Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerysowany cały bok, prośba o wycene.


Chicco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem kolizje swoim nissanem primerą p11, pewna kobieta na zakręcia wyszła za szeroko i przerysowała mi cały bok wgniotła oboje drzwi urwała lusterko i wgniotła tylni błotnik chciałbym się dowiedzieć w jakiej kwocie mogę wziąć odszkodowanie i czy aby czasem nie była to szkoda całkowita, ubezpieczona była w PZU. Poniżej zdjęcia, trochę niewyraźne bo robione telefonem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

 

http://zapodaj.net/9...9dbd50.jpg.html

http://zapodaj.net/4...e21147.jpg.html

http://zapodaj.net/c4245d19d3d3.jpg.html

http://zapodaj.net/0b98f10776c8.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te baby, też miałem "przyjemność"

Na 100% szkoda całkowita, powinieneś dostać między koło 4,5 - 6tyś.

Ciężko powiedzieć ile dokładnie, bo wszystko jest zależne na ile wycenią wartość rynkową przed szkodą i na ile to co zostało.

U mnie, jak babka w d*pę primce wjechała i zahaczyła o bok, to otrzymałem 5,5 tyś przy szkodzie całkowitej.

A naprawę wycenili na 16,5tyś, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak myślałem że szkoda całkowita ;/ a samochód mam niecałe 2 miesiące ;/ liczyłem że wezmę ze 3-4k max i powymieniam drzwi pod kolor i kupię lusterko i zostanie do malwoania tylko ten tylny błotnik myslałem że w 1k się zmieszczę, w tym tygodniu ma przyjechać rzeczoznawca zobaczymy jak to wyjdzie. Primera jest z 96r roku wersja Si czyli na duże pieniądze jej nie wycenią ;/

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jest z 96r. Jeśli uznasz że kwota odszkodowania jest za niska, to odwołaj się od pierwszego kosztorysu wtedy dostaniesz ciut więcej.

Zastanów się też, czy naprawa będzie się opłacać, czy nie lepiej sprzedać primke na części, dołożyć kaskę z odszkodowania i kupić inne autko.

Ja tak robię ze swoją ze względu na swoje latka.

Ale w twoim przypadku, chyba ciężko będzie znaleźć drzwi w tym kolorze, więc klepanie, szpachla i lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego w jakim stanie jest całe auto. jeśli podłoga cała i motor dobry to zrób tak jak piszesz. ja bym straty całkowitej nie obstawiał, tylko taj jak Ty napisałeś 3-4tyś. i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku na 100% dostaniesz szkodę całkowitą. Licz na jakieś 3000zł. Te uszkodzenia, co masz, da się naprawić. Drzwi przednie raczej nowe musisz kupić, tylne powinno dać się odratować. No i malowanie całego boku. Około 1500zł Cię to w sumie wyniesie chyba, że masz znajomego lakiernika.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że szkoda mi się jej pozbywać bo trafił się naprawdę fajny i zadbany egzemplarz... może był nawet bezwypadkowy ;] Mam tam motor 1,6 z gazem sekwencyjnym i spokojnie mieszczę się w 8-9 litrach gazu więc ekonomia jest :) poza tym rdzy tam wcale nie ma i na podwoziu i na rantach nigdzie nie widziałem więc ogólnie auto jest super utrzymane jak na ten rocznik. Co do części to już dzwoniłem do gościa z allegro ma cały samochód w tym kolorze na sprzedaż powiedział mi za dwoje drzwi i lusterko 500 zł z przesyłką więc bardzo tanio, i został by do pomalowania ten tylny błotnik to myślę że w kwocie 400 zł się zamknę, całość liczyłem koło 1k więc szkoda całkowita nie bardzo mi pasuje:) wolałbym wziąć te 3k :) ale zobaczymy jak wyjdzie, jak przyjdzie kosztorys to dam znać co i jak. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież szkoda całkowita jak jest to auto zostaje u Ciebie, dostajesz tylko różnicę między wartością auta rozbitego a wartością rynkową :)

 

Oni tylko dają pieniądze, auto jest normalnie zarejestrowane, nie interesuje ich, czy dalej naprawisz, czy sprzedasz :)

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kilkunastoletniego auta, każda szkoda może być całkowita, bo biorą kosztorys z Autotaxu, a w nim np. jeden halogen wycieniają na 400 zł + 100 robocizna według aso.

W ten głupi sposób miałem dwie szkody całkowite, a primka dalej jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie potwierdziły się wasze przypuszczenia, rzeczoznawca policzył szkodę całkowitą, ale nic dziwnego jak gołe drzwi liczył po 2,5k :P Odszkodowanie już otrzymałem w kwocie 4,6k :) a całość wycenili na 5800:) Teraz pojawił się problem bo te drzwi które miałem kupić były bardzo pordzewiałe i pogniecione, teraz przeglądam allegro szukając drzwi w jak najlepszym stanie ale cieżko coś trafić pod ten kolor ;/ jest jedna primka w tym kolorze ale hatchback i nie wiem czy drzwi od niej by pasowały, ktoś może pomóc? Pozdrawiam

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...