Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  Zauważyłem dzś w swoim JUKE 1,5 dci jedną dziwną przypadłość. Gdy jadę spokojnie po mieście na 2 lub 3 biegu z niedużą prędkością  trzymając nieruchomo nogę na gazie, starając się utrzymać równą prędkość mam wrażenie , że auto samo lekko dodaje i ujmuje gazu. Na liczniku żadna kontrolka się nie zapaliła. Może ktoś z was miał coś podobnego i może zna przyczynę tego zjawiska.  

Zobacz czy na tempomacie też tak będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zauważyłem dzś w swoim JUKE 1,5 dci jedną dziwną przypadłość. Gdy jadę spokojnie po mieście na 2 lub 3 biegu z niedużą prędkością  trzymając nieruchomo nogę na gazie, starając się utrzymać równą prędkość mam wrażenie , że auto samo lekko dodaje i ujmuje gazu. Na liczniku żadna kontrolka się nie zapaliła. Może ktoś z was miał coś podobnego i może zna przyczynę tego zjawiska.  

Miałem coś podobnego w innym samochodzie i ASO nie znalazło przyczyny. Prawdopodobnie dzieje się tak w trakcie wypalania DPF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Filtr DPF nie może mieć z tym nic wspólnego bo jego wypalanie zaczyna się u mnie przeważnie na drodze ekspresowej przy większych prędkościach.  Poza tym ja wiem kiedy DPF jest wypalany , bo wtedy spalanie chwilowe podnosi się z do 15l/100km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie, w moim Juke muszę wymienić rozrząd, szukam kompletnego rozrządu w dobrej cenie. Może ktoś już z was przerabiał ten temat i może polecić firmę/sklep czy jednak OEM? 1.6 turbo 190KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, w moim Juke muszę wymienić rozrząd, szukam kompletnego rozrządu w dobrej cenie. Może ktoś już z was przerabiał ten temat i może polecić firmę/sklep czy jednak OEM? 1.6 turbo 190KM


W tamtym roku to przerabiałem. Nie znalazłem poza ASO nikogo, kto mógłby sprowadzić taki rozrząd. Nie ma na rynku zamienników. Uprzedzam: być może coś się zmieniło przez te 12 miesięcy.

Jeżeli jednak nie, to zostaje ci ASO. Cena mniej więcej 4,5-5 tysiaków. Za całość. Z robocizną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, luka.swiety napisał:

Witam Panowie, w moim Juke muszę wymienić rozrząd, szukam kompletnego rozrządu w dobrej cenie. Może ktoś już z was przerabiał ten temat i może polecić firmę/sklep czy jednak OEM? 1.6 turbo 190KM

Tutaj jest ktoś co ma rozrząd i pisze że OEM i nowy.  http://allegro.pl/nissan-juke-1-6-dig-t-mechanizm-rozrzadu-rozrzad-i7366355030.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem to ogłoszenie z allegro. dlaczego nigdzie w sklepach z częściami samochodowymi nie ma dostępnego rozrządu? część jak każda inna, auto też nie jest już jakąś świeżynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nigdzie w sklepach z częściami samochodowymi nie ma dostępnego rozrządu? część jak każda inna, auto też nie jest już jakąś świeżynką


Nie mam pojęcia. Ale taki jest (lub był) fakt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam do Was pytanie: czy wasze Juki w silniku 1.6 benzyna 117 KM palą olej ? 

Ostatnio zauważyłem, ze jak sprawdzałem stan oleju na zimnym silniku to tak jakby od max na bagnecie było 0,5 cm mniej, natomiast na rozgrzanym, ale po 20 minutach po wyłączeniu auta tak jakby był na max na bagnecie. Dodam, ze jeżdżę na 5w40 castrol edge, zrobiłem na tym oleju 5 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre wskazania trzymaj sie metody ze sprawdzasz po jezdzie po okolo 10 minutach auto najlepiej jak bedzie stalo na prostym podlozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję Juka 1,6 - 117 KM już piąty rok na castrolu 5W30 - jeszcze nigdy nie zauważyłem  ubytku oleju - nigdy nie miałem "przyjemności" dolewki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

  Mam pytanie , czy trudna jest wymiana filtra paliwa w Juke 1,5 dci z 2011 roku ? Czy jest w miarę dobry dostęp do filtra paliwa czy trzeba dużo elementów demontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.09.2013 o 10:53, mimas napisał:

Witam wszystkich :-)

 

Tę "kuwetę" można sobie dokupić z płaskim dnem (ja dostałem w prezencie z samochodem). Wtedy w komplecie jest styropianowy uchwyt/pojemnik na lewarek i klucz (ale nie na trójkąt). Takie ustrojstwo ładnie się mieści pod blachę z boku i elegancko tam sobie siedzi po włożeniu dowolnego plastiku. Wtedy uchwyty w standardowej kuwecie stają się zbędne...

Furo - czy przypadkiem nie to wyrzuciłeś ;-)

 

 

IMG_5834.JPG

 

IMG_5838.JPG

 

IMG_5837.JPG

 

IMG_5839.JPG

Panowie możecie mi powiedzieć jakiego rozmiaru jest dojazdówka, że mieści się ta kuweta?
Auto kupiłem bez zapasu oryginalnie tak wyjechał z salonu (z zestawem naprawczym któergo nie mam) dla mnie jest to rzecz nie pojęta że nie ma zapasu ale do rzeczy.

Kupiłem już lewarek i klucz do kół i koło dojazdowe od QASHQAi w rozmiarze 135/90r16 i po włożeniu do wnętki niesety kuweta nie chce wejść na swoje miejsce koło jest za dużę o jakieś 2cm. Moja kuweta jest z uchwytem tak jak na ostatnim zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

mam problem ze swoim Juke 1.6 benzyna z 2013 roku..

Pare dni temu zauważyłem, a raczej usłyszałem dziwna przypadłość.

problem zaczyna się w okolicach 2000 - 2200 obrotów, najczęściej na piątym biegu, ale na niższych tez słuchać dziwne dźwięk (wydaje mi się ze z silnika - takie jakby chrobotanie, trzeszczenie)..

provlem ten jest słyszalny kiedy radio jest wyłączone, oraz wentylacja nie chodzi (w innym przypadku jest zagłuszony)..

jak dodaje momentalnie gazu, nie skuchac tego..

najlepiej wyczuwalne jest podczas jazdy na 5 biegu, tak jak pisałem wcześniej, od 2000-2200 obrotów na minutę.

czy ktoś miał podobny problem ? Wydaje mi się ze głos ten wydobywa się z prawej strony, lecz mogę się mylić..

mam nadzieje, ze to nie rozrząd ? 

Przebieg auta.. ponad 54 tys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aroosee napisał:

Witam ponownie...

mam problem ze swoim Juke 1.6 benzyna z 2013 roku..

Pare dni temu zauważyłem, a raczej usłyszałem dziwna przypadłość.

problem zaczyna się w okolicach 2000 - 2200 obrotów, najczęściej na piątym biegu, ale na niższych tez słuchać dziwne dźwięk (wydaje mi się ze z silnika - takie jakby chrobotanie, trzeszczenie)..

provlem ten jest słyszalny kiedy radio jest wyłączone, oraz wentylacja nie chodzi (w innym przypadku jest zagłuszony)..

jak dodaje momentalnie gazu, nie skuchac tego..

najlepiej wyczuwalne jest podczas jazdy na 5 biegu, tak jak pisałem wcześniej, od 2000-2200 obrotów na minutę.

czy ktoś miał podobny problem ? Wydaje mi się ze głos ten wydobywa się z prawej strony, lecz mogę się mylić..

mam nadzieje, ze to nie rozrząd ? 

Przebieg auta.. ponad 54 tys..

Zacznij od sprawdzenia najprostszych rzeczy, może coś się poluzowało pod maską silnika, przy osprzęcie silnika,, może masz jakieś luźne  plastiki osłony, nadkole, coś co może rezonować przy niskich obrotach... Pomacaj wszystko przy silniku. Równie dobrze mogą to być jakieś odgłosy od zawieszenia, np. łożysko mocowania kolumny macphersona, itd. Jeśli nic nie znajdziesz, nie czekaj tylko podjedź na diagnozę do mechanika. Pozdrawiam!

Edytowane przez matteus8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Może ktoś mi odpowie na takie pytanie. W moim JUKE 1,5 dci jest akumulator 70Ah i prąd rozruchu 720A. Jest to akumulator oryginalny od wyjechania z salonu w 2012 roku. Dziś rano wchodzę do auta , naciskam guzik START i tylko lekko zakręcił rozrusznik , auto nie odpaliło , wyraźnie brakowało mu prądu. Magiczne oko na aku jest w kolorze zielonym. Podłączyłem aku do prostownika bez zdejmowania przewodów od klem i kilka godzin go ładowałem małym prądem około 6A, po czym auto odpaliło. Po przejechaniu 30 km sprawdziłem napięcie ładowania , wynosi około 14,2V , sprawdziłem też napięcie akumulatora przy zgaszonym silniku wynosi 13,5V.   

   Zdziwiła mnie jedna rzecz , czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego w czasie ładowania prostownikiem świeciły się światła do jazdy dziennej, a po  odłączeniu  prostownika zgasły ?   Druga moja wątpliwość , dlaczego magiczne oko jest w kolorze zielonym, a akumulator był prawie rozładowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Odłączyłem przewód masowy od akumulatora i zmierzyłem pobór prądu w stanie spoczynku . Wyszło mi , że Juke przy wyłączonym silniku , wyłączonych wszystkich urządzeniach pobiera aż 0,24A czyli 240 miliamper . Wersja wyposażenia TEKNA z nawigacją, kamerą cofania. Czy to nie za duży pobór prądu ?

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 07:03, matteus8 napisał:

Zacznij od sprawdzenia najprostszych rzeczy, może coś się poluzowało pod maską silnika, przy osprzęcie silnika,, może masz jakieś luźne  plastiki osłony, nadkole, coś co może rezonować przy niskich obrotach... Pomacaj wszystko przy silniku. Równie dobrze mogą to być jakieś odgłosy od zawieszenia, np. łożysko mocowania kolumny macphersona, itd. Jeśli nic nie znajdziesz, nie czekaj tylko podjedź na diagnozę do mechanika. Pozdrawiam!

Witam serdecznie, 

sprawdzilem pod maska czy coś nie jest luźnego.. nic takiego nie ma, lub nie zauważyłem.

czy to może być coś z rozrządem, tzn z łańcuszkiem ?

Dla wszystkich posiadaczy Juke..

wrzuca filmik na YouTube, na którym słychać stukanie.

prosze o pomoc!

link do filmu:  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 12:04, aroosee napisał:

Witam serdecznie, 

sprawdzilem pod maska czy coś nie jest luźnego.. nic takiego nie ma, lub nie zauważyłem.

czy to może być coś z rozrządem, tzn z łańcuszkiem ?

Dla wszystkich posiadaczy Juke..

wrzuca filmik na YouTube, na którym słychać stukanie.

prosze o pomoc!

link do filmu:  

 

 

Wrzuć Juke'a na podnośnik u jakiegoś mechanika i go rozpędzić, od dołu można coś zdiagnozować. Stetoskop w ręce i nasłuchiwać po kolei. Ja u siebie tak wykryłem łożysko koła do wymiany, bo buczało w kabinie podczas jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Bardzo proszę o informację. Nie działają trzy szyby, boczna przednia i obie tylne. Przycisk reaguje tylko na szybę boczną przednią, od kierowcy. Co to może być. Czy miał ktoś podobny przypadek..?

Edytowane przez Piotr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr29 napisał:

Bardzo proszę o informację. Nie działają trzy szyby, boczna przednia i obie tylne. Przycisk reaguje tylko na szybę boczną przednią, od kierowcy.

Czy przypadkiem przycisk blokady szyb nie jest wciśnięty? To jest ten obok sterowania zamkiem centralnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie , JUKE rocznik 2011 silnik 1,5 dci , mam zakupiony interfejs ELM 327 Bluetooth . Jakim programem można posprawdzać błędy i podstawowe parametry w moim samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem!

Mam pytanie, dotyczące pracy skrzyni biegów w Waszych Jukach. W moim Juke (1.6 112 MANUALNA 5 NAPĘD NA PRZEDNIE KOŁA) którego mam przyjemność użytkować od prawie 3 miesięcy pojawia się problem z poprawnym wbijaniem biegu wstecznego. Niby wszystko jest ok (bo uruchamia się mechanizm kamery cofania) ale wrzucenie wstecznego nie udaje się za pierwszym razem (czasem potrzeba kilku prób, żeby dobrze wskoczył). Dzieje się tak szczególnie na zimnym samochodzie. Czy Waszym zdaniem to się jeszcze ,,dotrze"?! (przebieg 4300 km)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...