Skocz do zawartości
Alv.

X-Trail T31 2.0D - wersja SE i LE - analiza porównawcza

Rekomendowane odpowiedzi

Alv.

"-głośniki. Trochę mnie dziwi jego umiejscowienie pod podwójną podłogą bagażnika, ale być może chodzi o poruszanie całą karoserią a nie tylko powietrzem w środku..."

Bas rozchodzi się niekierunkowo. Nie można go zlokalizować. Dlatego może być schowany i przykryty. Co innego wysokie częstotliowści.

Że może być w bagażniku z uwagi na brak poczucia kierunku to się zgodzę, ale umieszczenie go pod podwójna podłogą to trochę jak subwoofer od kina domowego wynieść do drugiego pokoju. Więc z tym schowaniem i przykryciem to trochę przesada. Ale specjaliści od Bose twierdzą, że tak ma być i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karibox1

Że może być w bagażniku z uwagi na brak poczucia kierunku to się zgodzę, ale umieszczenie go pod podwójna podłogą to trochę jak subwoofer od kina domowego wynieść do drugiego pokoju. Więc z tym schowaniem i przykryciem to trochę przesada. Ale specjaliści od Bose twierdzą, że tak ma być i koniec.

Nie ma w tym żadnej przesady tylko akustyka. Zwróć uwagę, że w multikinie bas jest 50 metrów od Ciebie a działa, jak to możliwe? Ale tony wysokie i średnie są na ścianie blisko uszu i tak ma być. No jak ja wniósłbym subwoofer wyniósł do drugiego pokoju to wielkiej różnicy nie będzie. Gdybym miał sąsiadów to też by słyszeli bas. Sam spróbuj. Tylko to musi być bas 30 cm a nie 20 cm. Taka to różnica.

Imho problemem jest to, że ten fabryczny to nie jest bas tylko średnioniskotonowy i on nie powinien być zbyt daleko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Barton

Odgrzeję kotleta.

Czy jakość wykonania, mam tutaj na myśli wnętrze (plastiki, spasowanie) po liftingu została poprawiona względem roczników 2007-2010?

Pytam bo miałem okazję jechać X-Trailem z 2008 i pomimo oryginalnego przebiegu 170tys środek dosyć mocno hałasował. Tunel środkowy lekko się ruszał przy użyciu niewielkiej siły, główna konsola przy dotykaniu dosyć mocno skrzypiała i było słychać odgłosy plastiku w tylnej części pojazdu.  

Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem na jakości spasowania elementów i nie wiem czy to była przypadłość akurat tego egzemplarza czy może ten typ tak ma.

No i czy w wersji 2011-2014 pod tym względem jest lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mundek28

Od miesiąca mam wersję LE z 2013r. Po raz pierwszy płaczę za sprzedanym starym autem Berlingo w wersji ze szklanym dachem  z 2009r. Niedościgniony wzór funkcjonalności. Trail przy nim to prosty  samochód tylko silniejszy i szybszy - plastiki trzeszczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borge

główna konsola przy dotykaniu dosyć mocno skrzypiała i było słychać odgłosy plastiku w tylnej części pojazdu.

u mnie nic nie trzeszczy, czasem, podczas jazdy po nierownej nawierzchni slysze odglosy ruszacej sie tylnej, prawej szuflady w bagazniku

płaczę za sprzedanym starym autem Berlingo w wersji ze szklanym dachem  z 2009r.

zaproponuj nowemu wlascicielowi Berlingo zamiane, mysle ze sie zgodzi ; )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marinero

U mnie w X-Trailu T31 z 2009 pomimo 220kkm przebiegu nic nie trzeszczy w środku (poza stukającą szufladą bagażnika na wybojach), a na zewnątrz hałasuje jedynie tablica rejestracyjna. Może u mnie nikt niczego nie rozkręcał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Barton

Dzięki Panowie za info. 

Może faktycznie szuflada tak hałasowała. 

Obejrzę jeszcze poliftowego X (jakiś ładny, zadbany egzemplarz) i zobaczę jak sprawy się mają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinok

Też u mnie nic nie trzeszczy a jestem bardzo wyczulony na te sprawy dlatego podjrzewam że to kwestia egzemplarza i jak był eksploatowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
barte.k

Panowie, mam pytanie - być może w gąszczu tematów gdzies to było pisane, ale nie mogę tego namierzyć. czy radio/nawi z BT poza zestawem głośnomówiącym spełnia również rolę streamingu muzyki? np ze spotify czy YT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Barton

Panowie, mam pytanie - być może w gąszczu tematów gdzies to było pisane, ale nie mogę tego namierzyć. czy radio/nawi z BT poza zestawem głośnomówiącym spełnia również rolę streamingu muzyki? np ze spotify czy YT?

Tak, działa bardzo dobrze. 

Często słucham Polskiej Stacji i nawet można zmieniać stacje z poziomu kierownicy. W ten sam sposób można przewijać utwory w telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
barte.k

Tak, działa bardzo dobrze. 

Często słucham Polskiej Stacji i nawet można zmieniać stacje z poziomu kierownicy. W ten sam sposób można przewijać utwory w telefonie. 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi