Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KME GOLD - Regeneracja


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to wklej dropsa, 

 

chodziło mi o ten dodatkowy skręcony drut, czyli to nowość w redku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi powód dla którego trzeba go wklejać ?? bo przyglądając się na budowę tego zaworu nie za bardzo rozumiem potrzeby wklejenia go.

 

Przy okazji zauważyłeś różnice pomiędzy moim elementem do którego wklejasz dropsa a tym z Twojego zdjęcia ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym moim zdjęciu gdy jest całość zmontowana razem ze sprężyną widać że u mnie kwadratowa część jest po całej długości u Ciebie tylko kawałek a reszta jest podtoczona.  Mój reduktor to Gold Turbo - dlatego patrzyłem na szczegóły Twojego i mojego pod kątem różnic.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze nie ma to znaczenia, teraz GOLD-a puszczają bez EZ, czyli tam gdzie masz EZ teraz jest zasilanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZ był w komplecie, jako zespolony, zamiast oddzielnego, ja mam środek wywalony i zewnętrzny EZ, możesz zaślepić nic się nie stanie, tylko pomiędzy bańkę a redka musisz wsadzić zewnętrzny EZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOLD z EZ powinien byc montowany zaworem do góry, a nie zawsze da tak radę, do tego i tak musisz mieć FFC, czyli chyba lepiej poprowadzić oddzielny EZ z FFC, u mnie GOLD musi byc wężami do góry i dlatego tak zrobiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie jest problem z tym EZ na reduktorze. Czasem wystarczy nawet na pracującym silniku przełączać pomiędzy PB i LPG i za którymś razem jak jest rozgrzany EZ słychać że nie chce się podnieś i auto przełącza się awaryjnie na lpg . 

- czy można go przesmarować jakoś w środku ( ja tylko go oczyściłem )  ??

Zmienia mi się ciśnienie gazu w zależności od temperatury reduktora - czy to normalne ?? Ustawić mocno nagrzanym ?? Czy może jest to związane teraz ze względu na to że nowe membrany się jakoś układają ??

I jeszcze jedno wciąż wyskakuje mi błąd za wysokiej temperatury gazu, dochodzi w programie do 90 stopni ( czujnik lekko odizolowałem ale leży wraz z wtryskami na pokrywie zaworów i się grzeje ) przerabiać to żeby tak sie nie grzało czy może tak być ?  Kiedyś miałem to odizolowane tak jak na zdjęciu poniżej ale zdjąłem to wszystko bo wyglądało paskudnie :) 

 

image_022.jpg

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw wtryski w pionie, bo jest miejsce i wtedy czujnik będzie odizolowany

 

z EZ-ta wyjmij środek i zobacz czy dalej jest taki objaw, i wtedy sprawdzisz, czy to wina EZ czy niewklejonego "dropsa" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że taki byłby efekt z tym nie wklejonym dropsem - że ciśnienie LPG po przełączeniu jest 0,4 Bara i auto awaryjnie przełącza się na PB i dopiero po kilku próbach zaskakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem środek z EZ bo wczoraj juz calkiem dawał w d... I teraz jest wszystko OK. Jak dlugo moge tak jezdzic bez EZ , grozi cos reduktorowi? Ten srodek z EZ wyglada normalnie, czysty. Mozna go jakos przesmarowac? Czy to moze byc wina slabej cewki, bo na to wszystko wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten na butli trzyma to nie, ale warto go złożyć, albo dać oddzielnego przed redkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...