Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10-P11]Sposoby na poprawienie świateł -opis instalacji opinie+ XENON


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OFF TOP

Tofu sorry, ale ja nie potrafię tłumaczyć czegoś, nie nawiązując do czegoś innego co jest z tym powiązane. Fizyka i elektronika lub elektryka są bardzo mocno ze sobą powiązane.

 

Energia cieplna jest powiązana z przepływającym prądem. Z definicji prąd to jest zmianą ładunku elektrycznego w czasie. Tak więc im więcej ładunku jest transportowanego (więcej amperów) tym więcej energii się wytworzy. A co za tym idzie i ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymamy sie temtu bo są ogólnie plotki że Xenon jako że daje tyle światła to wypala klosze

a to widać wierutna bzdura

skoro ja mam przepływ rzędu 4.A to przy 12 V zużycie jest nie inne jak 48 Wat i na przetwornicach piszą max 35 co jest bzdurą bo nie ważne że żarnik weźmie mniej liczy się zużycie całego zestawu

PS Fizyka nie jest mi obca ... a prąd będe sobie robił uprawnienia elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Musiałbym zobaczyć co jest napisane na przetwornicy. Być może informacja zawarta na przetwornicy o tych 35W dotyczy tego jaka jest moc maksymalna palnika, który może być podłączony do przetwornicy. Wtedy by się wszystko zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sprzedawcy zachwalają że jest ,mniejsze zużycie prądu bo 35W niż halogen ,,, najlepsze jest to że sprzedają jakieś mega super przetwornice 55W z takim samym żarnikiem ,,,, jak te po 35w ,,,szukanie jelenia ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja sie bawię w regenerację starej lampy z p11 tam jest szkło wiec troszkę gorzej sie matuje

 

Tofu a orientujesz się jak jest w P1.144? Mi się zdaje że plastik, to tak na moje oko - kiedyś pracowałem przy produkcji okularów i wydaje mi się że rozróżnię plastik od szkła. Ale pewności nie mam. Też właśnie myślę o regeneracji, co prawda nie zmatowiały tak jak u kolegi, ale jest sporo odprysków, jakby poprzedni właściciel notorycznie jeździł za piaskarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Szukałem coś na forum ale nie mogłem nic znaleźć...

Chodzi o to że moje xenonki jakby za nisko się poziomują co strasznie zmniejsza widoczność...

Czasami jest lepiej a niekiedy poziomują się bardzo nisko. Jak na xenony to powinny oświetlać trochę lepiej drogę...

Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu?

Sprawdź czujniki poziomowania na wahaczach. Możliwe ze masz obluzowane lub coś z nimi nie tak i wariują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie pytanie. Być może będę mógł za kupić lampy xenon. Nurtuje mnie tylko to że jeżeli jeszcze chciał bym dokupić czujniki poziomowania. To nie mam bladego pojęcia jak one są podpięte do instalacji. Czy one są po prostu zamiast ręcznego sterownika poziomu? Wiec trzeba się podpiąć w to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

o nie mam bladego pojęcia jak one są podpięte do instalacji.

Powinno być podłączone pod dokładnie ten czujnik o którym napsiałeś. Ale jak chcesz przerabiać to olej te czujniki bo to nikomu do szczęścia nie potrzebne.

Nasze soczewki ladnie skupiają światło i wystarczy dobre poziomowanie zrobione przed diagnoste i gra muzyka. Ja mam kompletnie dołozony lecz bez sprysków i pprzyznam że poziomowanie jest kompletnie nie potrzebne bo spokojnie można to ręcznie ogarnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :).

Jeszcze jedno. Czy te żarniki(nie podrubki oczywiście) dlugo wytrzymują. Nie są w sumie tanie 150szt. No oczywiste że od razu bym zakładał DRL, co by je oszczędzić co nie co.

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w jednym reflektorze oryginał już przynajmniej 5 lat i świeci ładnie (a może jest dłużej, moja wiedza o aucie nie sięga tak daleko wstecz). W drugim niespełna 2-letnia podróba (tylko taka "droższa" za 70 zł) już świeci sporo słabiej niż ten oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A ja mam z Phillipsa żarniki po 110 zł za szt kupione w złotym czasie tłustych lat i świecą bardzo dobrze, ale porównując dołożony ksenon z podróbki jakiejś firmy hid ger ksenon to mega wielkiej różnicy nie ma. Na pewno nie takiej zeby wywalać tyle kasy na ori lapmy żarniki itd.

Jakbym teraz miał montowac to kupuje HID na allegro lub e-bay'u,najlepiej z gruba przetwornicą. Złącza wszędzie masz PP wiec każdy żarnik pasuje.

I akie coś zamontował. Na ori szkoda pieniędzy. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie się dowiedziałem że nici z xenon. Kur... A tak by było ładnie na drodze!

Co do tematu to mialo być za 400zł(jedna do przekładki z angola), od kumpla blachaża. Ale trafił się wczoraj wieczorem, klient z walniętym przodem i mu zaproponował(a ja ... Się zastanawiałem-durny!, bo mam i inne wydatki. A teraz szlak mnie trafia). Wiec różnica miedzy HID była śmieszna 150zł. A takowych nie jestem zwolennikiem. Nie ta jakość, soczewka, dowód rej. e.t.c.

Ale dzięki za wszelkie info na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie ta jakość, soczewka, dowód rej. e.t.c.

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym.

Jakos identyczna praktycznie bo pomiędzy moimi ori a zamontowanymi u kumpla w B5 fl HID'ami nie widac różnicy.

HID idealnie do soczewki,jabyś miał zwyskłe reflektorowe to lipa ale na projektorze sprawdza się w 100 %.

Jak chcesz,ale ja osobiście nie mam nic do HID'ow ale tylko i wyłacznie w soczewke. Do reflektorowej a tym bardziej to ryflowanego szkła mówie głosne NIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reflektorowej a tym bardziej to ryflowanego szkła mówie głosne NIE!!!

 

Zdecydowanie się z kolegą zgadzam, nie spotkałem jeszcze na drodze HIDa w zwykłym reflektorze który by mnie nie oślepił.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

tak tak tofu ale ja miałem na myśli kwestie reflektorów nie przystosowanych do ksenonu.

I w tym temacie najlepiej sprawdza się soczewka ;)

Bo jak np P12 ma ksenon fabryczny na reflektorowej lampie i to efekt mizerny daje mimo że jest ori. COś tam białego widać ale ogólnie lipa. A na soczewce ładne skupienie światła,efekt idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i masz racje ja na pewno bym polecał na długie światła sobie wsadzić w ryflowane bo co to za różnica bo i tak sie oślepia w razie co a jak sie śmiga w nocy po nie zabudowanym to sobie można przy-smarować ,,hahah ,, prawda taka że nikt by nie kombinował jakby światła były ok ,,

 

co do ryflowanych to czytałem że odpowiedniki hx mogły by działać bardzo dobrze pod warunkiem dokładniejszego wykonania żarnika

wg mnie problem jest jeszcze na zmatowiałych lampach od zewnątrz że część światła zostaje rozproszona na powierzchni i tworzy plamę świetlną a mam porównanie z ori lampą z przebiegiem 300 tys jak i nową ori

 

 

co ciekawe patrząc na zapalone światła większy blask daje stara przez ten efekt natomiast dużo gorzej świeci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A tu się zgodzę: w drogowe to obojętnie co bo i tak się oślepia i to bez róznicy czy soczewka,reflektorowa,ryflowana czy pęknięta :)

 

Najlepszy efekt daje ksenon o barwie 12000 K(rażący fiolet) w starym OPlu Kadecie który nie dosyć że ma jak napisałeś zmatowiałe to jeszcze szkło pokryte pleśnią która zwiększa efekt rażenia fioletu. Jak będę miał okazje to pstryknę zdjęcie tego cudu techniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym.

 

Z tym się zgodzę że jeżeli już HID TO DO PROJEKTORA!

Lecz słyszałem że o ile cala budowa jest taka sama to różnica jest w soczewce po między H7 a CD. Poza tym po co mam się spinać przy każdej kontroli. Wlasnie mojego kolegi, kolega stracił dowód. Przy kontroli pies stwierdził że lampa nie dostosowana do xenon- brak oznaczenia homologacyjnego CD(miał soczewkę,spryskiwacze ), wiec jeszcze zajrzał do żarówki no i powiedział że ponad to HID nie ma legalizacji. A to że ma E4 czy inne, to tylko tylko pic na wodę. Dotyczy tylko i wyłącznie zgodności systemu instalacyjnego a nie źródła światła!

Co prawda znam tylko ten przypadek że tak ktoś trafił, bo znam takich co nie mają spryskiwaczy i na HID popylają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...