Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki akumulator


Gość tomaszgow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszgow

Witam,przy obecnych mrozach słabo mi odpala auto,akumulator musi być widocznie stary,kiepsko mi kręci.chciałbym kupić nowy akumulator tylko nie wiem jaki bo na starym nic nie jest napisane.Słyszałem że są dwa rodzaje,posiadam Almere Tino 1,8 gaz.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiecej rodzajow a takze producentow akumulatorow. Np. Centra podaje do auta akumulator CA 602 o poj.60Ah i pradzie rozruchowym 600A wedlug normy EN , a takze CB 542 o poj 54Ah i pradzie 520A wedlug normy EN. ja bym wzial ten CA 602. Nie musisz kupowac centry . Teraz jest w modzie Varta . Ja kupilem do swojego diesla BOscha. jaka pojemnosc akumulatora i prad rozruchowy to CI podalem .

 

A tak na marginesie moze do akumulatora ktory teraz masz trzeba uzupelnic wode destylowana w celach i go naladowac . Po naladowaniu odczekac godzinke zeby odgazowal i dopiero zapalic. Za taki akumulator trzeba ze 3 stowki dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Centre Futurę ,kupiłem w grudniu 2008 jak narazie zero problemów,tak jak pisze kolega wyżej 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszgow

Do krzysiek 1958 pisząc o dwóch rodzajach akumulatorów chodziło mi o amperaż podobno do mojego powinien być 68 lub 74 ah ze względu na instalacje gazową powinien być 74ah tylko nie wiem ile w tym prawdy.Obecny akumulator jest małych wymiarów ale ten 74 ah jest większy ale i tak wejdzie,miejsca jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do krzysiek 1958 pisząc o dwóch rodzajach akumulatorów chodziło mi o amperaż podobno do mojego powinien być 68 lub 74 ah ze względu na instalacje gazową powinien być 74ah tylko nie wiem ile w tym prawdy.Obecny akumulator jest małych wymiarów ale ten 74 ah jest większy ale i tak wejdzie,miejsca jest dużo.

Po co Tobie aż taki mocny akumulator, ja posiadam tez LPG i ten sam silnik co Ty 1.8 a akumulator mam YUASA 60Ah 550A i jest ok - polecam

74Ah to jakbyś miał diesla 2.2

 

Ja oryginalnie miałem wsadzony mały akumulator ale większy spokojnie wejdzie.

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a kolega chce taki wasadzic do benzyny 1.8 :)

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszgow

Nie chce się wymądzać ale z tego co wiem to 74 ah pasuje tylko do dizli od 1,6 do 1,9 ale jak narazie podładowałem akumulator i kręci troche lepiej może uda mi się bez zmiany aku.Dzięki za pomocne rady.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano jadę w drodze do pracy po nowy aku, bo już mnie wkurza podłączanie prostownika

na 99% Centra Futura 75Ah 720A.. oby mieli na stanie

aktualnie posiadana Varta ma 74Ah / 600A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi Futura 722 (75Ah / 720A) za 410zł, ale powiedzieli, że nie ma sensu do starego auta z małą ilościa elektroniki i polecają FIAMM za 350zł (też 75 / 720)

nie wiem co o tym mysleć, bo w życiu FIAMMa nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przy obecnych mrozach słabo mi odpala auto,akumulator musi być widocznie stary,kiepsko mi kręci.chciałbym kupić nowy akumulator tylko nie wiem jaki bo na starym nic nie jest napisane.Słyszałem że są dwa rodzaje,posiadam Almere Tino 1,8 gaz.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Witam

Do twojego auta są 2 aku: Akumulator Bosch S4 0.092.S40.010 S40 01 207x175x175 44Ah, 440A, L- Akumulator Bosch S5 0.092.S50.020 S50 02 207x175x190 54Ah, 530A, L-

Jeżeli do wybranego samochodu pasuje więcej niż jeden akumulator to przy wyborze prosimy kierować się następującą wskazówką. Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regu

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli do wybranego samochodu pasuje więcej niż jeden akumulator to przy wyborze trzeba kierować się następującą wskazówką. Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regulację, okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację itp.

 

a i proponuję zakup przez internet są średnio o 200 zł tańsze niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

74Ah jest za duży. Nigdy akumulator nie będzie w pełni doładowany, gdyż alternator nie da rady.

 

Nigdy nie słyszałem większej bzdury. Alternator nigdy nie ładuje całej pojemności akumulatora. Doładowuje tylko tyle ile zostanie z niego bobrane. Nieważne czy aku ma 50Ah czy 70Ah alternator doładuje tyle samo (np 10Ah bo tyle zabierze rozrusznik zimą) i będą pełne.

Druga sprawa to fakt że w dzisiejszych czasach auta mają dużo mocniejsze alternatory bo zapotrzebowanie na prąd jest większe (podgrzewane lusterka, fotele, elektryczne szyby, fotele, rozbudowane systemy audio). Uwierz Mi że wsadzenie 70Ah aku zamiast 60Ah nie zrobi żadnej różnicy.

Co do samej zasadności wkładania większego aku niż jest zalecana przez producenta, Moim zdaniem szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie wiesz, ładnie teraz napisałeś, więc po co zakładałeś ten temat z pytaniem..... cyt "Witam,przy obecnych mrozach słabo mi odpala auto,akumulator musi być widocznie stary,kiepsko mi kręci.chciałbym kupić nowy akumulator tylko nie wiem jaki bo na starym nic nie jest napisane.Słyszałem że są dwa rodzaje,posiadam Almere Tino 1,8 gaz.Proszę o pomoc.Pozdrawiam...."

 

Tutaj masz mały cytat eksperta z artykułu o akumulatorach ...."""Istotne jest także to, jakie trasy i jak często pokonujemy. Jeżeli są to trasy krótkie, nie ma najmniejszego sensu kupno akumulatora o zawyżonej pojemności, nawet o 10 proc. W ciągu krótkotrwałej jazdy alternator nigdy w pełni nie doładuje baterii."""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszgow

Dwa dni temu kupiłem akumulator nie wiem czy dobrze kupiłem ale polecili mi 74 ah.Jak na razie odpala super ale czas pokarze czy dokonałem dobrego wyboru.Dzięki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem akumulator nie wiem czy dobrze kupiłem ale polecili mi 74 ah.Jak na razie odpala super ale czas pokarze czy dokonałem dobrego wyboru.Dzięki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam.

Kupiles za duży ale to twoje pieniądze i twój wybór........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje 2 latka i aku sie wykonczy tyle dla znajomego zajeło załatwienie aku do mietka 200 zamiast zalecanego 70ah miał 80ah altelnator od benzyny jest słabszy niz w dieslu i zeby aku doładowac musisz dłuzsze odcinki robic a ze tobie polecili wiekszy bo moze wicej zarobili na tym i jak szybciej padnie aku to przyjedziesz po nowy aku za 2-3lata a nie za 4-5

chciałes sie poradzic ale i tak zrobiłes po swojemu

:D

Edytowane przez jacek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, majstry, nie piszcie cudów o tym, że alternator nie doładuje akumulatora... Alternator doładuje bez problemu. Jedynie może być dłuższy czas do pełnego naładowania w przypadku, gdy auto będzie stało z wyłączonym silnikiem i coś będzie pobierać prąd. Jest szkoła, która mówi o tym, aby wsadzić akumulator największy, jaki się zmieści - i ja jestem za tym. Jak ktoś nie jeździ w stylu "odpalenie, 2km jazdy, postój i na postoju ze 2 - 3 godziny muzyka i dmuchawa, potem odpalenie i 2km jazdy z powrotem" to bez żadnych obaw może zamontować duży aku. Chociaż podejrzewam, że jak ktoś by użytkował auto w takim stylu, w jakim to opisałem - to nawet katalogowo dobrany aku nie zdąży się doładować :)

 

Kiedyś miałem Mazdę 323F z silnikiem 1.5, zaraz po zakupie wsadzony akumulator o pojemności 85Ah, który mi został po Omedze. Dzięki temu przy zimowych rozruchach nigdy nie brakowało prądu i nie dostawał zadyszki przy zimowym odpalaniu. Przez 4 lata użytkowania tej Mazdy ani razu aku nie szedł pod prostownik. Auto jeździło wtedy po ~70km dziennie.

 

 

edit

------

A jak czytam o tym, że komuś akumulator padł, bo miał o 10Ah większy, niż producent zaleca, to aż banan się na twarz wciska :) Proponuję porównać katalogi Centry i Boscha - wybrać markę i model auta, a następnie sprawdzić, kto jaki aku zaleca. W przypadku mojego auta Centra zaleca 74Ah a Bosch bodajże 95Ah - i komu tu wierzyć? :) Nie mam pod ręką katalogu Varty czy Yuasy, tam pewnie jeszcze inne by były. Różnica 10Ah to jest tyle, co nic.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części swojej wypowiedzi, to potwierdziłeś mój post /nr.16/.

Natomiast co do drugiej, to z ciekawości sprawdzałem zalecenia w doborze akumulatora f-my Bosch do mojej Tinki. Bosch zaleca 72 i 74, natomiast Centra 72 i 75, więc nie wiem skąd u Ciebie taka wielka rożnica?

Miałem sobie sprawdzić, ale w profilu nie masz podanego silnika, więc nic by to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera N15 z 2 litrowym dieslem, mam przed sobą papierowe katalogi Centry i Boscha sprzed 5 lat - jak byk stoi, że Centra zaleca albo Plusa o pojemności 70Ah albo Futurę 75Ah :) Bosch za to zaleca 95Ah. Przed chwilą porównałem z internetowymi katalogami tych firm i nic się nie zmieniło. Nie tylko w tym przypadku jest rozbieżność o ponad 20Ah, jest sporo aut z takimi różnicami, a pamiętam, że rekordzista (coś ze stajni BMW z dieslem) miał ponad 40Ah różnicy w Centrze i Boschu ;)

 

I zależy też, co kto rozumie pod pojęciem "dłuższe trasy". Akumulator będzie "doładowany" (czyli dostanie tyle prądu, ile rozrusznik zużył na rozruch) po ~10min pracy silnika. I nie ma tu znaczenia, czy ktoś ma w danym aucie 50Ah czy 70Ah. Oba podczas rozruchu stracą tyle samo prądu. Doładowanie ich do stanu sprzed rozruchu zajmie tyle samo. Ktoś, kto chce kupić większe aku musi sobie odpowiedzieć na jedno pytanie - ile ja jeżdżę w stosunku do tego, ile prądu pobieram na wyłączonym silniku. Po prostu większy aku = większy zapas prądu i mniejsza reakcja na mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też teraz sprawdziłem i faktycznie między Centrą a Boschem jest ta różnica o której mówisz, więc ciekawe czym firmy się kierują?

Varta też zaleca dla Ciebie 95Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...