Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciągarki. Wszystko na temat wyciągarek


ceniakenzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

w najbliższym czasie będę kupował wyciągarkę, na co zwrócić uwagę?

jedynym czym się kieruje przy zakupie wyciągarki jest ten filmik instruktażowy,

 

http://terenwizja.pl/film/61

 

niektórzy z nas mają to już za sobą,czekam na wasze opinie, :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kasie nie zostaje Ci nic innego jak kupic wyciagarke wlasnie z escape(zreszta ten film to jedna wielka reklama). Nie kupuj takiego chlamu jak ten z ebay do ktorego nawet nie bedziesz mial jak potem czesci kupic...Bedziesz mial z paragonem i gwarancja przynajmniej. Dragon wincha odradzam.

http://www.wyciagarki.pl/produkt/wyciagarka-escape-12000-lbs-5443-kg-nowy-model

Do tego bloczek w razie mocnego W i do okazjonalnego wyciagania wystarczy. I tak musisz sobie jeszcze plyte pod nia wyrzezbic, przykrecana do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przedłużyć ramę dwoma profilami zamkniętymi tak aby się chowały w zderzaku, gore zderzaka wyciąć i przykręcić płytę wysuniętą aż do orurowania :D ciężko to wytłumaczyć. a może są jeszcze jakieś patenty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz rozstaw podluznic bo nie pamietam ile jest w terrano. Plyte przykrec od dolu tego nowego przedluzenia ramy. Najlepiej jak winda jest jak najnizej na aucie. Jakiej grubosci blache chcesz zastosowac na podstawe a jakiej na front z rolkami?

Pamietaj,ze plyta musi byc idealnie prosta bo inaczej winda nie bedzie chciala chodzic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowałem przykręcić płytę 10mm ale windę do góry przedłużenia tak aby była nad zderzakiem

Koniecznie chcesz sobie dokladac tyle kg przed zderzakiem?

Blacha 5, do tego profile 20x20, blacha przednia 3mm, zastrzaly zaraz kolo srub od rolek.

Rzut boczny na szybko w paincie, chyba skumasz :)

287ba12735afe010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i taka podstawę zamontuje jak narysowałeś, blacha 5mm mówisz wystarczy ?? patrząc na serwisówke mam nowy patent. mam miejsce na orurowaniu do przykręcenia wyciągarki i własnie wymyśliłem aby te rury do ramy przykręcić przez zderzak nie bedzie trzeba nic ciąć tylko przewiercic w 2 miejscach zderzak. oczywiście ramę tak czy inaczej przedłużyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i taka podstawę zamontuje jak narysowałeś, blacha 5mm mówisz wystarczy ?? patrząc na serwisówke mam nowy patent. mam miejsce na orurowaniu do przykręcenia wyciągarki i własnie wymyśliłem aby te rury do ramy przykręcić przez zderzak nie bedzie trzeba nic ciąć tylko przewiercic w 2 miejscach zderzak. oczywiście ramę tak czy inaczej przedłużyć :D

Wystarczy, zrob tak ,zeby sruby byly zaraz przy profilach i bedzie ok :) Nie chodzi o sama grubosc blachy a o wytrzymalosc na zginanie calej konstrukcji, ktora daja Ci profile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 1500zł. po co mi wyciągarka w aucie terenowym, to pytanie pominę :P myślę że będzie używana raz w miesiącu. znalazłem coś takiego w dobrej cenie

http://www.ebay.de/i...#ht_3697wt_1015

 

Kolego w tym budżecie polecam XTR Speed. Testujemy od roku. Fajnie uszczelniona, może nie jest cicha ale mocna. Do momentu wstawienia mechanika używałem ją z przodu. Dobrze trzyma na stromych podjazdach. Powiększony bęben super sprawa. Nie musisz aż tak pilnować nawijania liny. Hamulec bajka.

Polecam

Edytowane przez zakula81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tym budżecie polecam XTR Speed. Testujemy od roku. Fajnie uszczelniona, może nie jest cicha ale mocna. Do momentu wstawienia mechanika używałem ją z przodu. Dobrze trzyma na stromych podjazdach. Powiększony bęben super sprawa. Nie musisz aż tak pilnować nawijania liny. Hamulec bajka.

Polecam

 

ja mam tę samą i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie ja mam zainstalowaną wyciągarkę dragon winch12000lib i uważam że jest bardzo dobra mam ją od nowości navary tj.2007r radzi sobie bardzo dobrze zwłaszcza że moja navka po modyfikacjach warzy 2760kg a co najlepsze to pracuje na fabrycznym akumulatorze i daje radę urzywam jej nie tylko do wyciągania się z opresji ale również do wyciągania wielkich bali z lasu kto kiedyś prubował wyciągnąć taki bal wie o czym piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie są i tak produkowane w Chnach niezależnie od klasy czy producenta wiadomo że do codziennego zastosowania napewno się szybko zużyje i lepszy będzie np.Warn ale czy warto wydać kilka tyś ? Jeśli się jej żadko używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wygląda na to że nie trzeba kupić wyciągarki za 3 tysiące aby się dobrze sprawowała :rolleyes2:

Mozna jezdzic i maluchem, przeciez i tak sie porusza prawda? ;)

Jak porownasz grzechotnika, xp9 albo kingone tds do chinszczyzny to zmienisz zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz Chińczyka naklejającego naklejki rużnych producentów na tą samą wyciągarkę to przejżysz na oczy

Nie stety prawda jest bolesna to nie 15 lat temu gdzie wszystko co dobre było produkowane w Polsce i całej Europie teraz wsztstko jest made in china

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty przejrzysz na oczy jesli rozbierzesz kilka wyciagarek i zobaczysz jak sa zbudowane, dopracowane i uszczelnione.

Nawet jesli mowimy o chinczykach to jedna wyciagarka drugiej nie rowna. Roznia sie silnikami, hamulcami,przekladniami,uszczelnieniami...z zewnatrz wygladajac tak samo wiec prosze Cie...nie siej takich glupot bo ludzie wezma to za prawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat zakończył się dość brutalnie.

Tak że odkopie go łagodniej :D

 

Właśnie zakupiłem windę. 

Miał być używany warn xp9,5, ale został zwinienty sprzed nosa dosłownie w ostatniej chwili.

Będzie taki zestaw http://www.expedycja.pl/sklep/4080,wyciagarka-more-4x4-evo-12500-12v,-syntetyk,-slizg,-pilot-b-p/

 

Czy komuś wreszcie udało się zamontować wyciągarke??

Jakieś zdjęcia i porady.

 

Będę dźwięczny :D

Już mi się morda śmieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Temat zakończył się dość brutalnie.

Tak że odkopie go łagodniej :D

 

Właśnie zakupiłem windę.

Miał być używany warn xp9,5, ale został zwinienty sprzed nosa dosłownie w ostatniej chwili.

Będzie taki zestaw http://www.expedycja.pl/sklep/4080,wyciagarka-more-4x4-evo-12500-12v,-syntetyk,-slizg,-pilot-b-p/

 

Czy komuś wreszcie udało się zamontować wyciągarke??

Jakieś zdjęcia i porady.

 

Będę dźwięczny :D

Już mi się morda śmieje ;)

Jak widać zaden tyran nie ma wincha... mam nadzieje, że do wiosennych roztopów i ja sie dorobię. U mnie wybor padl na XTR 13500 Speed. Podobno sa dość prądożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądś tego speeda i moc muszą brać :P

Płyty montażowe do wciągarek wcale nie muszą być takie pancerne, u siary w jeepie ze względu na przenośną konstrukcje wszystko odchudziłem na maxa. potem przyznał mi się ze nawet na bok ciągnął go i nic się nie działo.post-27068-0-51113700-1419591703_thumb.jpgpost-27068-0-26963800-1419591717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...