Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning, modyfikacje, usprawnienia, ciekawe lub nietypowe wyposażenie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no z tym zdjeciem to ja zmieniam zdanie. po lifcie chyba taki byl panel klimatronika, bez wyswietlacza nie ?!!!

climatronic mial wyswietlacz do liftu a potem chyba zostal zmieniony na wlasnie taki jak wyzej.

tym samym znaczy ze zle wczesniej napisalem ze jest tylko jedna wersja climatronika :)

no ale widze ze zdania sa mocno podzielone heh

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to nikomu nie chce się poszukać w necie i poczytać.....Nissan w Note montował trzy rodzaje klimatyzacji.

 

 

1 Klimatyzacja manualna. kolbotronik :)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2aab72ffd371de9c

 

2. Klimatyzacja automatyczna. Chyba dla tego że ma AUTO wydrukowane i coś tam sama robi.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ce65b92053edd35

 

3. Klimatronik elektroniczny jedno strefowy.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/177dca1cde367fa0

 

Widocznie nie było to zbyt opłacalne bo każdy ma inną nagrzewnicę.....więc po lifcie zrobili z tego jedną niby automatyczną. W rzeczywistości poszli na oszczędność bo teraz to ani klimatronik ani manual.

 

Działać będzie bo działał i ta z przed 30-40 lat :).........osobiście mi się podoba ten panel z wyświetlaczem. W nocy dodaje coś do wyglądu :)

Edytowane przez M@reS
  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to nikomu nie chce się poszukać w necie i poczytać.....

 

No właśnie, ale kolega odrobił pracę domową za wszystkich za co należy mu się punkcik jak nic ..!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak serio to nikomu nie chce się poszukać w necie i poczytać.....Nissan w Note montował trzy rodzaje klimatyzacji.

 

 

1 Klimatyzacja manualna. kolbotronik :)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2aab72ffd371de9c

 

2. Klimatyzacja automatyczna. Chyba dla tego że ma AUTO wydrukowane i coś tam sama robi.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ce65b92053edd35

 

3. Klimatronik elektroniczny jedno strefowy.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/177dca1cde367fa0

 

Widocznie nie było to zbyt opłacalne bo każdy ma inną nagrzewnicę.....więc po lifcie zrobili z tego jedną niby automatyczną. W rzeczywistości poszli na oszczędność bo teraz to ani klimatronik ani manual.

 

Działać będzie bo działał i ta z przed 30-40 lat :).........osobiście mi się podoba ten panel z wyświetlaczem. W nocy dodaje coś do wyglądu :)

Uważam że się mylisz...na drugim zdjęciu jest klimatronic poliftowy który działa identycznie jak ten z trzeciego zdjęcia (inny panel a czujniki, silniczki itd to samo) nie ma tylko wyswietlacza bo mieć go nie musi. Więc jeśli klima z trzecim panelem jest klimatronikiem to z drugim również bo nie musi mieć wyświetlacza a ma takie samo działanie.

Edytowane przez SQTER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to klimatronic.....ale nie chce mi się znowu udowadniać.

Poczytajcie proszę a wszystkiego się dowiecie.

To co jest po lifcie w Notku to klima automatyczna ale w oszczędnym wykonaniu.

I mam jedną prośbę, nie upraszczajcie nazw....wiem że są czasy gdzie można coś nazywać różnie, chociaż tak na prawdę tym nie jest.

Co do działania klimy...to zarówno pierwsza opcja jak i druga oraz trzecia działają TAK SAMO....chłodzą. Jednak składają się z zupełnie innych elementów.

Nawet serwisówka pokazuje że jest tam kilka różniących się rzeczy. Ale to lektura dla Was. Przyswajanie wiedzy nie boli.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz taką wiedzę to oświeć nas czy się różni ta druga od tej trzeciej.

Mam tą drugą, czyli automatyczną po lifcie i w zależności od ustawienia temperatury jeżeli jest na auto ustawienie gdzie ma dmuchać (pokrętło pierwsze) plus auto moc dmuchawy (pokrętło trzecie) to siłą nawiewu i kierunkiem klima steruje w zależności od nasłonecznienia i temperaturą wewnątrz a tą która chcesz otrzymać więc jest to w pełni klima automatyczna jednostrefowa

 

Climatronic (klimatronik) to jest nazwa potoczna VAG'a.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ozeh2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Eureka:

No ba! Aku + czujnik ruchu to jest to czego szukam. Ale warunek poszukiwań to wielkość bo niestety schowek nota jest pozbawiony zagłębień i przetłoczeń, by to zgrabnie zamontować.

Szybki przegląd allegro i wynik:

OSRAM NIGHTLUX – cena ok. 35 zł - wys.: 28 mm, szer. 69mm, dł.: 86mm

Philips SpotOn – cena od 20 zł – wys. 17 mm, szer.  68 mm cm, dł.: 78 mm

 

Odkopię post z 2013 roku i powiem, że nigdzie nie mogę znaleźć Philipsa SpotOn lub czegoś o podobnych rozmiarach. Wszędzie są same duże gabaryty. Ktoś może montował niedawno coś podobnego i mniejszego?

Jak spisuje się Wam ten gadżet z perspektywy kilku lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jakie kamery cofania montują do naszych Notków w ASO? 

Ma ktoś może jakiś namiar na taką kamerkę?....u nas jedynie na eBayu, uniwersalne, a tam chłam że strach kupować :(

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię post z 2013 roku i powiem, że nigdzie nie mogę znaleźć Philipsa SpotOn lub czegoś o podobnych rozmiarach. Wszędzie są same duże gabaryty. Ktoś może montował niedawno coś podobnego i mniejszego?

Jak spisuje się Wam ten gadżet z perspektywy kilku lat?

 

mati sporadycznie można znaleźć te SpotOn które występują w rożnych odmianach....SpotOn ultra, flex czy podwójne duo na alle i innych sprzedajemy.pl. W necie nie widzę, a kiedyś też szukałem żeby kupić znajomym do ich schowków. Nawet w Aso cmokali nad tym łopatologicznym rozwiązaniem braku oświetlenia schowka w notku:)

 

Ten SporOn to jeden z lepszych tuningów mechanicznych:) jaki mi się udał przy notku:) Taśma dwustronna 3M trzyma idealnie. No i ta niespotykana w innych schowkach jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim ! :) 

posiadam Nissana już prawie 9 miesięcy i chciałbym go troszkę ulepszyć :) Co proponujecie? (prócz żartów o zmianie auta)

Jakiś dolot, wydech, chip? :) 

Zastanawiał mnie pomysł Swap'a Almery 2.0 GTI do Note 2006r :P

Pacjent: 

Nissan Note E11 1.6 :)

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2018 o 16:01, mati_wlkp napisał:

Dziękuję za informację GMarcin. Będę czujny i może coś upoluję.

Wpisz na alie 'led sensor'. Za 3$ ogarniesz z przesyłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam w temacie... Nikt się nie bawił w foliowanie naszych pociech? Dachu, maski, lusterek? Jakiś spojler? Really? Mnie kusi ale nie na tyle żeby się zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz Notek za bardzo nie nadaje się do tuningu :(. 

To tak jak byś Syrenie 105 założył fele 18', "gruby" wydech i spoilery.......niby są ale trącają wiochą :(.

Wolał bym coś w środku zrobić nawet z silnikiem, żeby nie jednemu na światłach kopara opadła :)

Ja osobiście już bym się go pozbył, ale nie nudzi mi się właśnie w środku :). Jak by był taki brzydki jak na zewnątrz to już bym o nim zapomniał :D

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pomarańczowy z przyciemnianymi oryginalnie szybami właśnie podoba mi się. Myślę że fajnie by wyglądał z folią carbo i np jakimś żółtym akcentem czy to bębny, szczęki etc. Samo carbo na dach i lusterka by już robiło robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne można modyfikować.....zobacz np zdjęcia z japońskich serwerów. Niektóre Notki są na prawdę udane :)

 

Albo ten żółty z tego filmiku ;)

https://www.youtube.com/watch?v=R7LbvotO-8I

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybieram tego z pomarańczowymi felgami. Jakby mi ktoś pokazał nota z carbo na dachu i bym się upewnił że dobrze wygląda to bym sobie zrobił prezent na urodziny :D ale widzę że głucho :D

20160902_103155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pokaz te słupki z dalsza może ? :)

 

Nie wiecie czy da się wymienić tą "czółkową" antenę na tą z nowszych note (krótszą) która była montowana bardziej z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...