Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mój prywatny wątek pickupowy i nie tylko - worklog przy nissanie


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hugh, gdzie kupowałeś uszczelki pod kolektory? w aso?

ja mam tylko pod dolot jak widzisz nie jest to nissan, aczkolwiek było z tym trochę zabawy bo sprzedają też papierowe, oryginalna jest alu powlekana gumą i ta wygląda na identyczną - firmę widać gdzie kupiłem nie będę tu pisał bo mi nawet rabatu nie dali :) cena za dolot coś koło 40zł

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko pod dolot jak widzisz nie jest to nissan, aczkolwiek było z tym trochę zabawy bo sprzedają też papierowe, oryginalna jest alu powlekana gumą i ta wygląda na identyczną - firmę widać gdzie kupiłem nie będę tu pisał bo mi nawet rabatu nie dali :) cena za dolot coś koło 40zł

no właśnie mi jest dolot potrzebny, w aso krzykneli ok 200zł i juz ze 3 miesiące czekam i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o z ceną cie nawet oszukałem taniej jest 26zł - dobra niech będzie moja strata http://www.iparts.pl/czesc/uszczelka-kolektora-dolotowego,0-9-715275910-29284.html

 

jeszcze nie zakładałem ale to co z demontowałem w porównaniu do nowej ma się tak

P1030479.JPG

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uszczelkami nie ma kłopotów, też dolot reinza kupowałem przy okazji głowicy... to popularny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odebrałem elementy z galwanizerni .... ktoś wie jak zrobić zdjęcie żeby było widac chrom ?

P1030517.JPG

 

reszta w ocynku z pasywowaniem na żółto .. niestety wersja ekonomiczna

P1030499.JPG

P1030501.JPG

ale cóż zgubili mi pokrywkę od zaworka zabezpieczającego w dolocie i po dwie podkładki do śrub pokrywy zaworów .... ale i tak chyba wypada wymienić wszystkie na A4



Teraz staram się zrobić "coś fajnego" z pokrywą zaworową,

Nie może pójść do piachu po potem z tego podwójnego dna go nie wyczyszczę, z tego samego powodu nie mogę dać jej ani w proszek anie do galwanizerni.

Okazuje się że pomalowali ją całkiem solidnie, jest podkład jakiś taki czarny jak od dołu, na tym srebrna gruba warstwa i lakier. Środek do usuwania powłok ledwo co lakier ruszył, więc niestety czeka mnie zabawa z papierkiem ściernym.

P1030552.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_h podziwiam twój zapał i perfekcjonizm w dopieszczaniu tego auta, też tak kiedyś miałem ale już mi sie nie chce.Człowiek sie narobi jak wół, kasy wydasz kupe a ktoś ci w zadek wjedzie :thumbsdown: , albo zniszczy kokpit bo mu sie radio spodoba i nawet dziad nie potrafi go wyjąć bez uszkodzeń :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać wszystkie rachunki bo inaczej ochłapy a nie pieniądze dają z ubezpieczenia.

Pierwszy remont właśnie po długiej walce w większości sprawca sfinansował, a teraz to się niestety za swoje bawię dlatego tak powoli idzie.

 

Najchętniej bym się zajął taka robotą na co dzień tylko niech się znajdzie ktoś kto to będzie finansował, to może nawet aktualną posadę zostawiłbym:). a tak to za mało dystansów koledzy bierzecie żeby szybciej robota szła :) - rynek pewnie nasycony już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam już kolorowe dodatki do silnika :)

kolor trochę oszukany na zdjęciach (czerwony RAL3020)P1030563.JPG

P1030632.JPG

 

niestety jest mały problem, okazuje się że króciec na puszcze filtra powietrza był doklejony/uszczelniany no i w piecu się uszczelnienie rozpuściło i jest dziura

- drugi problem to niestety nie poradzili sobie z malowanie i odlewy się odgazowały - w niektórych miejscach są dziurki w farbie

i kolor jest bardziej taki

P1030643.JPG

więcej fotek tutaj http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/TD27T%20cleanup/slides/P1030563.html

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co teraz będzie potrzebne? 

 

1. przezroczyste przewody dla płynu chłodzącego

2. kable w srebrnych plecionkach zamiast peszeli

3. przezroczysta maska z plexi

 

a kto wie na czym się to skończy :)

 

możliwe że tak...

 

http://i149.photobucket.com/albums/s54/Tunerboy_2007/EngineOfA2001NissanSkylineR-34GT-RV.jpg[img/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem otwarty na źródła finansowania :)

a jeżeli chodzi o przezroczysty wężyki do tego płyn UV, przewody w oplocie, plexi itp to temat jest bardzo bliski http://hcd-customdevices.pl/index.php/obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit będzie jak dorwę terrano do pomiarów :)

 

trochę już poskręcałem tak się zapowiada ...

P1030677.JPG

 

a tymczasem się odmeldowuje, na tydzień przerwa z samochodem zajmą mnie sprawy wagi państwowej ... nie wiem też czy będzie czas zajrzeć na forum

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no pod klapą sie chyba nie porysuje - najwyżej miska olejowa,

a nie oddam teraz :) chyba że td25



cortanin f niedziała tez kiedys sprawdzałem bodajże w vitarze , bardzo szybko rdza sie znów pokazała heee

z tym ze cortanin sie napuszcza i zostawia az wyschnie i na to sie cos daje

 

nie coratninem się maluje oczyszczone z rdzy niezbyt dokładnie a potem go wyciera lub spłukuje minimum po 24h, jak schnie za szybko to się polewa wodą a on wiąże rdze w formie taniny, nie ma czegoś takiego jak na rdze

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...