Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż anteny na klapie bagażnika Almera N16


Gość Broki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do zmiany anteny z magnesowej Wilson Little Will na Sirio Turbo 5000 i chce ją zamontować na klapie bagażnika w mojej N16 na uchwycie Alan Inox SP-S. 

 

Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczy ma zamontową antenę na klapie w N16? Nie musi to być koniecznie ta antena z tym uchwytem. Chodzi mi po prostu o fotkę jak to wygląda i Wasze odczucia co do takiego zamontowania anteny.

 

I przy okazji jak długi macie kabel i którędy go ciągneliście? W mojej obecnej antenie mam 4,5 m., antena zamontowana na dachu ale nie na środku tylko w rogu dachu, kabel pociągnięty przy siłowniku od klapy, dalej pod głośnikiem, z boku kanapy i tunelem przy drzwiach bocznych. Jest jakiś inny może lepszy sposób?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jesteś pewien, że to ma byś uchwyt? Najlepiej z taką anteną sprawdza się dziura w dachu. Nie trzeba nic wiercić, wystarczy skorzystać z dziury po antenie FM. Turbo 5000 to dość ciężka antena więc na byle jaki uchwyt bym jej nie zakładał, Dziura jest najpewniejsza. Po wielu przemyśleniach po kupnie tej anteny zdecydowałem sie na wiercenie dziury (K11 ma antenę FM w słupku więc dziurę musiałem sam wiercic). Dodatkowo  blacha wzmacniająca dach i diabeł jej nie ruszy. Antena na dachu (najlepiej na środku) pracować będzie lepiej niż na klapie. Ja mam kabel puszczony podsufitką i słupkiem - wtyczka wychodzi dokładnie z tyłu radia zamontowanego w konsoli środkowej. Wszystko ładnie i estetycznie pochowane. Jak się zdecydujesz na montaż w dziurze to służę pomocą, i fotkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jak kolega radzi,miałem Gammę 90 na uchwycie SF-40 i obżarło mi klapę wiec jak chcesz montować na klapie ciężką antenę to uchwyt musi być bardzo dobry. Tak to wyglądało u mnie zanim zmieniłem na "dziurkę"

 

i9ho.jpg

odf8.jpg

iyse.jpg

fbl5.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...