Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szybki kierunkowskaz


myk6414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lewym kierunkowskazem. O ile prawy i awaryjne działają poprawnie, lewy działa ze dwa razy szybciej. Co więcej zauważyłem, przy włączonym lewym kierunku, lewy stop tez delikatnie miga. Gdy mam włączone światła i lewy kierunek, to kierunke działa bardzo słabo, a światło/stop miga jak w amerykańskim samochodzie.

 

Po odłączeniu tylnego klosza, lewy kierunek dalej szybko pracuje. Zakładam że gdzieś jakies zwarcie się zrobilo, ale gdzie?  Rozebrałem na tyle ile sie da ale zednego przetarcia nie widać. Przejżałem tez kable idące pod podłogą w bagażniku i tez wszystko wygląda OK.  

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś żarówka od lewego kierunku nie ma dobrego styku? Wyrkęć wszystkie żarówki od lewego kierunkowskazu u przeczyść styki. Oczywiście wszystkie żarówki sprawne? To typowy objaw przepalonej którejś z żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlączylem całkowicie całkowicie tylny klosz i jak wrzucę lewy kierunek to dalej słyszę że cyka szybciej. Nie wiem jak się dobrac do zarówki od kierunku z boku - poprostu wyciągnąć kierunek? Nie da się od tyłu do niego dostać? 

 

przedni kierunek już patrzyłem. 

Edytowane przez myk6414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odłączyłeś całkowicie tylną lampę to tak jakbyś miał przepaloną żarówę z tyłu, czyli będzie cykać szybciej. Aby kierunkowskaz pracował w normalnym rytmie musi mieć pełne obciążenie. Nie zmieniałeś przypadkiem żarówek od kierunkowskazów na ledowe?

Boczny kierunkowskaz po prostu wyciągasz przesuwając go w bok (cała lampka Ci wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nic nie rozumiem... zamieniłem żarówki (z lewa na prawo), dalej lewy działa źle, podłączyłem lewy klosz na prawo, prawy na lewo - wszystko działa OK. Możliwe że "wnetrze" lampy jest uszkodzone? można to gdzieś dokupić? żandych ledów nie montowałem

 

jak włączę kierunek a mam włączone światła, to miga i kierunek (lekko) i druga żarówka... gdzieś jest zwarcie.

Edytowane przez myk6414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przełączenie lampy do gniazda prawej lampy pomogło to może coś z wtyczką od lampy? Jak podlaczyłeś z powrotem to dalej to samo? Są preparaty do czyszczenia zaśniedziałych styków. Może to pomoże? Spróbuj wpiąć i odpiąć wtyk kilka razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wygląda to na brak "masy" lewego kierunkowskazu.

 

Zauważ, że zamiana lamp lewa-prawa pomogła. Będzie coś na stykach przy lampie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem.

Odkrec tylna lampe - odlacz kabel - przedmuchaj i wetknij ponownie.

Spowodowane jest to dostaniem sie wilgoci do styku.

Popraw ta mala uszczelke przy wtyku.

 

Niestety lampa jest w "rynience" gdzie czesto zbiera sie male wodne badziewie.

 

Wtyk zasniedzial i tyle z powodu wilgoci.

 

Jak sprawdzic?

Nacisnij stop w nocy albo wlacz awaryjne - zobacz gdzie jeszcze sie swieca(tzn tylko chca swiecic :P ) inne zarowki a nie powinny - jak np podejrzewasz boczne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak masy. Przy bliższych ogledzinach wypalone gniazdo. Elektryk zrobił obejście i działa. Czeka mnie zakup zlaczki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość AmatorQQplus2

Witam od wczoraj jestem szczesliwym (chyba) posiadaczem pieknego QQ+2 2008r. wszystko zostało sprawdzone przy zakupie lecz podczas powrotu do domu zauwazylem ze lewy kiernek szybciej miga tak jakby byla przepalona żarówka po wyjsciu z auta okazalo sie ze kierunkowskaz lekko sie żarzy a miga postojówka/stop...problem pojawia sie tylko gdy mam wlaczone swiatła...przy wylaczonych kierunek dziala poprawnie co to moze byc...??

Edytowane przez AmatorQQplus2
Przeniesione ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , tak jak powyżej napisano , jeśli żarówki nie są przepalone to powodem jest brak masy lub zawilgocenie w kostce .

miałem , a raczej mam co roku podobny problem i też tylko z lewym kierunkiem  .

U mnie pomaga wyjęcie lampy , rozłączenie kostki , poruszanie kablami i złożenie ponownie .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , tak jak powyżej napisano , jeśli żarówki nie są przepalone to powodem jest brak masy lub zawilgocenie w kostce .

miałem , a raczej mam co roku podobny problem i też tylko z lewym kierunkiem  .

U mnie pomaga wyjęcie lampy , rozłączenie kostki , poruszanie kablami i złożenie ponownie .

 

u mnie było ostatnio dokładnie tak samo i objawy też miałem jak pisał AmatorQQplus2

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , tak jak powyżej napisano , jeśli żarówki nie są przepalone to powodem jest brak masy lub zawilgocenie w kostce .

miałem , a raczej mam co roku podobny problem i też tylko z lewym kierunkiem  .

U mnie pomaga wyjęcie lampy , rozłączenie kostki , poruszanie kablami i złożenie ponownie .

U mnie to samo - rozłożyłem, przedmuchałem, przesmarowałem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie to samo się dziej przy włączonych światłach miga na zmianę i widać że lewa strona świeci słabiej niż prawa. Przedmuchanie kostki nic. Nie dało.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyjmij obie lampy i zamień na chwilę stronami, żeby wykluczyć problem z lampą. Kupiłem przypadkiem Scenic I 1,9dCi (2001r) i też mi lekko mruga z tyłu jak mam kierunkowskaz (prawa strona). Jako, że "nasi tam byli", bo zakładali hak, trzeba przeczyścić styk masowy, bo kostki są połączone dość chałupniczo.

 

Widać problem znany od lat w grupie renault/nissan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nindustrialny

Wyjmij obie lampy i zamień na chwilę stronami, żeby wykluczyć problem z lampą. Kupiłem przypadkiem Scenic I 1,9dCi (2001r) i też mi lekko mruga z tyłu jak mam kierunkowskaz (prawa strona). Jako, że "nasi tam byli", bo zakładali hak, trzeba przeczyścić styk masowy, bo kostki są połączone dość chałupniczo.

 

Widać problem znany od lat w grupie renault/nissan...

Mialem cos podobnego w Szczeniaku 2001, 1.9 dCi. Cos z masą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem QQ+2  2009 i od razu mam ten problem z lewym tylnym światłem. Dzisiaj przed przeczytaniem forum wymieniłem żarówki, ale problem zwarcia świateł nie minął. Jutro będę czyścił styki. Mam nadzieję że pomoże

Edytowane przez RRADEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej, trochę odświeżę temat.

Mam problem jak wielu w tym temacie. Jeden z pinów kostki jest lekko nadpalony, więc pewnie źle stykał a teraz już podejrzewam, że trochę późno na naprawy.

 

Nie mogę jednak znaleźć tej części na allegro ani w katalogach. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jak to permanentnie naprawić / wymienić. Jeżeli sama kostka jest do wymiany, to czy ma ona jakąś niezwykłą nazwę? Pod wiązka / kostka lampy tylnej nic w katalogach nie znajduje.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pin masowy. Oczyść go dobrze i  przemyj kontaktem. Może będzie działać. A jak nie, to puść masę od lampy do nadwozia osobnym kablem z pominięciem złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 15:59, emPL napisał:

Hej, trochę odświeżę temat.

Mam problem jak wielu w tym temacie. Jeden z pinów kostki jest lekko nadpalony, więc pewnie źle stykał a teraz już podejrzewam, że trochę późno na naprawy.

 

Nie mogę jednak znaleźć tej części na allegro ani w katalogach. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jak to permanentnie naprawić / wymienić. Jeżeli sama kostka jest do wymiany, to czy ma ona jakąś niezwykłą nazwę? Pod wiązka / kostka lampy tylnej nic w katalogach nie znajduje.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

 

O to chodzi? http://allegro.pl/nissan-qashqai-wtyczka-lampy-tyl-w-blotnik-08r-i7236913567.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...