Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek jakie masz kąty z tyłu? Ja gdy ustawiłem -2.5 to też z trakcją walczę przy mocy 150-200KM mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam seryjne zawieszenie nic nie jest zmieniane   ,   trzeba by było troche tył podnieść na springach żeby przy starcie d*pa tak mocno nie siadała 

 a to da to że kąty pujdą w strone   0  i powinno to polepszyć trakcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył możesz przecież regulować seryjnie, przeciwnie powinienes obniżyć lub ew zostawić ale napewno nie podnosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie  nie  auto ma mieć wyżej  tył    start powoduje przyśad tyłu i dociążenie  ,   to jest praktyka z 1/4 ,  


13934963_1073272649431161_25935865761834


https://www.flickr.com/photos/maciejwenda/28826781585/in/album-72157669091433724/


13900068_1073271762764583_95393384264580


udało sie pojeździć na torze w Biłgoraju nawet fajny tor  

a i najlepszy czas okrązenia

72c8da81dfc24975med.jpg

2400f290e064cf5cmed.jpg

c63b5a049886ff6emed.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajne pucharki! Graty. Wrzucaj info o wypadach na tor tez w sekcji do tego przeznaczonej: subforum w Serie Z, NX... . Moze ktos inny sie wybierze tez nastepnym razem :)

 

Napisz troche wiecej o samym torze, koszty, dojazd, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo kiedy jeździles w Biłgoraju ? Pracuje w delegacji i przejeżdżam koło niego 12 razy dziennie i zastanawiałem się co on jest warty i czy nie wybrać się kiedyś do pracy nissanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten tor nazwałem zjadaczem opon  ,  większośc aut po jeżdzie na nim ma opony uszkodzone powyrywany bieżnik

asfalt średnio przyczepny ale bardzo szorstki  asfalt z grubego ziarna

natomiast moje opony przetrwały bez uszkodzeń  może dla tego że nie musiałem jechać na 100%  

Nyska też spisała sie bezproblemowo

mój czas na tym torze to  55,42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja raczej nie czuje sie na siłach jechać na duże szybkie tory  a  i auto  jest nie przygotowane na takie jazdy

słaba jakoś ale coś tam widać


  i  taki widok   4a5aeb64a02c6a9bmed.jpg

   a teraz czas na zimowe mody        na dzień dobry nowy soft do tcs a

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

byłem dziś z wizytą roboczą u za przyjaźnionej firmie turbo Lamik      zaproponowano mi jazdę nissanem 200zx ze skrzynią biegów  z jaguara 8 biegowym automatem  ,  sterowanie skrzynią to patent Łukasza  zrobione ecu od podstaw   czyli od pojedyńczego tranzystora cały program od zera itp

parę trybów pracy skrzyni     efekt    zmiany biegów   od 1 do 8 jak w nissanie gtr  zmiany biegów od 8 do 1   jak w f1  oczywiście na łopatkach   

a dla leniwych tryb automatyczny      ciekawostką jest sprzęgło   czyli ruszasz i zmieniasz jak zwykłą manualną skrzyną 

 

ciąg auta  nawet przy zmianie biegu jest niezmienny jak w gtr    

 

ja to chce   i to nowy pomysł na to nudzące auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kurde KOSMOS !! Pasuje :)

Ciekawe jakie to ma przełożenia - zaraz googlować będę, żeby dobrze z trakcją było to fajnie jakby jedynka długa była...


Biegi od 5 w górę są długie i jest mega przeskok z 4 na 5 na ćwiartkę by było świetnie ale na autostrady słabo...

Ale dobrze jest to że do 1000Nm może przenieść :D

https://www.motor.com/newsletters/20121010/WebFiles/MMM_ZF_8HP_Tranny.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to ruszamy z projektem   

pierwsze zakupy już zrobione 

nowy filmik 


wstępna przymiarka 

41d5d5a9c0392409med.jpg83421dd301f9b6aemed.jpg


skrzynia już po przymiarce ,  adapter montażowy dorobiony,  sterownik ten co jest w skrzyni też po modyfikacjach przystosowany do pracy z zewnętrznym sterownikiem  , koło zamachowe spasowane z konwerterem  nic tylko skręcać 

32ecb2072f243d40med.jpg

d3439df895bde12amed.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak wszystko   wymaga dopasowania ,  jednak wał pozostaje ztkowy po małej  modyfikacji 


przystępuje do fazy montażu  ,wiekszość części już jest gotowych reszte będzie trzeba dorabiać na bieżąco 

f5774c408fe394b0med.jpg
 
7867acfd8653e606med.jpg

skrzynia zamontowana na gotowo   z mechaniki zostało dorobić wał napedowy i chłodnice oleju 

1fec9fba86b90823med.jpg
 
4cf2182a08240a35med.jpg
 
0a2cbd77a40ac383med.jpg

wstępne uruchomienie   


okazuje sie że tak na prawdę chyba skrzynia biegów w nysce jest zbędna   

auto na 6 biegu rusza bez jakiego kolwiek problemu  

 6 bieg tej skrzyni zf ma przełozenie 1do 1     zbliżone do 5 biegu seryjnej skrzyni 

 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś z was łopatki zmiany biegów do 350z  ,   zakupiłem takowe z infiniti    no i niezła kombinacja sie szykuje zwłaszcza ta z prawej strony 

projekt mechanicznie gotowy   czas na sterowanie ,   trzeba sporo sygnałów  z ecu auta i instalacji dostarczyć do sterownika skrzyni 

ale już widać światełko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni etap   montaż sterownika TCU  

i potem strojenie skrzyni w Turbo Lamik  

łopatki będą z infiniti   problem będzie estetyczny z osłoną d548148f9031274dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...