Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan pickup d22- reaktywacja


Krystian_Nesta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już pomalowałem ramę i większość elementów, ale podeślijcie link do tej technologii "zbowida".

 

Po wypiaskowaniu ramy (nowych niespodzianek "dziur") nie odnotowano.

Następnie 3x pomalowałem podkładem epoksydowym Hempel 45131, a na to 2x poliuretan hempel 55210.

 

Tuleje z wahaczy i ramy powybijałem (wypalałem) przed piaskowaniem.

Kupiłem komplet tulei Elastpol u Pawła z Olkusza, na wyposażeniu jest smar.

 

Do środka ramy po uprzednim umyciu wczoraj poszedł FERTAN, a na następnie pójdzie też wosk.

 

Z rozpędu epoksydem pomalowałem też zaciski i bębny hamulcowe. A teraz mam wątpliwości, bo temperatura może przekroczyć 120 st.C podawaną przez producenta. Co dać na wierzch. Poliuretan też ma max. temperaturę 120 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian ty to melduj co to za przyczepka do koni w tle jest co ? taka okrągła trochę jak moja. http://www.hcd-customdevices.pl/index.php/innepojazdy/142-norstar-nowy-topcoat

 

wracając do cynkowania to mówiłem o galwanicznym bo inne odpada w tym przypadku

 

no na bębny to 120 mało, epoksyd powinien dać rade do 140 ale tez mało, ale jeżeli poliuretan był czarny to się zrobi matowy :) i nie będzie dużej różnicy

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Choroba mnie zmogła i dopiero dzisiaj wmiare jako tako pełzam po świecie.

Tak, jest to wypasiona przyczepka do wożenia koników. Kawał stajni na kołkach, jest co ziagnac zwłaszcza pod górki.

Jutro zaworze ramę do piaskowania....


Wahacz i suszenie ramy w niedzielnym słońcu.

Szarpnełem sie na wąż do myjki ciśnieniowej do przetykania rur, genialnie sie spisał  do mycia ramy w środku.

 

tpost-58099-0-00753500-1381866944_thumb.jpg

 

 

post-58099-0-35723800-1381866945_thumb.jpg

 

 

a własnie, wyglada na to że wiekszosc elemntow zawieszenia musze sobie kupić bo te to już najwyzej do taczek mozna zamontować. jakie nabyć sworznie, jakie amory?? pomijając ze widać juz dno w skarbonce;)

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

 

Dzisiaj nadszedł długo oczekiwany dzień.

Odebrałem ramę po śrutowaniu i od razu

zabraliśmy się za jej malowanie.

Jestem pod wrażeniem procesu śrutowania,

pięknie to wyszło niemal jak by ktoś zanurzył

ramę w srebrzance;)

o dziwo nie padało, mało tego to wieźliśmy ramę

w promieniach słońca, Aż mimo już późnej godziny

jak na zaczynanie roboty czuć było jak morale rosną.

To był dobry dzień ;)

 

parę zdjęć:

 

post-58099-0-36865400-1381866848_thumb.jpg      post-58099-0-69508800-1381866849_thumb.jpg

 

 

post-58099-0-90720100-1381866850_thumb.jpg      post-58099-0-94268300-1381866852_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krystian_Nesta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne żeczy koledzy robicie tylko ja to bym jeszcze taką ramę ocynkował

Ano Ci powiem, że rozważałem cynkowanie, lecz ze względu na brak możliwości odpowiedniego przygotowania wnętrza ramy do cynkowania zrezygnowałem z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem taką serwisówkę: Nissan_D22_PickUp_1998_www.avtoman.org.ua. Wygląda ona nieźle, ale mam pytanie. Czy posiadacie może swoje typy, które mogą okazać się leprze?

Moja serwisówka nie zawiera numerów części. Czy wszystkie tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyo, nashi, nsk, ntn, fag, skf

polskie i słowackie tez w miarę sensowne

 

trzeba omijać chińskie jak cx


jak wywalasz stare wahacze to może byś mi je wysłał za zwrot kosztów, chciałbym przymierzyć może da się zrobić jakoś zamiennik żeby wyeliminować drążek reakcyjny u nas. ??

bo powinienem mieć zaraz na stanie kawałek ramy od T1 do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyo, nashi, nsk, ntn, fag, skf

polskie i słowackie tez w miarę sensowne

 

trzeba omijać chińskie jak cx

jak wywalasz stare wahacze to może byś mi je wysłał za zwrot kosztów, chciałbym przymierzyć może da się zrobić jakoś zamiennik żeby wyeliminować drążek reakcyjny u nas. ??

bo powinienem mieć zaraz na stanie kawałek ramy od T1 do zabawy

 

Ja nie wywalam starych wahaczy, mam juz je wypiaskowane i smyrnięte farbą. czekaja teraz na tuleje i sworznie. i potem je jeszcze pomaluje.

Mam nadzieję że w tym tygodniu oddam drugą partie szpeji do śrutowania;)

I to juz ostatni dzwonek na zakup innych części.

nara

Hej, szybkie pytanie!!!!!! 

to moze i odpowiedz bedzie szybka

Przyszły mi dzisiaj tuleje poliuretanowe do wahaczy i teraz pytanie.

Czy ja je montuje w te stare ' gniazda' czy je wycinam i wybijam i w to miejsce nowe tuleje ale bez tych gniazd?

Edytowane przez Krystian_Nesta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja je montuje w te stare ' gniazda' czy je wycinam i wybijam i w to miejsce nowe tuleje ale bez tych gniazd?

 

Bo ja do końca to nie rozumiem o co ci chodzi, ale domyślam się ze chodzi ci tulejki metalowo gumowe co siedzą w ramie, - trzeba wyciągnąć całość (tulejka wewn.+guma+tulejka. zewn.) i włożyć nowe jako całość (poliuretan+tulejka wewn. .. na ogół)

 

w 22 jest tez druga tulejka co siedzi w wahaczu o ile kojarzę to tak samo pewnie, generalnie to pomierz zobacz co gdzie pasuje. a jak masz dalej wątpliwości to pytaj sprzedawce powinien wiedzieć co robi

 

Weź wrzuć zdjęcie i zaznacz żebym ci głupot nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi napisales, dałeś w wątpliwość sprawę i posprawdzałem troche też sprzedawca podpowiedział i poszło w stare tuleje bo inaczej byłby luz;)

 

oki miłej niedzielki , śpimy dłużej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_000663.jpg

 

WP_000664.jpg

Tulejki z Olkusza montowałem tak:

- wahacz dolny i rama - zewnętrzna tulejka metalowa do usunięcia. Ja ją przecinałem piłką do metalu a następnie przecinak i wychodziła bez problemu.

- wahacz górny - zewnętrzne tulejki pozostają w wahaczu. Instrukcja załączona mówi, żeby nie wyciskać, tylko wypalić.

 

Krystian, na jakim etapie składania jesteś?

 

Ja na razie mam zamontowane wahacze.

Dzisiaj zamierzam dalej męczyć się z zawieszeniem.

Edytowane przez mezzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_000663.jpg

 

WP_000664.jpg

Tulejki z Olkusza montowałem tak:

- wahacz dolny i rama - zewnętrzna tulejka metalowa do usunięcia. Ja ją przecinałem piłką do metalu a następnie przecinak i wychodziła bez problemu.

- wahacz górny - zewnętrzne tulejki pozostają w wahaczu. Instrukcja załączona mówi, żeby nie wyciskać, tylko wypalić.

 

Krystian, na jakim etapie składania jesteś?

 

Ja na razie mam zamontowane wahacze.

Dzisiaj zamierzam dalej męczyć się z zawieszeniem.

 

 

Ze tak brzydko powiem, jestem w d*pie...tzn rama wisi na linkach tak jak u Ciebie

i mam skompletowane wahacze ale jeszcze nie są do końca pomalowane.

Kilka szpeji pomalowana ale wiecej jest takich co czekaja na piaskowanie.

Reszta czyli kabina i paka nie ruszona nawet.

 

Jakie wstawiasz amory?

Edytowane przez Krystian_Nesta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_h jak tak teraz patrzę na fotki kolegów...wahaczy dolnych, ramy...

 

to to sie przecież da zrobić :) 

 

i w miarę koszerne będzie i diagnostów po oczach bić nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_h jak tak teraz patrzę na fotki kolegów...wahaczy dolnych, ramy...

 

to to sie przecież da zrobić :)

 

i w miarę koszerne będzie i diagnostów po oczach bić nie powinno...

właśnie dla tego pytałem kolegów czy nie mają jakiegoś złomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyo, nashi, nsk, ntn, fag, skf

polskie i słowackie tez w miarę sensowne

 

trzeba omijać chińskie jak cx

jak wywalasz stare wahacze to może byś mi je wysłał za zwrot kosztów, chciałbym przymierzyć może da się zrobić jakoś zamiennik żeby wyeliminować drążek reakcyjny u nas. ??

bo powinienem mieć zaraz na stanie kawałek ramy od T1 do zabawy

Jeśli chcesz, to mogę wysłać Ci moje stare dolne wahacze.

 

Wczoraj montowałem uchwyty drążków skrętnych, i okazało się, że wahacze, które kupiłem (rocznik 2003 mają inną średnicę śruby). Otwór musiałem rozwiercić na 16 mm.

wahacze+dolne.JPG

Czy macie jakiś patent na tylny wieszak tłumika

P1090454.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne wieszaki to chyba to samo co do terrano - na allegro są jakieś w zamienniku i nawet oryginały widziałem, a jesli nie to samo to bardzo podobne

 

no to o wahaczach pogadamy na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacz to będzie 1/3 sukcesu... 2/3 to będzie ten kawałek ramy z mocowaniem...

 

albo wykonanie wypaśnych pomiarów tego elementu

 

tak mi się zdaje

 

a tak w temacie...

 

dlaczego wszyscy malujecie ramy na czarno?

 

jakby rama była jasna to będzie na niej widać błoto, i początki korozji....i jaknajbardziej błyszcząca powinna być, wysokiego połysku się błoto nie trzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak gnije od wewnątrz ...nie ma mocnych, może jakby po każdej eskapadzie wjeżdżać na przynajmniej 40-stopniowy podjazd...wypłukać od środka i rozpylić coś tłustego to by jej tak nie żarło, ale wiadomo jak to jest: kupujesz auto, po paru latach z sentymentu remont do gołej śrubki ...jeździsz do czasu kiedy jeszcze można wziąć za niego jakieś pieniądze i tyle ...drugiej "generalki" już nie robisz ...no chyba, że wnukowi na 18-kę kluczyki na prezent wręczyć i w odbudowie pomóc ...sielankowy scenariusz jak z reklamy Sagi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...