Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GTR-owy masywny wysoki... skrócić korbę trzeba by pod niego, podciąć go pod natrysk tłoka no i korbę przerobić pod sworzeń 23mm no i wyważyć pod to wal :D
Fajnie że udało się zdobyć takowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stretracingu  jest kolega co to produkuje  

tu masz do niego kontakt  jednak jak chcesz do 350z to odrazu mu zaznacz że do nysski, bo to trzeba inaczej zrobić  odemnie ma wszystkie dane co trzeba zmienić  żeby działało  mi to zajelo tydzień zanim doszłem co i jak działa świetnie 

jacekkedzior@gmail.com

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tcs są 4 stopnie kontroli ustawiasz pokrętłem ,  ja mam podpięte to na wszystkie cylindry   jest też możliwość ustawienia max wycinania wtrysków   ja tam mam 80%, działanie jest zupełnie inne niż fabryczne esp   to bardziej na krętym torze   pomaga  po prostu układ wyłancza 2 3 5 cylindrów ale nie zamyka przepustnicy jak odzyskujesz przyczepność to od razu jest pełna moc  która dołączana jest płynnie 

czasem nawet nie wiesz że auto zaczyna sie slizgać a tcs cie o tym informuje dźwiękowo  takim pi im więcej działa to jest więcej piii  

można jeździć z jednoczesnym działaniem fabrycznego esp i załączonem tcs   można na samym tcs  lub na samym  esp albo mieć wyłączone i to i to 

dowolna konfiguracja 

to jest zrobione na wzór kontroli racelogika  tyle że kosztuje 500zł a nie 4 tyś

co do czasu do 100    mi to i tak nie pomaga bo jak wciskam pedaŁ do dechy to zrywa przyczepnośc i uklad odcina to nie zastąpi porządnych opon 

 ale można ustawić np LC  nie zamyka mi sie przepustnica więc nie trace doładowania  

 pomiar jaki mi wyszedł najlepiej to jeszcze na fabrycznym dyfer czyli 2 zmiany biegów do 100 , to 4,9    na kolach 20 calowych 285 toyor888 z gtera 

 

tu masz temat   http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=91493&hl=tcs

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no flmik widzałem a race logic z tego co pamiętam u nas w kraju około 7000,00 masakra  , a to nie są jakieś wielkie pieniądze warto sprubować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że zetka Cudnego i Dominatora na tych samych oponach kręci czasy 3.7-3.8 zapewne 100 osiągają na 2 ale gdy doliczymy 0.4s na zmianę biegu +0.2 przez straty ze względu na 3bieg to i tam mamy poniżej 4.5s a jak z dyfrem masz poliuretany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego , mój silnik ma super dół obrotów , natomiast o 5,5oo momęt leci na łeb     a na 1/4 sie jedzie między  5500 7500

 cudny ma kontrole trakcji racelodzika  startuje z procedury startu i bodajże opone 320 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że macie to samo urządzenie. opona u niego to 285 lub 295 max przynajmniej na tamtą chwilę.

jak tak to miękki slick zrobi Ci robotę. Jakiś czas temu miałem okazję oglądać na torze wyjeżdżające z zakrętu M3 540KM na drugim biegu przy pełnym gazie na slickach (obstawiam że twarde) szerokość 270 michelina z zerowym uślizgiem. Przy  twoim momęcie jeśli zapodasz szersze oraz miękką mieszankę powinno być ok.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wał wyawrzony czopy wypolerowane  

poskładane na nowych panewkach i pierścieniach 

i coś nie standartowego   kto wie co ? 

e18c086e1c2f4826med.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów że po splanowaniu głowicy, bloku nie pasuje teraz ta najbardziej dolna część kolektora ssącego :P

Ps. nim ją pokładziesz podepnij czujnik tuku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo wróciłem do fabrycznych tłoków ,pozostały kute korbowody   wszystko zostało wyważone pod tą mase 

 a żeby zmniejszyć ryzyko spalania stukowego i zabezpieczyć półki tłoka   silnik trzeba odprężyć , po 2 tygodniowych rozważaniach próbach i przymiarkach   zdecydowałem sie zrobić kanapke pod głowice ,  2 uszczelki między nie blacha dało to 1mm odprężenia  

optymalnie na moich turbinkach było by okolice 9,5  /1    ( mi z wyliczenia wyszlo 9,8/1  a kolega policzył 9,5/1 )   

 myśłe że taki setap bezpiecznie mi da te 450 ,470km   a wyelminuje wady kutych tłoków no i ekonomia sie polepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

na ostatnim zlocie Japan Cars Podbeskidzie  nissan został wybranym jednym z 3 samochodow zlotu 

61a33485f558f0ebmed.jpg

1ff2516f3d1e69fcmed.jpg

silnik już prawie dotarty   czas na zmiane oleju  nowy wydech i strojenie 

i ciągnie mnie zeby srodek sobie poprawić   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeliwo w turbinach zmieniaj i wapdaj na storjenie :)

No i koniecznie wydech :P
500 by pękło na moich rolkach i to srogo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam że zaśmiecam temat ale tutaj najłatwiej będzie mi wytłumaczyć , te dokładki tylnego zderzaka (jakby chlapacze widoczne na 1 zdjęciu)  były montowane w po liftach ? bo nigdzie tego nie mogę znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jednak znalazłem ale opis i zdjęcia mi dużo nie mówią http://allegro.pl/nakladka-na-zderzak-lewy-tyl-nissan-350z-06r-i5114241032.html#thumb/1 wyśle zapytanie żebym był pewny

ja mam takie chlapacze ale srebrne ;/ z chęcią oddam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zlot japan cars podbeskidzie  było ponad 500 samochodów różnych japońskich marek

Obok nissan Gtr kolegi Robin  ,  jeżdzi 9 na 1/4 wpelni wyposażony  

moc blisko 1000km i 1100nm 

c7a18f60fe76476cmed.jpg

2777039aea3e542bmed.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NO wreszcie na rolkach miałem okazje gościć i stroić Zetkę z Czech na zestawie Biturbo Greddy, wydech 3 cale i paliwo zielone 100 oktan :)
Zetka to wyścigóweczka, która króluje na tamtejszych torach oraz wyścigach górskich.

Pod maseczką wygląda schludnie i elegancko:

20160705_143000_zpszbtqvpfb.jpg

 

I wykresik w sumie bez rewelacji jak na doładowanie 1 bara i to na zielonym paliwie na którym nie sposób było wywołać stuku,
Pozwoliłem nałożyć sobie kreski jakie genruje zestaw Biturbo Greddy na Jarkowe Biturbo Homemade:

350z%20biturbo%20czechy%20vs%20jarek_zps

 

Seryjne wałki nie pozwalały na więcej... przy doładowaniu 1,3 bara moc w zasadzie nie zmieniała się, tylko rosła fałda przy 5200obr.min...

Troszkę mnie rozczarowała wielkość turbodziury oraz to jak łagodnie wchodzi na pełen boost ten zestaw - super dla trakcji ale brak wrażenia że się to odpycha no i zamula przy zmianie biegów

- pewno twardsze sprężyny w Wastegatach by pomogły.

 

Tak więc słowa uznania dla Jarkowego Biturbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 fajnie mieć porównanie z innym bi turbo, tym bardziej że renomowanej firmy   i widzieć że mocno się nie odstaje 

 gdyby nie ograniczenia budżetowe  to

  bym bardziej rozwiną projekt  choć by o ten blokujący wydech  niestety w tym momencie  walcze o pozostawienie nysski w rodzinie  ,

 2 proste rzeczy a pozwoliły by silnikowi   rozwinąć skrzydła i polepszyć czasy na 1/4     

 1 sprawa wydech ,  a 2 to wymiana culera na ten z nowym typem rdzenia   który jest sporo wydajniejszy od tradycyjnych 

  teraz silnik wymaga strojenia po zmianie tłoków  wgrałem ustawienia  w deta  z bardzo wycofanym  zapłonem  ,   trakcji jak nie było to dalej niema   czasy jakie mierze g techem

  0,-97   5,2    1/4    13,7   przy 110 mil  

 czas pokaże  jak sie dalej potoczą sprawy    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...