Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do silnika 1.6 115 KM


Alfi911
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje informacje jaki jest oryginalny olej Nissana do Tiidy 1.6 115 KM bo kupiłem auteczko i muszę wymienić olej silnikowy 

ale nie wiem na jaki.

Silnik 1.6 ma 110 km

Stosuje Mobil1 5w50 od 1994 roku w silnikach-Polonez,Volvo,Opel,Fiat,Nissan żaden nie miał szlamu i awarii.

W służbowych Fiat,Iveco,Mercedes ,Ford szlamu nie widziałem i nie widze.

A jeśli kupią ludzie olej z Aledrogo a nie Hurtowni olejów to nie ma co się dziwić że cuda się dzieją w silnikach.

Wszyscy biorą oleje prawie z jednego źródła liczy się tylko cena i ile można na nim zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ASO leje schela 5w/30 pełen syntetyk 

Ja taki kupuje na allegro , filtr w ASO 35 zł oryginał Nisana , sam robię wymianę jest ok  

NIE KUPUJ OLEJU LANEGO Z BECZKI MIMO NIŻSZEJ CENY

Najlepiej w 4L orginalnym opoakowaniu

 

A - MOBIL to nie jest olej z górnej półki

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek zgodzę się z tobą Mobil nie jest super ,ale Mobil1 to już klasa sama w sobie.

 

Minęło tyle lat pojawiło się tyle  olei na rynku a ta reklama jest wciąż aktualna.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Silnik 1,6 ma podwójne fazy rozrządu byle czego nie można lać ,a na oleju to nie ma co oszczędzać .Bo ile raptem zaoszczędzisz 50zł .? 

 

OLEJ 110 zł

Filtr oleju 35zł 

 

I śpicie spokojnie

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja Tiida śmigała do tej pory na castrol edge 5W-30, ale silnik ostatnio zaczął dużo żłopać tego oleju. W połowie marca dolewałem ze 2,5 litra bo miałem na minimum, a dzisiaj sprawdzałem i znowu zbliża mi się do tego poziomu. Mam zamontowaną instalację LPG i teraz mechanik mówił, że przy takim przebiegu jak mam czyli 196 tys. km to zdałoby się zmienić olej na coś innego. Co byście doradzali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przejść już na półsyntetyk? Jest możliwość, że doszczelni silnik.

10w40?

Gaz jednak przyspiesza zużycie gniazd zaworowych, pierścieni, panewek i uszczelki głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z gamy Valvoline - seria Maxlife.

Ten silnik nie jest pod gaz i wlanie teraz nawet oleju 15W40 nic nie pomoże ,jest po pierścionach ...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym zeszłego roku miałem regenerowaną głowicę i robione gniazda zaworowe. Właśnie też się zastanawiam, czy to już czas przejścia na np. 10W-40. Mechanik wspomniał, że 5W-30 za rzadki na takie przebiegi, a z drugiej strony krążą opinie, że nie powinno się zmieniać typu oleju. I tak się waham, ale litr oleju w ciągu miesiąca to jednak trochę jest. Inna sprawa, że rocznie przejeżdżam ponad 30 tys. km więc trochę tego jest. Valvoline Maxlife 10W-40 będzie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci teraz szkodzi kupić i sprawdzić jak silnik teraz tak żłopie olej  :bezradny:

Max Life to bardzo dobre oleje ja bym zobaczył 10W40  :spoko:

Jaki stan oleju trzymasz na bagnecie ???

Połowa skali czy stan Max jak ja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żaden olej nie wytrzyma Ci 30 tysięcy km, maksymalnym w miarę roządnym przebiegiem jest 15 tysięcy km, najlepiej 10 

 

- do benzynowej Tiidy 5W30 Ford 913C/D, marka obojętna, bo zarówno komozycja dodatków (pakiet Zn+P+F+Ca) jest taki sam, dodatki są albo od Lubrizola, albo od Infineum, bazy praktycznie też wszystkie to HC  

(Total NFC, Orlen Maxexpert, Ford Formula F)

Nissanowski Genuine to Total NFC w innym opakowaniu

 

- gęstość 5W-30 i 10W-40 jest taka sama, jest różna lepkość - KV (kinematic viscosity)

 

- możesz spróbować przejścia na 10W-40 i możesz z powrotem wrócić do 5W-30, nie ma problemu, natomiast trzeba poszukać źródła problemu, bo zmiana lepkości przy tak dużym zużyciu oleju to niewiele da, a samo podejście to "pudrowanie syfu z zewnątrz" 

 

PS Przy okazji witam, bo jeżdżę teraz czarnym Nissanem T. w hatchbacku HR16DE

Edytowane przez paba
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba co tak rzadko tu do nas zaglądasz ??? :(

Tiide kupiłeś daj spokój :laie_67:  dołączyłeś do galerii osobliwości Tiidowców  :D

Paba jak o oleju to zalałem Elf Evolution 5w30 900 SXR i jestem bardzo zaskoczony pracą silnika pięknie cichutko pracuje ,nawet po przepałowaniu na trasie na wolnych obrotach cyka  :D

Po 2500 przejechanych km, nie zniknęła nawet kropelka oleju z bagnetu jak był MAX to jest,  super olej  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W zeszłym tygodniu wymieniłem filtr oleju i zalałem silnik olejem Valvoline Maxlife 10W-40 i wypuściłem się w trasę nad morze. Na trasie średnia prędkość 120-130 km/h. Plus dojazdy do pracy. Po 2000 km silnik wciągnął mi 0,5 l oleju. Łobuz jeden  :P ale za to fajnie pracował na trasie  :) Na bagnecie trzymam 3/4 do maxa

Edytowane przez kanitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

pozostawały mi różne oleje i laję z tego co mam :)

 

akurat Totala miałem tańszego niż SXR

wiem, że to to samo podobnie jak OEM Hondy, Nissana i Mazdy w EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to samo :)

Jeden mechanik u mnie jeździ na 5l różnych pozlewanych olei 10W40+5W40+5W30 co były do silnik klientów serwisu, zachwycony pracą swego silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam, Czy te silniki są wolne od wad z jakimi borykały się QR20DE w któych jedynym lekarstwem była wymiana pierścieni ? Polecam olej no właśnie w zależnosci dostosowany do stanu technicznego. Postawowy olej syntteyczny 5W30 ale warto też wziąść pod uwage i nasze rodzime oleje Specol np. Gold 5W30: http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3176-olej-silnikowy-specol-5w30-gold-synthetic-4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...