Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeróbki terrano - co wam potrzeba ?


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Nie wiem czy to moze byc przyczyna, wiem natomiast ze przy 4 napedach opony powinny byc w tym samym rozmiarze na wszystkich kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, wibracje karoserii to najmniej przykra konsekwencja tego błędu

w dalszej kolejności będą to poukręcane sprzęgi, przeguby, mosty, krzyżaki i reduktor

Terrano nie posiada centralnego dyfra więc 

WSZYSTKIE KOŁA MUSZĄ BYĆ TEGO SAMEGO ROZMIARU

i nawet wtedy NIE WOLNO JEŹDZIĆ Z ZAPIĘTYM PRZODEM PO UTWARDZONEJ NAWIERZCHNI !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach doprecyzowania to muszą być takie same w momencie używania 4x4 przy rozłączonym przodzie to nie problem - chyba że się mylę to mnie sprostujcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach doprecyzowania to muszą być takie same w momencie używania 4x4 przy rozłączonym przodzie to nie problem - chyba że się mylę to mnie sprostujcie 

nie mylisz się natomiast jaki jest sens mieć inne parami ? w tym samochodzie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że brak sensu - chciałem doprecyzować dla przyszłych pokoleń - miałem też kiedyś problem czy mogę pojechać na innej oponie i czy coś się nie posypie bo gdzie na forum nie zajrzysz to wszędzie nie wolno bo coś pier...nie 


Tak patrze na to, to naprawde zapodanie SAS przy tym to proscizna. :whistle:

Właśnie :) Mógłbyś wrzucić jakiś opis co i jak z sas do terrano - Ty jako nieliczny (jak nie jedyny) z forum pomotałeś coś takiego, a pewnie niektórzy mają coś podobnego z tyłu głowy - więc niektórym coś wyjaśnisz - może zdjęcia? jakie i z czego części i jakie patenty aby to spiąć do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Arek masz rację

ale tak jak napisał Hubert ... gdzie tu sens? nawet przypadkowe, omyłkowe załączenie 4x4 na twardszym gruncie i coś musi chrupnąć  :o  :huh:  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o "awaryjne" zakładam i jadę do wulkanizacji np :) Sensu użytkowania takiego rozwiązania na co dzień nie widzę i pewnie go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po za tematem rozmiaru opon. 

Ja bym potrzebował wzmocnienie przedniego wahacza ładnie dopasowane żeby tylko wspawać :) 

dzisiaj może zrobię jakiś rysunek z pomysłem i przedstawię  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dojde na koniec sterty którą sprawdzam to też zerknę


Chodzi mi tylko o "awaryjne" zakładam i jadę do wulkanizacji np :) Sensu użytkowania takiego rozwiązania na co dzień nie widzę i pewnie go nie ma

ja bym jeszcze zwrócił uwagę na rózne opony na tyle - myślę że do najbliższego wulkanizatora to bez problemu ale jak ktoś ma LSD to mam wrażenie że na dłuższą jazdę by sie przegrzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu będzie mocniejsze to pęknie gdzieś dalej ... ale to chyba tylko u Ciebie pękło, nie kojarzę żeby ktoś jeszcze miał z tym problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo na codzienne, wieloletnie rzeźbienie po tych Waszych górkach to nawet podejrzewam calmini nie da rady - musisz się pogodzić z tym że raz na jakiś czas wahacz czy inne elementy trzeba wymienić i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za oświecenie :D 

moim zdaniem sztywniak nie wchodzi w grę. 

 

lepiej kupić coś ze sztywnymi mostami i przerabiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o takiej dosyć grubej blaszce , mnie więcej takiego kształtu 

 

e0759ca9edc62956med.jpg

 

po obdukcji wahacza stwierdzam jedynie coś takiego

post-27068-0-03481000-1419368352_thumb.jpg

bo to co ty zaproponowałeś to ma taki sam wymiar jak sworzeń więc nic nie wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś myślę że by zdało egzamin :D 

wspawane od dołu wahacza.

Ale to już grubsza sprawa żeby coś takiego zaprojektować i dorobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...