Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swieci ci sie lampka check engine?? No problem


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Info-Tech podaje inny sposób odczytania kodów przez gniazdo diagnostyczne. Ponieważ też mam problem odczytania przy pomocy śrubki (mimo że jest) spróbóje tego drugiego sposobu. Jeśli się uda to napiszę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez gniazdo diagnostyczne..... ......... jakiesz szczegoly moze ?

 

Z tego co sie orientuje to znam 3 sposoby

1.Kody migowe

2. Podlaczenie pod komp w ASO lub w jakims innym Warsztacie

3. Specjalna przejsciowka do OBD, programik i na swoim kompie mozna sprawdzic( taki zestawik pokazywal mi Wacu...o ile sie nie myle ponad 200$ kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ...przynajmniej juz wiem kogo komputer bedziemy rozkrecac :D

 

No i sie lekko zdziwilem jak chcialem spisac kody, to co wygladalo mi na srubke to tylko plastikowa zaslepka :( ! To sie narozkrecalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Maxi-Dyla

P0141..............................0902..................downstream oxygen sensor heater or circuit fault.

Już drugi lub trzeci raz wyskoczył mi ten błąd :(

Co to za czujnik nawala i w którym jest miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0141..............................0902..................downstream oxygen sensor heater or circuit fault.

Już drugi lub trzeci raz wyskoczył mi ten błąd :(

Co to za czujnik nawala i w którym jest miejscu

 

poszla ci grzalka w sondzie lambda. zaden symulatorek nie pomoze w tym przypadku, trzeba caly sensor wymienic. a znajduje sie za glownym katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A mi wymigał kod, którego nie ma na liście z pierwszego postu, tj. 1004 :-/ Co on oznacza?

 

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 22:14 ]

Znalazłem stronkę rozkodowującą te magiczne kody: http://vbxmaxima.8m.com/ecudecoder.html

ale przy moim pisze "UNDEFINED" :(

 

Sciągnąłem sobie nawet serwisówkę i też nie ma tam takiego kodu :(

 

Cóż, kontrolka migała dokładnie wg instrukcji, jutro spróbuję jeszcze raz...

 

Inna sprawa, że jak byłem w ASO, to nie potrafili się połączyć z komputerem... Może generalnie coś jest nie tak? Pytanie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wymigał kod, którego nie ma na liście z pierwszego postu, tj. 1004 :-/ Co on oznacza?

 

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 22:14 ]

Znalazłem stronkę rozkodowującą te magiczne kody: http://vbxmaxima.8m.com/ecudecoder.html

ale przy moim pisze "UNDEFINED" :(

 

Sciągnąłem sobie nawet serwisówkę i też nie ma tam takiego kodu :(

 

Cóż, kontrolka migała dokładnie wg instrukcji, jutro spróbuję jeszcze raz...

 

Inna sprawa, że jak byłem w ASO, to nie potrafili się połączyć z komputerem... Może generalnie coś jest nie tak? Pytanie co...

 

sprawdz raz jeszcze jak ci to mruga, a to ze ktos nie mogl sie podlaczyc to czasem sie zdarza bo tez tak mialem, pojechalem w inne miejsce i polaczyl sie od kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcz raz: dziesięć długich i cztery krótkie. Chyba będę musiał poczekać az skoncze skoncze go rejestrować i wtedy pojadę do jakiegoś serwisu...

 

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 15:07 ]

W serwisie jeszcze nie byłem, ale znalazłem cos takiego:

 

http://forums.maxima.org/showthread.php?t=...hlight=ecu+1004

 

W innym miejscu wyczytałem, ze w niektorych Maximach '99 jest inny komputer, ktory zwraca kilka dodatkowych kodów, w tym ów nieszczęsny 1004.

 

wg stronki

 

http://www.troublecodes.net/Nissan/95ams96-00.shtml

 

odpowiada to kodowi OBD:

P1130 Swirl Control Valve Control Solenoid Valve

 

 

i co dalej? Co moze być nie tak? Dużo mi to nie mówi :/

 

MK

 

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 15:26 ]

Znalazłem tyle na jakimś forum:

Wypowiada sie magik z serwisu. Hm... Chyba będę musiał pojechać zobaczyc co jest nie tak :(

 

P1130 code, Swirl Control Valve Control Solenoid Valve.

 

The EMC will trigger this code, when swirl control valve is not operating properly. Now that doesn’t indicate that the valve is bad. If the valve is OK but no vacuum signal is sent from the Swirl Control Valve Control Solenoid Valve to the Swirl Control Valve Control under specific driving conditions, the ECM will also trigger the light on with the same code.

 

But you may ask how the ECM knows that there is vacuum? Good question, there is a vacuum check switch that will send a signal to the ECM. If the switch is bad it will trigger the same code as well.

 

I think this is not a good system, three different problems and only one code.

 

As a Nissan-Infiniti tech, I have not seen many bad valves; it is usually a clogged vacuum hose to the switch or a bad switch. I recommend removing the hose and check if is clogged. If the hose is OK replaced the switch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Maxi-Dyla

P0300..............................0701.................multiple cylinder misfire detected - wyskoczył mi ostatnio taki błąd :029: , możecie mi pomóc i powiedzieć co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0300..............................0701.................multiple cylinder misfire detected - wyskoczył mi ostatnio taki błąd :029: , możecie mi pomóc i powiedzieć co to jest

 

oo kur..a z tym to bedzie przerabane. nie mowi ci konkretnie ktory gar wiec ciezko zlokalizowac przyczyne, jednakze w tym przypadku sprawdzilbym czy zeby na kole pasowym nie sa uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomozcie dojechachalem do Warszawy z Krakowa i dzis pierwszy raz zaswiecila mi sie i swieci na stale (nawet po paru godzinach przerwy) kontorlka Check Engine (to chyba to, taka pomaraczowa rura). Zadnych innych objawow nie widze.

Dodam ze przedwczoraj wymieniane byly swiece po 100tys km.

 

Co to moze byc i czy moge tym autem dojechac do mechanika czy mam go w ogole nie odpalac.

Jedyne co mnie zastanowilo ze na gazie czasami jak auto stoi na wlaczonym silniku to zdarza sie ze delikatnie szarpia obroty. Ale to bylo i przed wymiana swiec.

 

1.Co mam robic co to moze byc

2.Czy ta kontrolka moze migac jakimis kodami?

dziekujke odpowiedzcie mi pilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mnie też dopadł ten problem z kontrolką "engine". Ni stąd ni zowąd zaczęła mi szybko migać ta kontrolka a auto nie dawało się odpalić.

 

Po weekendzie (auto stało pod domem) i po 5-6 nieudanych próbach uruchomienia, kiedy już byłem zdecydowany zamówić lawetę do serwisu, problem samoczynnie ustąpił.

Po włączeniu zapłonu kontrolka migała szybko przez jakieś kilkanaście sekund (może dłużej) po czym zapaliła się na stałe i zgasła po uruchomieniu silnika :D Teraz jest wsio normalno ale zaufanie do auta spadło :(

 

Pojadę do serwisu i poproszę o podpięcie pod komp. bo to był bardzo niepokojący incydent i nie chciałbym żeby powtórzył sie gdzieś w trasie kilkaset kilometrów od domu...

 

Może ktoś miał kiedyś takie objawy jak opisałem wyżej? Czy da się coś powiedzieć bez odczytania kodów?

 

serdeczności łączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj wymieniłem sondę lambda /kupiłem sondę bez końcówki i połączyłem białe z białymi i czarny z czarnym od sondy i starej końcówki/ jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Po przejechaniu jakiś 20km, a może po dogazowaniu auta do 140km/h wyskoczyło mi check engine.

Dziś spróbowałem wymiagać, ale nie wiem czy dobrze to robię. Uzyskałem następujący rezultat: 10długich krótki 3krótkie 4 krótkie, gdzie mam odczytać kod migowy, mam listę kodów ale to chyba to interfejsu.

 

P.S.

Na allegro są różne czytniki obd2, czy jak jakiś z nich kupię to będzie on w stanie wyświetlić błędy z nismo i ewentualnie innych autek, czy to czytniki dedykowane?

 

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...