Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prawa głowica , prawa turbina, płyta spinająca  dół silnika , miska olejowa 

powiem tak  jeżeli chcesz ponad te 400km  to trzeba kuc niema innej opcji ,  inaczej sie zemściło 

Ass   mnie ostrzegał   ja też wiedzałem ze natych nowych wirnikach będzie ostrzej   łudziłem sie ze cofając zapłon

 unikne awari  jednak jak widać nie pomogło ale powiem ciąg auta już był przyjemny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba najsłabsze ogniwo, jakby kutą zapodać to tłok powinien 480KM na miekko przyjąć... No ale jak już robić, wymieniać to komplet i mieć spokój.

Fajnie że po mimo większych kółek kompresji w turbinie to nadal ona super szybko wstawała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350Z HR i w 370Z korby są znacznie pancerniejsze ale to znacznie, poorobię fotki jak w przyszlym tygodniu będe składać taki silnik...

Te w 280 i 300 konnych silnikach to są przy nich jak patyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki są praktycznie tak samo wytrzymałe co korby, tylko że jak pułka w tłoku pęknie to się krzywda nie dzieje, wystarczy wymienić i ogień dalej a jak korba się urwie to silnik do wymiany...

Generalnie tłoki zniosą deczko więcej jak korbowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie się działo, będzie grubo niebawem się widzimy Jarku :)


No korby, tłoki i zestaw uszczlek został osobiście przekazany teraz czekamy na po świętach co to za potworek z tego powstanie.

Jak coś to zapraszam na swoją hamownię to sobie będziesz stroić maszynę na obciężeniówce - uprzednio oczywiście CIę poinstruje jak się tym obchodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobcio jakie poświętach, jutro sie zabieram za robote    

fajna ta kucizna  teraz    cel  650km  800nm  

z hamowni oczywiście skożystam  

8cf2567a7fd94a94m.jpgd89178634c6c1bd0m.jpgf0c40f781bd7b446m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu filmik z zlotu calibra team  warto zobaczyc jest tam też calibra bi moto o mocy kazdego silnika 700km  czyli razem 1,400km   jest tam calibra    kolegi robina 800km   

w   6,55 widać mój przejazd i eksplozje silnika  

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napewno było to na 3 biegu , a ta kupa dymu to auto już  miało rozzz silnik tyle że olej sie lał do wydechu  i na turbiny 

dobrze że sie nie zapalił  bo było by po aucie ,wałaśnie chyba będzie trzeba  zainstalować system gaśniczy 

z nowych żeczy  

tloki panewki korby siedzą tam gdzie ich miejsce 

zregenerowane zostały też  głowice z tego 2 silnika gdyż  uszczelniacze zaworów już wogule nie trzymały i wszędzie byl nagar 

żmudna robota  ale warto, żeby silnik nie brał oleju moje stare głowice były całkowicie czyste zero nagaru

tu widać ile nagaru jest na głowicy  5456b1445ea7b099m.jpg

próba szczelności  zaworów   57b5e9d6a2abbd78m.jpg

kucizna już w silniku 061bff2d185e64bbm.jpg

zaspawane dziury w misce  64c4b0ad4b8a3ca9m.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruch  , z pierwszych obserwacji  wszystko działa , tłoki lekko są słyszalne przy 1,5prm   zobacze ja będzie po mocnym nagrzaniu

powinny sie uspokoić  

 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...