Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką instalację LPG zalożyć


kielbasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BRC ma dziwne ustalenia, nie wiem dlaczego, bo zagazowane auta jeżdżą bez problemu a wg BRC muszą mieć lubrę lub nei powinno się tam montować LPG, jak możesz zrób zdjęcie kata i wyjścia EGR-a, bo to niekoniecznie zasysanie ale może być puszczanie przez EGR, jak się dowiedziałem :D, może wystraczy zaślepić i zemulowac czujnik rezystorem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pojedź z ciekawości do innego warsztatu i tez się dowiedz co i jak, w twoim silniku wazne jest strojenie auta w OL z sondą AFR, bo inaczej lipa, 


LUBRA mnie jakoś to przekonuje, inaczej działa tunap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie ofertę z innego warsztatu: proponują instalację na podzespołach firmy AEB lub BRC-SQ24.

Dają 24 miesiące gwarancji bez limitu kilometrów. Twierdzą wręcz ,że '' silnik w tym samochodzie jest podatny na zagazowanie''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chciał bym założyć gaz do P11 z 98r. Jest to 2.0l 16V 131 koni ( wersja jeśli ma to znaczenie SE ). Na instalacje chciał bym wydać 2500 max do 3 tyś. Planował bym ją założyć gdzieś w Lublinie. I tu moje pytanie czy jest w Lublinie ktoś kto zakłada gaz i robi to dobrze ? i drugie pytanie co byście preferowali aby autko zachowywało się tak jak na benzynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś kontakt do nich ? Przy Zośce ojca przy gazie dłubał pan Szyszkowski. On ma siedzibę na ul. Firlejowskiej ale rewelacji to on nie zrobił. Nie sztuką jest wyłożyć te 2500 tylko żeby był jeszcze tego efekt :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To teraz może ja.

 

Auto Primera 2001 1.8 silnik

 

Cena instalacji sekwencyjnej 2000zł (słownie dwa tysiące złotych ze zbiornikiem w kole) montowanej w sierpniu 2012 roku.

 

Co wsadzono?

-mózg KME

-wtryski Valtek

-reduktor Tomasetto

 

Od tamtej pory, czyli w jakieś 1,5 roku naśmigane w gazie 25kkm. Zero problemów, od montażu nie byłem ani razu u gazownika, bo i po co jak wszystko hula jak należy.

 

Wady? Koło zapasowe zawala bagażnik.

Edytowane przez credens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa Ci nie znika więcej niż powinno? Reduktor obrabia realnie 90km (jeśli to nie artic) więc ciekawe czy nie ustawione podpieranie na benzynie. Z drugiej strony myslę, że za 2tys 1,5 roku temu lepszego zestawu raczej by nie wstawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, że jesteś zadowolony :D :D :D  jak się nie ma porównania to właśnie tak się człowiek zachwyca, :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa Ci nie znika więcej niż powinno? Reduktor obrabia realnie 90km (jeśli to nie artic) więc ciekawe czy nie ustawione podpieranie na benzynie. Z drugiej strony myslę, że za 2tys 1,5 roku temu lepszego zestawu raczej by nie wstawili.

 

Paliwa idzie normalnie. Na 10 litrach jeżdżę 2-3 miesiące. Nie powiem ci dokładnie co za reduktor siedzi, ale też raczej wyrabia, bo nie czuje różnicy między jazdą na gazie a na benzynie. Auto udaje się bez problemu rozbujać do 200-210 km/h.

 

ważne, że jesteś zadowolony :D :D :D  jak się nie ma porównania to właśnie tak się człowiek zachwyca, :D :D

A co tu porównywać. Śmiga tak samo jak na benzynie, więc nie widzę powodów do narzekań. Tym bardziej, że gaz już poniżej 2.40 schodzi za litr, więc radość też podwójna ;p

Edytowane przez credens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, ważne, że Ty jesteś zadowolony, :D :D :D :D 


http://www.drypa.pl/kategoria437_WTRYSKI_KME_-_KME_DIEGO_4_cyl..html

 

http://www.drypa.pl/kategoria471_WIELOZAWORY_Toridalne_-_Toroidalne_220_225.html

 

http://www.drypa.pl/kategoria434_ZBIORNIKI_TOROIDALNE_-_Toroidalne_H-230mm.html

 

to tak w przybliżeniu czyli wychodzi 1395zł

do tego dodaj jakieś 200 minimum na inne sprawy, złączki rura miedziana itd

i robi nam się 1595zł czyli zostaje 405zł do 2000brutto czyli 1626zł netto :D :D :D 

 

jeszcze nie spotkałem nikogo, kto założy instalacje za 34zł :D :D :D :D no ale CCC :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Od tamtej pory, czyli w jakieś 1,5 roku naśmigane w gazie 25kkm. Zero problemów, od montażu nie byłem ani razu u gazownika, bo i po co jak wszystko hula jak należy.

 

Wady? Koło zapasowe zawala bagażnik.

 

Chcesz powiedzieć, że przez ten czas nie wymieniałeś filtrów od lpg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że przez ten czas nie wymieniałeś filtrów od lpg??

Tak jakoś nie widzę potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś nie widzę potrzeby

Ja bym radził chociaż wymienić filtry...widziałem swój po pól roku tzn grubo ponad 10kkm był mocno sfatygowany; szkoda wtryskiwaczy szanowny kolego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma Valdemary i dla nich nie ma znaczenia, bo i tak juz są rozkalibrowane :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...