji nadmiaru mocy najmniej pali jak ma najnizsze obroty. Jak jedziesz bez tempomatu to caly czas lekko naciskasz (bo auto bardzo szybko reaguje na pedał) co powoduje lekkie wzrosty obrotów i wzrost zuzycia, a tempomat pracuje plynnie. Spalanie nie zalezy w zasadzie od predkosci i biegu, a tylko od obrotów. Takie nie do konca logiczne ale tak jest. Najlepsze spalanie na trasie to predkosci rzedu 90km/h wtedy obroty sa rzedu 2tys obr. Srednio na autoastradzie udalo mi sie uzyskac spalanie 15,6L/100km. Ale jak ktos lubi szybkie jezdzenie to przy 190km/h odcina wiec szybciej sie nie da a przy tej predkosci ma jeszcze sporo mocy i ok 4,5tys obrotów. Przy tej predkosci spalanie na trasie wynosi ok 22L/100km.

Przyspieszenie ma te katalogowe 6s do 100km.

Na gazie spalanie jest o ok 20% wyższe (oczywiscie mozna sobie ustawic mniej, jak ktos lubi ;)). Komputer pokazuje spalanie jakby benzyny. Majac 95L zbiornik do ktorego wchodzi 73l gazu przyjezdzam w cyklu mieszanym 300km, a na trasie 330-350km oszczednie do 120km/h.

Ładowność praktyczna 1,3T na pace ;) Oczywiscie ból to tylko amortyzatory bo silnik tego specjalnie nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...