Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogólnopolski kanał CB nissanklub.pl


pbobbe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proponuję stworzenie ogólnoposkiego kanału CB - nissanklub.pl.

Proponuję kanał nr.13 . Czemu 13? Ano dlatego że jest 13 znaków w nazwie strony. Idea polega na tym aby wchodząc na kanał 13 ktoś z klubu nissana się odezwie. Wołanie na kanale proponuję - nick + model.

Co o tym sądzicie?

 

p.s.

Od jutra na 13 kanale jestem dostępny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze proponuję wozić ze sobą stację do KF'u i na dachu antenę typu Yaga. Przeciętne CB ma zasięg max 6km. Każdy gania i ma ustawioną 19 żeby wiedzieć co się dzieje na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a po co tyle patyków wozić ze soba skoro te zapałki co wożą na dachach im nic nie dają?

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tyle patyków wozić ze soba skoro te zapałki co wożą na dachach im nic nie dają?

 

:devil: ale mnie rozbawiłeś :dribble:

Edytowane przez gaten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tyle patyków wozić ze soba skoro te zapałki co wożą na dachach im nic nie dają?

Ha, Ha, Ha! Masz poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście mojego posta.

Chodzi o to aby wjeżdżając do innego województwa jeżeli masz znajomych lub coś się chcesz spytać to przełączasz na 13 i wołasz ludzi z nissanklub.pl -byc może ktoś się odezwie :) Może jakaś stacja bazowa:). Chyba teraz w każdym radiu jest szybki przełącznik z 19 na x kanał.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś stacja bazowa:). Chyba teraz w każdym radiu jest szybki przełącznik z 19 na x kanał.....

 

Pozdrawiam

Stacja bazowa przy zasięgu srednio ok 6~10km! Nie trafione!

A to chyba zależy kto jaki na sprzęt! W moim mogę tylko z kanału X szybko przełączyć na 19, odwrotnie nie da rady!

Pomysł ciekawy ale nie realny! Dla tego chodz by że jeżeli chodz 50% forumowiczów chciało chodz trochę się integrować to spoty miejscowe były by ogromne nie wspominając juz o zlotach ogólno krajowych! A ilu nawet używa CB? Jak widzisz co po nie którym przeszkadzają dodatkowe "zapałki na dachu, bo nic im nie dają! " ha, ha, ha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście mojego posta.

Chodzi o to aby wjeżdżając do innego województwa jeżeli masz znajomych lub coś się chcesz spytać to przełączasz na 13 i wołasz ludzi z nissanklub.pl -byc może ktoś się odezwie :) Może jakaś stacja bazowa:). Chyba teraz w każdym radiu jest szybki przełącznik z 19 na x kanał.....

 

Pozdrawiam

 

W moim przypadku gdy mam 1,5m bata na dachu i kłopty z wjazdem do garażu to nie jest realne bym siedział cały czas na uszach. Zresztą jak przemiarzam miasto z-do zajmuje mi to róznie 20-40 min to siedząc na 19 wiecej zyskuję. Może wakacje jak jest większa mobilnośc śródladowa to wtedy gdy miniemy nissaana możemy się nawoływać??

 

 

Neo a tobie o co cho :argue: ??? Niejednokrotnie chyba byłes swiatkiem, że ktoś ciągle pyta o ścieżke ktos mu odpowiada a on dalej pyta i pyta. Potem sie okazuje, że ma jakąś zapałke na dachu i nic nie słyszy. To ilość sprzetu i patyków skoro będą najtańsze i kiepsko zestrojone nic im nie da. Wiec moemy sie na dziś nawoływać normalnie na 19 a potem przechodzić na "nasz" kanał np13 i spokojnie gadać. I chyba ta opcja byłaby najskuteszniejsza.

lustereczka ósemeczki szerokosci przyczepności ;):DB):):thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo a tobie o co cho :argue: ??? Niejednokrotnie chyba byłes swiatkiem, że ktoś ciągle pyta o ścieżke ktos mu odpowiada a on dalej pyta i pyta. Potem sie okazuje, że ma jakąś zapałke na dachu i nic nie słyszy. To ilość sprzetu i patyków skoro będą najtańsze i kiepsko zestrojone nic im nie da. Wiec moemy sie na dziś nawoływać normalnie na 19 a potem przechodzić na "nasz" kanał np13 i spokojnie gadać. I chyba ta opcja byłaby najskuteszniejsza.

lustereczka ósemeczki szerokosci przyczepności ;):DB):):thumbsup:

"byłem świadkiem"a i owszem.

Sorki teraz za czaiłem o co Ci chodziło w poz.#3. Zrozumiałem że w ogole jesteś przeciw/nie lubisz CB. Lepiej późno niż wcale, he, he.

>lustereczka ósemeczki szerokosci przyczepności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 13 to zły pomysł z tego powodu że jest obok 14 a to kanał większości zabawek zdalnie sterowanych itp. Co przenosi zakłócenia na sąsiednie kanały jeśli już to lepszy będzie 20 jest to środek pasma CB co do zasięgu 6 km to się nie zgodzę jest znacznie większy bynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-ty dobry pomysł. Co do zasięgu : Niedawno jak 3 dni temu zagadał do mnie na radiu kumpel który mieszka koło mnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale ja akurat byłem na ul. Młyńskiej w Katowicach (rynek). Odległość około 14 km w terenie mocno zurbanizowanym. to tak dla tych co słyszą z 6 km. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko kwestia aury, bata i radia. W stolicy śmigam na skręconych uszach ale wieczorem spokojnie przez miasto można pogadać(w linii prostej 20km)

Jak kupiłem radio i montowałem to z Ursynowa gadałem z gościem , który mieszkał na Bródnie. Fakt on miał stacjonarną a ja stałem na środku pustego parkingu hipermarketu.

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

To cos mało jak na 20 km pewnie masz patyka a nie antene.No ale .....większość jak widać tak ma - anteny małe skromne i tu tkwi problem z łącznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...