Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maskownica oświetlenia tylnej tablicy i klamki od bagażnika


Gość Pit74Tor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas otwierania klapy bagażnika cała listwa maskująca (ta za którą podnosimy klapę bagaznika) została mi w ręce. Popękaly plastiki od spinek i to się wszystko wyrwało. Dodam, że nie ma mrozu, więc to nie była kwestia otwierania na siłe bagażnika. Mój QQ +2 ma ponad 2 lata i taki bubel wyszedł... Pytanie: czy ktoś miał taka sytuacje i jak na to zapatruje sie serwis? mam auto na gwarancji, zastanawiam się to czy zrobią mi to w ramach naprawy gwarancyjnej. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki nie spróbujesz to się nie dowiesz

sugeruję wybrać się do 2 ASO jak w 1 odmówią

 

mogą uznać, a równie dobrze zaśmiać się w twarz i powiedzieć, że wyrwałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie już gdy dzwoniłem i się umawiałem na wizyte w serwisie facet mi mówił, że takie usterki powstałe z winy użytkownika nie nadają się na naprawę gwarancyjną ... ale przecież sam sobie tego nie urwałem specjalnie, zimy nie ma więc nie można posądzić, że ciągnąłem zamarznięta klapę na siłe - na moje to wada konstrukcyjna, paździeżowaty plastik, no zobaczymy jak tam podjadę... ciekaw jestem czy ktoś miał już taka usterkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z naprawą gwarancyjną, bo mam auto po gwarancji - ale przerabiałem temat nie dalej jak wczoraj...

 

i powiem tak - maskownica (blenda) to DROGI element w ASO Nissan :warning:

 

mianowicie winszują sobie 650 PLN brutto za sam plastik +200 PLN za malowanie... chyba ich allach opuścił...

 

a teraz konkrety: moje auto jest po leciutkim "pacnięciu" w klapę - klapa została wymieniona, ale maskownica z powyłamywanymi mocowaniami - już nie

 

probowalem sprzedajacego przenogocjowac na ten element oczywiscie - wiedzac, ze naprawie sam

 

zabrałem sie zatem wczoraj do naprawy:

 

- tapicerka klapy demontaż (prosty)

- odkręcenie dwóch nakrętek M6 (moja maskownica tylko na nich sie trzymała)

- ogarnięcie ogromu zniszczeń (wszystkie cztery mocowania plastikowe wyłamane w p.isdu)

 

ale nie poddawac sie ! naprawa jest prosta - juz podaję sposób:

 

należy mieć pistolet na gorący klej (do kupienia za grosze w kazdym hipermarkecie DIY), kawałek papieru ściernego, klika śrubek (dłuższych) M6 wraz z dużymi (dużej średnicy zewnętrznę oraz wewnętrznej) podkładkami...

 

(dlaczego tez wewnętrznej to zaraz wyjaśnię)

 

demontujemy maskownicę (rzeczone dwie nakrętki, następnie wypinamy wtyczkę otwieracza oraz wtyczki świateł pozycyjnych)

 

papierem ściernym lekko matujemy powierzchnie wokół wyłamanych mocowań (matujemy aby klej lepiej chwycił), po czym wklejamy śrubki Mg osadzone w podkładkach na wewnetrzną powierzchnię maskownicy, w ODPOWIEDNICH miejscach, pamiętając o tym aby śruby patrzyły POD KĄTEM (jak ktoś to rozbierze, to bedzie wiedział pod jakim kątem)... wklejamy najpierw leciutko - przymierzamy do otworów w klapie - i jeżeli pasuje - to poprawiamy klejenie i nie żałujemy gorącego kleju ;)

 

a teraz dlaczego podkładki mają mieć wieksze fi niż średnica śruby ?

ano po to, aby klejem osadzic tylko zewnętrzny obwod podkładki - a "ruszająca" się śruba wewnątrz podkładki będzie stanowiła swoistą "regulację" dla osadzenia śruby względem otworu w klapie... oczywiscie środkowy otór w podkładce musi byc nieco mniejszy niz fi łba śruby - ale to chyba oczywistem

 

am nadzieje, ze dośc obrazowo to opisałem B)

 

w ten sposób zaoszczedzicie 800 PLN praktycznie nie mając kosztów własnych, a jak sie to zrobi porządnie - to bedzie mocniejsze od oryginału... mnie to zajeło wczoraj 1.5 h i dwa piwa ;)

Edytowane przez seburaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje kolego za tak obszerną instrukcje regeneracji tego elementu :-) , jutro jadę do ASO Nissan'a i zobaczymy jak na to będą się zapatrywać (ja nie miałem uderzenia w klapę, więc zdezelowało się samo), jeśli nie uznają wymiany to na pewno skorzystam, z instrukcji ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie dla serubaj za instrukcję i zachęcenie do naprawy tego gdyż też to wyrwałem i na razie przykleiłem na ten własnie gorący plastyk. Dzisiaj mocniej pociągnąłem i wyrwałem znowu. Faktycznie sprawa prosta i łatwa do zrobienia. U mnie jedyny problem to to, że 3 uchwyty całkowicie wyrwane więc musiałem zrobić rekonstrukcję i nadlać je.

Wszystkim radzę nim im sie to wyrwie, wcześniej pośwęcić godzinkę i mocowania śrób mocno zalać plastykiem, lub kupić klej dwuskładnikowy który po stwardnieniu jest bardzo twardy jak metal i nim to wzmocnić. Ten klej bardzo szybko schnie więc jest to łatwe do zrobienia.

Teraz jest sztywno umocowana jak nawet nie była od początku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO Nissan no i oczywiście stwierdzili, że nie mogą tego uznać w ramach gwarancji - uszkodzenie mechaniczne i takie tam ... więc w weekend wziąłem się do naprawy, kupiłem pistolet na gorący klej i zgodnie z instrukcja seburaj posklejałem maskownicę - trzyma jak złoto ! jeszcze raz dziękuje seburaj za pomysl :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem taki sam przypadek tylko, że samochód zostawiłem w ASO do przeglądu i plastik został w ręku mechanikowi. Oczywiście tel do mnie i sugestie, że ktoś mi się do bagażnika dobierał, bo zaczepy wyłamane. Kupiłem na allegro szukając u ludzi, którzy wystawili do sprzedaży klapy bagażnika zajęło mi to godzinę, ale znalazłem, są w sumie dwa rodzaje z otworem (inteligentny kluczyk) oraz z wycięciem na kamerę cofania moja była zwykła bez tych bajerów koszt z przesyłką 110 PLN malowanie gratis od ASO

 

Dla mnie to wada materiału dowiedziałem się, że mieli takie przypadki z tym, że samochody przyjeżdżały z plastikiem wiszącym na przewodach i tu nie było dyskusji kilka setek po kieszeni :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co wiem to kilka takich przypadków zostało uznanych na gwarancji i wymiana na nowe za 0 zł

 

Potwierdzam.

Przy serwisie po 2 roku zgłosiłem w trakcie przekazywania samochodu, że listwa na klapie tylnej się poluzowała (chyba nie była urwana ale się mocno ruszała). Pan z ASO poinformował mnie, że prawdopodobnie listwa jest uszkodzona/ pęknięta, bo to się w QQ zdarza i wymiana w ramach gwarancji :). Na szczęście okazało się, że trzeba było tylko dokręcić. Serwis: KMJ Kaszubowscy Gdynia.

Dadam że z serwisu jestem b. zadowolony, drobne uwagi zrealizowane.

Edytowane przez rafqashqai
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . U minie po 2 latach tez zauwazylen ze sie rusza.Rozebralem i dwie nakretki byly luzne a trzy lekko sie trzymaly.Po dokreceniu nic sie nie rusza tylko podczas rozbierania uszkodzily mi sie trzy spinki zatrzaskowe ale moze gdzies takie dokupie i zauwazylem ze jak spali sie zarowka od wstecznego to tez trzeba sie dostac do sirodka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Byłem na innej awarii gwarancyjnej i zgłosiłem to co w temacie plus ciągle wypadające uszczelki drzwi kierowcy i pasażera (te z boku) i mają mi obie części wymienić na gwarancji. Serwis KMJ. Poza cenami jestem w miarę zadowolony, ostatnio nawet dostałem auto demo na dojazd do domu, a nie zwykłą Micrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

proszę kol. seburaj'a o szczegóły jak zdjąć maskownicę klapy tylnej od wewnątrz samochodu, bo jak próbowałem to robić przez wyrywanie to już jeden klips (narożny dolny) poszedł w piz....dziec (czytaj wyłamał się), kilka się odpięło bo usłyszałem strzały i było luźniej, ale nadal maskownica się trzymała kupy :-(

Jak to cholerstwo zdjąć bez kolejnych zniszczeń ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uchwycie na rękę masz wkręt (na rys 7) i dodatko kilka kołków (na rys 5) wg opisu jest ich 13 także powodzenia. Pomocna może być latarka i długi śrubokręt. No i raczej rób to w ciepłym pomieszczeniu bo te spinki szlag trafi. Jeżeli już przytrafi się coś takiego polecam www.romix.pl - dużo różnych spinek.

 

1214706406974.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam ten sam problem i chcę sam dokonac naprawy zgodnie z CENNĄ instrukcją Szanownego Kolegi.

Proszę tylko o nazwę kleju jaki został użyty do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisałem :icecream:

"pistolet na gorący klej" + kilka sztyftów klejowych... nie żałować kleju, i tak go nie widac, a miejsca jest tam sporo

aha - i koniecznie zmatować powierzchnie grubym papierem, klej bedzie lepiej trzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie, tak jak pisał kolega seburaj- wkręty, podkładki, zmatowić, przymierzyć (każdy wkręt z osobna) i nie żałować kleju z pistoletu (w czas zakupić sztyfty). 

Zakupiłem swojego QQ u dealera. Po powrocie do domu ta listwa została mi prawie w ręku. Wisiała na starym silikonie, czyli już poprzedni właściciel to naprawiał, tylko nieudolnie. Na szczęście odnalazłem poradę seburaja. Klej z pistoletu trzyma baaardzo mocno.

W przyszłości, to dmuchałbym na zimne i wzmocniłbym oryginalne uchwyty, oklejając je tym klejem wokoło. To słaby punkt QQ, jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Właśnie dzisiaj przydażyło mi to co opisujecie podczas otwierania klapy i listwa została mi w ręku mimo że samochód jest z 2012 roku i przejechał dopiero 13 tys km.

W poniedziałek wybieram sie do dilera bo QQ jest jeszcze na gwarancji ale z waszych wpisów wynika że szanse na wymianę na gwarancji są 50/50.

W sumie kupując nissana myślałem że kupuję japońską technologię a tu takie nidoróbki. Jeśli te mocowania sa takie słabe to przydałaby się może jakaś akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te mocowania sa takie słabe to przydałaby się może jakaś akcja serwisowa.
 

... napewno tak - tylko,że my ją nie zorganizujemy ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wystąpiło to samo po 4,5 roku użytkowania. Pamiętam, że już kiedyś dokręcałem śruby mocujące tą blendę. Tym razem pęknięte gniazda do śrub oraz oderwane całe stelaże tych śrub (kto to wymyślił, aby na takich cieniutkich nóżkach trzymały te stelaże powierzchni blendy). Ja zastosowałem sztywny silikon  - u mnie 3 były zniszczone a blenda była luźna stroną od kamerki. Póki co to trzyma. Ja też trzymam kciuki za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakiś tydzień temu stało mi się to samo w moim Qashqai`u. Postąpiłem zgodnie zinstrukcją od Seburaja i udało się. Na razie działa bez zarzutu.

Jedyna modyfikacja jaką zrobiłem, to dodałem metalowe kątowniki, które zalałem klejem na gorąco.

Zamieszczam zdjęcia gotowej blendy. Nie wygląda najlepiej, ale tego nie widać i trzyma bardzo mocno.

Pozdrawiam i dziękuję Seburajowi za poradę :)post-77782-0-06587900-1384856131_thumb.jpgpost-77782-0-42327100-1384856133_thumb.jpgpost-77782-0-93816000-1384856134_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dzisiaj pada śnieg jest godzina 22:00 otwieram bagażnik i listwa zostaje mi w ręku. Przymocowałem ją tandetnie żeby się nie denerwować bo pada śnieg jest ciemno i zimno, wykonałem monolog pod nosem kilu zdań na temat nissana. Jutro zabieram się za pracę opisaną przez Seburaja chyba że w poniedziałek zadzwonie do Nissana i będę się z nimi kłócił. Samochód ma 2 lata ale wiocha. No nic pozostaje mi się napić piwa i przemyśleć. Seburaj dzięki za schemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...