Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekg9

A w instrukcji zalecają 5W40 i 10W40 w temp poniżej -15C a powyżej -10C należy stosować 15W40.

 

Tutaj możesz przeczytać cały tekst, którego fragment zacytowałem Ci wyżej  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83090-olej-jaki-wybrac/page-2?do=findComment&comment=931175

Natomiast tutaj możesz zobaczyć jak wygląda środek silnika /podzespoły/ na oleju 10/40  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/82919-awaria-vacum-pompa-%C5%82a%C5%84cuszek-%C5%9Blizg-prowadnica-i-nie-tylko/

i tak jak pisałem wyżej, co osoba to inne propozycje i wnioski. Więc sam musisz się na coś zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bo w sumie wcześniej kupiłem już Castrola Magnetic 10W40 liczyłem, że ktoś coś o nim wspomni, ale nikt. Chyba pojade wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie forumowicze. Mam pytanie zastanwiam się nad zmianą oleju, może mi powiecie na jakim Wy jeżdzicie i czy jesteście zadowoleni?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Witajcie forumowicze. Mam pytanie zastanwiam się nad zmianą oleju, może mi powiecie na jakim Wy jeżdzicie i czy jesteście zadowoleni?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Nie przedstawiłem się sorki.. mam na imię Kuba jestem z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze. Mam pytanie zastanwiam się nad zmianą oleju, może mi powiecie na jakim Wy jeżdzicie i czy jesteście zadowoleni?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Nie przedstawiłem się sorki.. mam na imię Kuba jestem z Poznania.

Witamy nowego kolegę.

Wystarczy poczytać to co jest wyżej w tym temacie. W 21 stronach wszystko znajdziesz.

 

Uzupełnij również profil. Almerek jest dużo, silników oraz jakie paliwa również.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy w pełni syntetyczne oleje spełniające wymogi Twojego silnika oraz dostosowane do Twojego stylu jazdy.

 

oleje używane przeze mnie w silniku 2,2di:

Total Quartz 9000 5w40 - polecam

Mobil 3000 X1 5w40 HCsynth - polecam, ale konieczna wymiana po max 12tys - później silnik robił się coraz głośniejszy

Orlen 5w40 Platinum Classic Diesel - niezły stosunek jakości do ceny, ale wyraźnie gorzej wkręca się turbina niż na powyższych

 

W najbliższym czasie muszę wymienić uszczelkę puszki łańcucha, gdyż stamtąd prawdopodobnie mam niewielkie kapanie (ubytki niezauważalne na bagnecie, niewielka kropla na miejscu parkingowym ok. raz na kilka dni).

Po tym zabiegu planuję zalać Mobil 1 0w40 TurboDiesel.

Edytowane przez Burning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burning - gdybyś przeszedł ewentualnie na Elfa 5/30, 5/40, - to daj znać jak się silniczek sprawuje.

U mnie od nowości jest ELF, zmieniają się tylko 30 lub 40.

Innego nie leję, olejku jeszcze nie bierze /ale to 2,2dci/ i co 10,000 km wymiana bez dolewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witamy nowego kolegę.

Wystarczy poczytać to co jest wyżej w tym temacie. W 21 stronach wszystko znajdziesz.

 

Uzupełnij również profil. Almerek jest dużo, silników oraz jakie paliwa również.

Wiem Wiem. Poczytam sobie z ciekawością, jednak muszę mieć na to chwilę.. Moj 3 miesięczny synek narazie na wiele mi nie pozwala..  Pozdrawiam serdecznie.

Co do olejów to jest ich tyle na rynku w danej grupie lepkości, że można długo pisać, jedne pewnie lepsze drugie gorsze, jedne bardziej znane inne mniej. Tak więc jak ktoś chce to może zgłębiać ten temat. Pozdrawiam jeszcze raz.

Witajcie. Ja używam obecnie Shell Helix Ultra 5W40. W porównaniu z poprzednim zauważyłem, iż ślinik lepiej pracuje, jest cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Moja od niedawna Almera (n15, 98r) 1,4 benzynka jezdziłą na oleju Castrol, mobil 10W40 (wszystko z Szik-u).

W żony aucie (Fiat w dieslu) leje Motula.

Czy Motul bedzie dobrym olejme do tego motorka, czy lepiej las polecane Elfy.

Co do castrola i mobila mam mocno minusowe opinie.

O filtry sie nie pytam bo i tak paramertami są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko upewnić, wiem że motul jest dobry bo w moim fiacie castrol czy mobil ze stanu full po roku jest stan min, a lejąc motula po roku jest stan 3/4 szabelki. I za to sobie go chwalę. Dopłata do motula 20-30 zł, a zysk nieporównywalny, o spokoju ducha nie mówie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ehh, już to po raz enty piszę i wyjaśnię to obrazkowo.

 

Stara bańka, olej nie robiony od blisko 3 lat:

mobil%2010W40%20TD%204L.jpg

 

 

 

 

Nowa bańka, olej produkowany obecnie:

4507635314c7c95a909590.jpg

 

 

 

Czy Mobil, czy Shell? Ja zawsze byłem, jestem i będę za Mobilem. Moim zdaniem najlepsze oleje. Pod warunkiem, że są z pewnego źródła (a pewnym źródłem trudno nazwać oleje z polskich dystrybucji).

 

-----

edit

 

 

 

 

Totalna bzdura i mit z epoki Dużych Fiatów czy Maluchów. Dodatków czyszczących mają tyle samo, co Mobil, Valvoline czy Motul. Jeśli silnik cieknie, to się wymienia uszczelki czy simmeringi, a nie zalewa gęstym olejem, bo to nic nie da. Jedynie silnikowi ostro zaszkodzi w niższych temperaturach.

 

 

 

 

 

Olejem syntetycznym z najwyższej półki można zalać nawet 20 letni silnik z przebiegiem po 700tys. km. Tu chodzi o kwestie ekonomiczne, bo jak silnik na wykończeniu i bierze po 1l oleju na 1000km to jest ekonomicznie nieopłacalne zalewanie go drogim olejem bez uprzedniego wyremontowania.

 

Z doświadczenia wielu lat eksploatacji rożnych pojazdów. Polecam Shell helix Ultra. silnik pracuję cicho, równo. Słyszałem opinię, iż auta na Shellu też mniej palą, jednak tego nie mogę potwierdzić.

Hej

Moja od niedawna Almera (n15, 98r) 1,4 benzynka jezdziłą na oleju Castrol, mobil 10W40 (wszystko z Szik-u).

W żony aucie (Fiat w dieslu) leje Motula.

Czy Motul bedzie dobrym olejme do tego motorka, czy lepiej las polecane Elfy.

Co do castrola i mobila mam mocno minusowe opinie.

O filtry sie nie pytam bo i tak paramertami są podobne.

Jeśli szukasz czegoś dobrego w relatywnie dobrej cenie polecam Ci Shell Helix Ultra 5W30 Pureplus Technology. Ja na nim jeżdżę od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Nadto naprawdę jest w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś dobrego w relatywnie dobrej cenie polecam Ci Shell Helix Ultra 5W30 Pureplus Technology. Ja na nim jeżdżę od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Nadto naprawdę jest w dobrych cenach.

Ale dobrze by było gdybyś uzupełnił profil. Nic nam nie powie Almera..... było ich kilka i silników również.

Nie każdy olej musi pasować, który pasuje u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Moim zdaniem olej obok właściwego i rzetelnego podejścia do serwisowania auta jest podstawą jego niezawodności. Owszem zdarzają się marki z góry obarczone problemami. Jednak w wielu przypadkach to my użytkownicy sami doprowadzamy do powstania problemów. Co do oleju kiedyś jeździłem na mobilu lecz od kilku lat używam shell helixa 5W40 i jak do tej pory mnie nie zawiódł pod względem ochrony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Dzisiaj w poszukiwaniu dobrej ceny na olej Shell 5W40 znalazłem taki oto link:

http://www.wykop.pl/ramka/2367418/bardzo-ciekawy-test-olejow-silnikowych-zdjecia-mowia-same-za-siebie/

 

trochę daje do myślenia i chyba zmienie olej na inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

stosuje od jakiś 2 wymian olej z Shella Helix. Polecił mi go mechanik do którego jeżdżę jak coś się dzieje z autem. Mam mniej dolewek w porównaniu z poprzednim olejem i filtr jest czystszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...