Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że da radę, jeśli ma się trochę oleju w głowie i przczyta instrukcję :)

Płukanka ma tę zaletę, że usuwa nagar powierzchniowo, na nieobciązonym silniku i pozwala na rozpuszczenie osadów w starym oleju, bez ryzyka oderwania się większego kawałka, który mógłby zatamować kanał olejowy (ryzyko takie istnieje przy bezpośredniej wymianie na olej syntetyczny z mineralnego).

Należy pamiętać o bardzo dokładnym spuszczeniu starego oleju wraz z płukanką! Jeśli dysponujesz kanałem czasem warto wyczyścić miskę olejową.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

nigdy czegos takiego nie robilem tej płukanki a zastanawiam sie i chyba zaleje syntetyczny olej mobila ! a castrola niestety mam 10w40 ale jaki olej czy syntetyk czy jaki to nie wiem bo tylko tyle da sie z kartki odczytac! ciekawe ile taka plukanka moze kosztowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi damiano i nie tylko....

Podoba się??? Przyda się??? To poproszę np. o ........dobre słowo za mozolną pracę, lecz ciekawą lekturę. :book:

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

a to wielkie dzieki kolego mirekg9 ciekawa lektorka i troche dala mi do myslenia tylko ciekawe skad to wytrzasnołeś :P zaleje mobila tylko z kad kupić oryginalnego( tzn zeby miec pewnosc ze to nie podróba) ? i coraz bardziej przekonuje sie do syntetyka! :rolleyes2: narazie chyba zrobie płukanke ( tylko nie wiem jak) i zaleje na razie półsyntetyczny mobila !

 

moze na cos trzeba zwrocic uwage na opakowaniu, da sie jakos poznac podrobe?

 

ciagniemy temat dalej :whistle: mam pytanie bo sie nie znam zabardzo ale mam zalanego jakiegos castrola ( nie wiem jakiego bo kartka nie do rozczytania prawie tak sie zuzyła) 10w40 !!! 10w40 to olej półmineralny? narazie nie bede zmienial na pełny syntetyk tylko myśle zalać półsyntetyk mobila! hmm...TYLKO GDZIE KUPIC ORYGINALNY OLEJ MOBILA I MIEC PEWNOSC ZE TO ORYGINALNY? MACIE JAKIES DOJSCIA? MOZNA TO JAKOS SPRAWDZIC ZE TO ORYGINAŁ? myśle nad zalaniem :

-Mobil Super S 10W-40 (półsyntetyk i chyba go zaleje :rolleyes2: )

 

 

-Mobil 1 New Life 0W-40( PRZYNAJMNIEJ TAKI POLECAJA NA STRONIE MOBIL-A do primery p11 1.6)

 

 

ewentualnie przejść kiedyś na taki: -Mobil Super 2000 X1 10W-40

 

 

 

a tak apropo to ma ktos ksiazke przesłać mi na emaila? bardzo by mi sie przydala a chce tez zobaczyc jaka lepkosci i parametry zalecaja w książce do nissana...

 

nikt nie czyta?

Edytowane przez damiano1718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje do swojej Primerki Mobil Super 2000 X1 10W-40. Ale przy następnej wymianie oleju wleje Shell Helix HX-7 10W-40, bo z tego co czytałem ma lepsze parametry od mobila (więcej dodatków uszlachetniających).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mówią ze OLEJE SHELL-a wykanczaja silinik i olej czarny sie robi jakos tak!

 

Kto tak mówi?? Podaj link do strony internetowej gdzie jest tak napisane.

Właśnie mobil super 2000 jest prawie czarny już po 3 tys. km przebiegu u mnie, poprzedni mobil super S był brązowy (mimo ze ciemno brązowy) przy wymianie na świeży po 10-11 tys przebiegu. Poprzednik mobila super 2000 (super S) miał lepsze parametry, poszukaj w internecie tabele z parametrami olejów półsyntetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją p10 1.6 z 94r z od początku do końca jeździłem na mobilu 10w40 i nawet grama nie brała mimo to że miała "według licznika" 260tyś, gdy kupiłem p11 144 zalałem ją castrolem ale to nie był najlepszy wybór lepiej byłoby zalać valvoline albo motul! teraz wracam do mobila jest dobry i sprawdzony!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz niedrogo i olej spoko to pomyślec możesz o olejach Statoil. Na stronie statoil sa specyfikacje.

Castrola to wielu odradza. Z dobrych jeszcze Liquy molly, Fuchs, Valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o olejach ravenol

 

http://sklep.ravenol.pl/51-30-home/ravenol-10w-40-tsi.jpg?1

 

Ja będę go też zmieniał nie długo na taki sam.

Płaciłem pól roku temu 90zeta teraz widziałem ceny100-120zł za 5l oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w specyfikacji jest taki normalny - standardowy semisyntetyk.

Tylko TBN ma niższe niż np Maxlife - bo 7,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które używają oleju ELF, mam informację. :dribble: :dribble: :dribble:

Od zeszłego tygodnia w sieci sklepów "SELGROS" jest promocja na w/w oleje. Np. ELF 5/30 kosztował prawie 180zł, a teraz 122zł, za 5l !!!!!!. :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat robię często zakupy w sklepie SELGROS i dokładnie wczoraj widziałem cenę. SELGROS jest to sieć marketów w rodzaju MAKRO - zakupy tylko na kartę. Teraz muszę się tylko zapytać u tego co zawsze kupuję olej i filtry + wymiana gratis, ile weźmie za wymianę, jeśli przyjadę ze swoim olejem? Cena by mnie zadawalała, a na takim Elfie jeżdżę od początku.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co lepszy jest? czy tylko nazwa inna? odświezona?

 

Nazwa zmieniona parametry niby te same co super S ale z tego co czytałem ma nieco gorsze parametry, ale przejechałem narazie 20 tys km i silnik nadal działa to nie jest z nim tak źle ale teraz zmieniam na shell-a 10W40, bo ma lepsze parametry i był w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

shell-a 10 w 40? a gdzie kolego bedziesz kupował? ( chodzi mi o oryginał zeby kupić bo ojciec kupil na dniach mobila właśnie do diesla i data była 2010r :whistle: ) nie wiem czy to dobrze i chyba stara bańka w sklepie motoryzacyjnym! nie wiem MOBIL CZY SHELL! NARAZIE ZALEJE MOBILA I NAJWYZEJ JAK POCZYTAM WYPYTAM to wtedy jeszcze raz zmienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shell-a 10 w 40? a gdzie kolego bedziesz kupował? ( chodzi mi o oryginał zeby kupić bo ojciec kupil na dniach mobila właśnie do diesla i data była 2010r :whistle: ) nie wiem czy to dobrze i chyba stara bańka w sklepie motoryzacyjnym! nie wiem MOBIL CZY SHELL! NARAZIE ZALEJE MOBILA I NAJWYZEJ JAK POCZYTAM WYPYTAM to wtedy jeszcze raz zmienie!

 

Już kupiłem w Auchan byłą promocja ze 129zł na 79,99zł 4+1litr z datą produkcji grudzień 2011r.

Zawsze trzeba sprawdzac datę produkcji. Zalecane jest żeby olej przed zalaniem nie był starszy niz 2 lata od daty produkcji.

Mobil też ujdzie ale akurat nie było, a też ostatnimi czasy kupowałem Mobila super 2000 w Auchan coś koło 70zł za 4 litry kosztował także przystępnie.

Zobacze jak sie auto bedzie zachowywało na oleju shella i czy może spalanie delikatnie spadnie. Podobno na shellu autko jest oszczędniejsze, ale to dopiero będę werifikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...