Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie instrukcje w samochodach podają: jeśli olej jest między min. a max. - to jest to prawidłowy poziom. Lecz wszystkich których znam i posiadają samochody, to zalewają na 3/4 między min a max.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat chyba do zamkniecia...??????

 

a jeszcze pytanie lać do normal( na połowe skaźnika) czy do max?

po wymianie oleju i filtra zalewasz silnik na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

chce sie podzielić bo zalałem 3,5 litra niecałe :shifty: postawiłems samochod w garażu bo przejechałem sie tylko po podwórku wprowadzilem zgasiłem i postał ponad 4 godziny! mialem na noc do pracy to zachodze mysle sprawdze jeszcze stan! ja sprawdzam a tam za dużo oleju :| pomyslałem ze nic sie nie stanie mu przez 4km tam i spowrotem! a ze sie spieszyłem to nie mialem kiedy spuścić! dziś jak wróciłem to dawaj go spuszczac troche wziołem słoiczek po majonezie ( czysty) 410g podajże i wyszło ze prawie calego go zapełniłem ale teraz na bagnecie pokazuje mi że do MAX brakuje mi 2-3 te kropeczki! postał jeszcze troche i dalej tyle samo jest! BEDE TO BACZNIE OBSERWOWAŁ NA DNIACH CO SIE BEDZIE DZIAŁO! CHCIALEM SIE PODZIELIĆ ZE W SUMIE MI Z FILTREM WESZŁO OK 3,1 LITRA( FILTR MNIEJSZY firmy MANN)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się dokładnie opróżni miske olejową powinno wejść dokładnie 3,2 litra oleju razem z filtrem oleju.

Dlatego zalecam przy wymianie oleju wlać 3 litry oleju a później ewentualnie dolać te kilkaset mililitrów w razie konieczności.

Pozatym na bagnecie jest podziałka min-max i to jest z tego co pamietam rozpiętosć 1 litra oleju, także nawet jeśli jechałoby się z zalanym 2,5 litra oleju teoretycznie silnikowi nic nie powinno się stać.

Jeśli sie zaleje niewiele wiecej oleju (do 0,5 litra, czyli 3,7litra) to też nie powinno się nic stać (przynajmniej u mnie w samochodzie nic się nie wydarzyło a zrobiłem ponad 1000 km zanim spuściłem tą nadwyzkę oleju i do dzisiaj silnik nie bierze ani kropli oleju).

Nie ma co panikować,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

ale przecież zamochod stał w garazu na równym jak spuszczałem olej zostawiłem go na 8h :whistle: jeszcze nim pobujałem troche 8h to w zupełności starczy, to jak mozliwe ze wszystko nie ściekło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

tak myśle ze nic sie nie powinno stac jak bylo za duzo oleju! zrobilem max 10 km!!! 1 mnie dziwi ze jak spuszczałem nadmiar to olej był nie do końca ale czarny!!! przeciez 10 km tylko zrobilem czyzby silnik byl brudny? no nic przy nast wymianie zdejmie sie mise i wyczysci ,kupi sie jakis olej dobrze myjacy( ze srodkami myjacymi) zrobi z 50km sie spuśc i zaleje własciwy! 50 km nie bedzie mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym że olej był czarny się nie przejmuj, tak jak napisałeś w silniku było jeszcze trochę tego starego czarnego oleju, i nowy go zebrał i się wymieszał. Jeśli Ci to przeszkadza to możesz następnym razem go "wypłukać", ale ja bym nie ruszał myśl zasady "LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myśle ze nic sie nie powinno stac jak bylo za duzo oleju! zrobilem max 10 km!!! 1 mnie dziwi ze jak spuszczałem nadmiar to olej był nie do końca ale czarny!!! przeciez 10 km tylko zrobilem czyzby silnik byl brudny? no nic przy nast wymianie zdejmie sie mise i wyczysci ,kupi sie jakis olej dobrze myjacy( ze srodkami myjacymi) zrobi z 50km sie spuśc i zaleje własciwy! 50 km nie bedzie mało?

 

Ciemnym olejem sie nie przejmuj, ale co do płukania - to będzie wielki błąd!!! Preparat do płukania wlewa się i silnik pracuje na wolnych obrotach ok. 10 min. Nigdy pod obciążeniem, a tym bardziej podczas jazdy.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

ja nie mówie o preparacie do płukania koniecznie , moze to być inny olej jakiś np.shell ktory wleje i po kilku kilometrach spuszcze a przed tym odkrece i wyczyszcze mise!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalałem silnik swojej primerki shell-em 10W40 i po pierwszych kilkuset kilometrach zauważyłem cichszą i płynniejszą pracę silnika, zobaczymy co bedzie dalej. Spalania narazie nie mierzyłem po wymianie. Za następne kilkaset kilometrów zdam relację.

Edytowane przez DAX85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny olej to w dizlu nawet po przekreceniu stacyjka przy wymianie nowy się robi ale w benzynie to cos nie tak

gdzieś smród do środka ci ucieka i pali olej

ale jestem lajkonikiem więc nie bierz na poważnie wymiany uszczelki pod głowicą napewno jest coś prościej wytłumaczalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zakupiłem i wymieniłem olej valvoline 10w40 maxlife i na razie jestem zadowolony cicha praca silnika .

Edytowane przez lukasz_kaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniałem olej z filtrem. Zalałem Ravenol 10W/40. Pół roku temu też go zalałem i wymieniam co 10kkm.

Pewnie każdy zalany olej świeży będzie ciszej niż na śmiganym 10kkm.

Na jednym ciszej na innych olejach trochę głośniej tzn nowym zalanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Shell po następnych kilkuset kilomentrach sprawuje się świetnie. Spalanie spadło o około 1 litr z czego pewnie duża zasługa wyższych temperatur powietrza. Zobacze ile bedzie palił latem na długiej trasie przy oszczednej jeździe. Mój rekord to 6,5 litra LPG jak spadnie do 6 to będzie rewelacja, ale to dopiero zobaczymy.

Olej nadal jest prawie przeźroczysty, także ciężko dojrzeć jego stan przy rozgrzanym silniku. Przy zimnym silniku olej jest bardziej gęsty i "odzyskuje" swoja jasnozółtą barwę. Zaskoczył mnie trochę fakt że weszło mi do silnika 2,9 litra oleju i mam max, ale to "wina" filtra oleju, który mieści nieco mniej oleju niż wcześniejsze filtry jakie miałem, takze 0,3 litra oleju zaoszczedziłem przy wymianie.

Edytowane przez DAX85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co cho z olejem szela ja jeżdżę od nowości na nim i nie zauważam jeśli nie daje mocno w palnik niepokojących objawów (wymiana co 15kkm)

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja :nissan2: Prima jeździ od nowości na Shellu 10w60. Wczoraj właśnie wymieniłem i od poprzedniej wymiany nie dolałem ani kropli, a i autko cicho pracuje. Jedyny minus to cena, ale coś za coś. :devil::nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro także zalewam Shella 10w40 , poprzednim autem śmigałem także na nim i nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na forum dawałem pliczek o olejach, więc się nie będę powtarzał. Przypomnę tylko, że moja Tinka od nowości jeździ na pełnym syntetyku. Tak jeździła w Niemczech i ja w Polsce też na ELF 5/30. Aktualnie ma przejechane 230 tyś.

W poniedzialek niestety, silnik zaczął mi hałasować - jakby wsypano wiaderko śrubek do silnika. Więc samochód do mechanika, okazało się że ślizg łańcuszka przy vacum pompie się przetarł-wyrwał i łańcuszek walił o wszystko. Byłem zmuszony kupić dziś używkę. Przy mnie odkręcano pompę z P12 z anglika i przy obudowie filtra była kartka , że olej 10/40 - lecz nazwa nieczytelna.

Tu widać jak wygląda środek części silnika-podzespołu na półsyntetyku 10/40. post-36338-0-04844500-1332363319_thumb.jpg -- czarno, po 80 tyś.mil == 129 tyś.km.

a tak częściowo i w przybliżeniu wygląda na moim 5/30. post-36338-0-88332400-1332363338_thumb.jpg --jest jakoś czyściej i jaśniej, po 230 tyś.km.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to Elfik 5W30 jest tym "pełnym syntetykiem"? :) Bo z tego, co mi wiadomo, to Elf w tej specyfikacji nie ma pełnego syntetyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...