Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozważania na temat innych marek lub na co zamieniłem/zamienię Nissana


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

weber czymżesz jest uroda w dzisiejszym swiecie motoryzacji? Kwestia gustu choc tu akurat w tym wątku uroda lodgy jest niedyskutowalna z uwagi na jej wyjątkowość:)

 

Ja osobiscie po wpieprzeniu się (udanym) w nota i dowiedzeniu sie miesiąc po zakupie o bliźniakch szukam auta dla 5 osób które bedzie:

- tanie

- przestronne mając na uwadze aktywny tryb zycia i włóczenie się po polsce

- tanie

- jako tako nowe bądź max 3-4 latek

- tanie

 

a że brzydkie to kluczyki nie bedą potrzebne bo nikt mi tego nie buchnie

 

A co do wykonania.....mysle że tu można jako tako spac spokojnie po lekturze wątków o dusterze i loganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny Lodgy na zachodzie Europy -ogromne różnice - np między Holandią a Niemcami (za ten sam model)różnica potrafi wynieść nawet ponad 5 tys. Euro!!!, więc trudno wnioskować coś o cenach u nas

http://www.daciamode...d-en-frankrijk/

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę przegięli :whistle: jeżdżący spokojnie użytkownicy Sandero z silnikami 1,5 dCi o mocy 85 KM chwalą się średnią spalania w okresie letnim poniżej 5 l/100 km. To bardzo oszczędna wersja tego motoru. Rozbieżność między tym,co podają producenci a rzeczywistością to temat stary jak motoryzacja. Wracając do Lodgy - drogowy test spalania w Maroko (marne nawierzchnie, dynamiczna jazda,wysokie temperatury, zapewne klimatyzacja na full) nie mógł wypaść zbyt korzystnie. Sądzę,że w warunkach europejskich jeżdżąc rozsądnie da się obniżyć ten wynik o jakieś półtora litra. Wersja 110 KM jest dynamiczna ale dość paliwożerna.Inna sprawa,że auto ma gabaryty i aerodynamikę trzydrzwiowej szafy. Mnie producent potraktował w miarę uczciwie.Napisali: trasa 8, miasto 10, średnio 9 - i tak mniej więcej jest i to bez ecodrivingu (nie licząc zimy - w tym okresie co najmniej litr w górę - choć tego już nie napisali :thumbsdown: )

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc logicznie rzecz biorąc w Polsce Lodgy powinien być również choć symbolicznie tańszy od Dustera. Ergo powinien kosztować < 39,900 - zakładam,że może być taka goła wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCe 115 ...... miód na moje serce i to łancuszku rozrządu. Ale tu cena pewnie będzie odpowiednia

 

p.s.

auto wchodzi w polsce na jesieni, brzdące rodza mi się pod koniec sierpnia. Jakos pierwsze pól roku z hakiem notem przekolibiem ale na wakacje 2013 lodgy kupuje! Dzieci podrosną, lodgy wydorosleje odkrywając choroby wieku dzieciecego jak to zwykle bywa albo i nie i mozna brac.

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie TCe mają łańcuchy? bo w grand scenicu jest fajna wersja 130.

Swoją drogą po liftingu coraz badrziej podoba mi się scenic

C22721711_1.jpg

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

was79 nie wiem czy wszystkie ale ten w Lodgy ma miec lancuch. Zresztą drugie auto które rozwazam to uzywana corolla verso również na łancuchu. tak wiec jak widac jestem idealnym targetem:) dla dacii którzy stworzyli auto dla osob które rozwazają używane.

 

A co do scenica. Podobaly mi sie do tej pory scenici z pierwszych lat. Potem nastał okres wielkiej kupy stylistycznej dla tego modelu i prosze jaki renesans!. Piekne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się powoli rozglądam - verso i mazda 5 (duży plus za przesuwane drzwi!) mają mały bagażnik w stosunku do g.scenica/s-maxa/tourana/lodgy

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się powoli rozglądam - verso i mazda 5 (duży plus za przesuwane drzwi!) mają mały bagażnik w stosunku do g.scenica/s-maxa/tourana/lodgy

Moi znajomi maja Mazde 5 z 2009 roku przyjechała z Danii.Cieszyli sie z zakupu 2 miesiące teraz to studnia bez dna(wymiana przegubu 3500!)pali jak smok,pękająca tylna klapa(plastik)a podwozie samochodu jest w kolorze mojego Notesa- rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nabył w salonie 3 lata temu nowiutką trójkę. Auto nie zaliczyło nawet ocierki Już zaczyna pojawiać się korozja. Wsadził w nią przy zakupie prawie 70 tys zł i zaczyna się irytować, więc z mazdą ostrożnie. Technicznie szczególnie benzyniaki prawie ideał. Z rdzą nadal nie dają rady. Gdybym szukał zgrabnego i pojemnego,używanego vana wziąłbym pod np uwagę hondę FR-V - idealne auto dla 3 osób i ogromnego bagażu

post-20266-0-90796100-1336751395_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FR-V fajne i zgrabne autko i dluuuugo bylo w sferze moich zainteresowań. Dlaczego je skreśliłem? Honda nie rozwija juz tego modelu a szkoda bo byl indywidualnością na polskim rynku dla rodzinek 5-6 osobowych. Stad decyzja albo nowy Lodgy (tu oczekiwanie na cennik) lub uzywana corolla verso,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logdy i verso to są całkowicie inne auta, ze wzgledu na pojemnośc bagażnika. Do verso z 3 dzieci nie ma bata, zeby sie zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weber29

FR-V fajne i zgrabne autko i dluuuugo bylo w sferze moich zainteresowań. Dlaczego je skreśliłem? Honda nie rozwija juz tego modelu a szkoda bo byl indywidualnością na polskim rynku dla rodzinek 5-6 osobowych. Stad decyzja albo nowy Lodgy (tu oczekiwanie na cennik) lub uzywana corolla verso,

Polecałbym używaną corolle verso ładne i sprawdzone auto w porównaniu do Lodgy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

was79 nie masz racji. Na sucho mierzylem juz 3 foteliki w corolce verso. Wchodzą na spokojnie i to dosc spore. Albo zona z tylu a jedno ze mną i tak 5 wchodzi ladnie. Spory kufer, do tego wrzuce rowery na hak i thula na dach i pojechał. Do tego jest to bardzo zgrabne auto stylistycznie.

 

P.S.

w corolli verso z pierwszych lat produkcji 3 foteliki nie wejda - tu sie zgodze, ja szukam drugiej generacji

 

Ale! Caly czas chodzi za mna nówka lodgy.

 

Nie szukam aut podobnych, szukam autka funkcjonalnego za rozsądne pieniądze w stosunku do jakości, a takim jest uzywana verso lub nowy lodgy - do tego łanuch rozrzadu w pewnych wersjach silnikowych. To ostatnie moze dla jednych jest błachym elementem ale ja dosc sporo do tego przywiązuje uwagi

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszym "Motorze" i "Auto-Świat" artykuły na temat Lodgy - Ameryki nie w nich odkrywają. Generalnie potwierdzają się wszystkie poprzednie przecieki. Jedno wydaje się jasne - podstawowy (i nie wiedzieć czemu jedyny) na razie silnik benzynowy, który będzie oferowany w momencie wejście auta do sprzedaży (wczesna jesień - wrzesień?) 1,6 8V 87 KM(sprawdzona, prosta do bólu, solidna i w miarę oszczędna,bezawaryjna jednostka,w razie potrzeby idealnie współpracująca z LPG) wymagać będzie od kierowcy duuuuuużo cierpliwości i oduczy go prób dynamicznej jazdy. 100 konne TCE wejdzie później, wywinduje atrakcyjną cenę auta i z racji budowy może być inwestycją niepewną. Szkoda,że nie będzie silnika 1,6 16V 105 KM (jak w Dustrze) który byłby optymalny a z LPG w miarę ekonomiczny. W tej sytuacji najwłaściwszym wyborem wydaje się 1,5 dCi o mocy 90 KM. Są dwa ale: - znowu cena w górę o jakieś 7-10 tys zł i ten nieszczęsny FAP! Niestety, jest to zło nieuniknione. O niezniszczalnych wolnossących dieslach możemy tylko powspominać

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory kufer, do tego wrzuce rowery na hak i thula na dach i pojechał.

 

coś koło 440 litrów, ja podziękuje za taką pojemność, jak ma być rodzinnie, to musi być >500 litrów i to grubo, żeby się nie p........ przy wyjazdach, tylko ładować co trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orlando w wersji 5 osobowej spełnia warunek > 500 - zresztą jako jeden z nielicznych (nie biorąc po uwagę aut w stylu berlingo, partner itp)

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-max.....no tak ale po escorcie i focusie starczy fordów, poza tym to ciezarówka niemal!

touran.....2 w rodzinie, na oba narzekania spore

scenici z roczników na które jako tako mnie stac mi sie nie podobają

 

poza ladownoscią to to ma jakos wyglądac. Nie czarujmy sie. C.verso jest autem zwartym w fajnej bryle pozwalającym podrozowac 5 os rodzince a przy opcjach jak thule + plaforma na rowery mozna uderzyć tu i ówdzie.Ale zgodze sie że moze byc za maly dla niektórych osob co rozumiem

 

Ot gusta i gusciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :-)

Dla mnie priorytet to: bagażnik, później wyposażenie pod kątem family-friendly, czyli najlepiej trzy osobne fotele, przesuwane, regulowane. Fajnie jakby były stoliczki, ale to mozna uzupełnić. Auto wysokie, bo fajnie pakuje się dzieciaki i później je obsługuje.

Thulas na dach mnie pewnie nie ominie, ale przy konkretnym bagażniku (może na krótsze wyjazdy) wyeliminuje się go, co jest pewną oszczędnością - Note z trumną przy przy jeździe 130-140km/h spokojnie wciaga 8l na autostradzie

Co do silnika raczej benzyna, bo nie jeździmy tyle km, żeby miało uzasadnienie pakowanie się w diesla, ale jak się trafi, to się zobaczy.

Mam jeszcze czas więc na razie mój ranking na chwilę obecną: 1)g.scenic 2)s/max/touran

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...