Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Tarcze i klocki hamulcowe jakie kupić?


Bafis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tarczach mógł zrobić się rant.

To jest powodem drgań.

Przerabiałem to w swoim aucie.

Zdjąłem tarcze, przeszlifowałem ranty i spokój :)

Sprawdź u siebie, może to?


Źle wyważone koła dają o sobie znać bez hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, tylko po szlifowaniu odrazu lepiej założyć nowe klocki? 

I jaka powinna być minimalna szerokość tarczy? Bo nie wiem czy się nie opłaca kupić nowych, jeżeli te wyjdą już poza minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czas na cały nowy zestaw tarcze + klocki również w moim przypadku. Zestaw na tył już zakupiony. Na przód zastanawiam się czy warto kupować tarcze nacinane, czy ma to sens (oprócz wyglądu)? Np. taki zestaw: http://allegro.pl/tarcze-mikoda-gt-klocki-nissan-primera-p12-przod-i5815363605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyglądu dolicz sobie klocki x2 ;) Szybciej znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem sobie komplet przód+tył tarcze+klocki wszystko ATE. Tarcze gładkie, plus do tego wymiana płynu hamulcowego. Jak na razie tarcze miałem fabryczne (przebieg 190kkm). Jak założe i dotrę to dam znać jak się spisują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komplet ATE (tarcze klocki) ma ponad 20kkm przebiegu i niestety przy delikatnym hamowaniu piszczą, zaczęły tak może po 2-3k km i piszczą do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na komplet z linku wcześniej. Czy było warto - zobaczymy. Na tył zostaną założone delphi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komplet ATE (tarcze klocki) ma ponad 20kkm przebiegu i niestety przy delikatnym hamowaniu piszczą, zaczęły tak może po 2-3k km i piszczą do dzisiaj.

 

A zakładałeś blaszki na jarzmo i tłoczek, które były dołączone do klocków?

 

Wczoraj założyłem na przód tarcze i klocki, dzisiaj jeszcze tył ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są założone, mam parę pomysłów jak to można by zlikwidować, ale nie przeszkadza mi to kompletnie, przynajmniej wiem że działają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki antywbiracyjne 3M przykleić na klocki i to powinno załatwić sprawę

 

Wysłano z Huawei P9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam wez paragon gwarancje jak tarcza bedzie ruda po zimie ja reklamuj i tak mow sprzedajacemu....a klocki i tak za 2 lata sa do wymiany wiec podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

Ja mam febi i generalnie polecam tę firmę jako dobry zamiennik do nissanka.zero problemów nie krzywią się i nie piszcza.reszta ich zamienników też już wypróbowana nie ma sensu robić sobie 2 razy roboty

Edytowane przez kawasyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam przód i tył brembo ;) a z tego co słyszałem to najlepsze są zimerman-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeździłem na Zimmermann tracze plus klocki (niestety przegrzałem je i po wpadnięciu do kałuży się pokrzywiły) wymieniłem na ATE (klocki plus tarcze) i różnicy w hamowaniu nie widziałem. Jedynie co mogę stwierdzić że tak jedne jak i drugie nigdy nie zawiodły przy hamowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że nie żałujesz na primere ATE komplet na allegro kosztuje 800 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaell nigdy w żadnym samochodzie nie żałuję na części które wiążą się z moim bezpieczeństwem. Życia się nie przelicza na złotówki. Ale primera to już niestety historia :(

Nigdy też nie kupuję części na allegro czy jakiś szemranych dostawców.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę kupić takie tarcze i klocki tylko nie wiem czy rozmiary sa dobre (różnie z tymi opisami jest oraz wiedzą sprzadającego):

tracze: http://allegro.pl/tarcze-brembo-przod-almera-tino-primera-p12-280mm-i7316009045.html

klocki: http://allegro.pl/ebc-klocki-sport-primera-p12-1998-2003-accord-cg-h-i5675457286.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 5.06.2018 o 06:59, kcroot napisał:

Chcę kupić takie tarcze i klocki tylko nie wiem czy rozmiary sa dobre (różnie z tymi opisami jest oraz wiedzą sprzadającego):

tracze: http://allegro.pl/tarcze-brembo-przod-almera-tino-primera-p12-280mm-i7316009045.html

klocki: http://allegro.pl/ebc-klocki-sport-primera-p12-1998-2003-accord-cg-h-i5675457286.html 

Kupiłem i założyłem  to co w aukcji, wybornie się autko zatrzymuje na tym zestawie (poleci tez na tył ale jeszcze nie teraz, może przy zmianie kół). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...