Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OC po kupnie auta


werdy90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam problem z ubezpieczycielem OC. Polisa jest rozłożona na 2 raty poprzedni właściciel opłacił 1 rate. 

Poinformowałem ubezpieczyciela o zmianie właściciela w ciągu 14 dni. 

No i zaczeły się problemy: 

 

1. ubezpieczyciel nie przeliczyl znizek poprzedni wlasciciel 40% ja 60%

2. po telefonie, że zniżki nie zostały przeliczone zostałem zapewniony, że zostaną przeliczone jednak została wysłana NOWA polisa OC

3. stwierdziłem, że telefonicznie z tą firmą nie da się dogadać bo co innego mówią co innego robią!

W związku z tym na piśmie, przekazałem, że chce pozostać przy polisie, która została zawarta przez byłego właściciela ale uwzględniając jego 1 wpłatę oraz re-kalkulacje polisy na moje zniżki.

Odpowiedzi Brak. 

 

W związku z powyższym chce wypowiedzieć umowę z dniem do, którego jest opłacona polisa OC. 

Ponieważ weszły nowe przepisy wcześniej byłoby to nie możliwe po upływie 30dni od zawarcia umowy-kupna pojazdu.

Teraz znalazłem informację, że mogę umowę wypowiedzieć w dowolnym momencie jej trwania, jednak co do terminu wypowiedzenia 

informacji brak. 

Czy w mojej sytuacje mogę to zrobić uwzględniając 30-dniowy termin wypowiedzenia.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Umowe wg nowych przepisów można wypowiedziec w każdym terminie.
Dzisiaj możesz napisać wniosek i msi byc anulowana a osoba sprzedająca otrzyma zwrot jakiejść tam części kosztów.

Ty za to musisz potwierdzić posiadanie nowej bo musi być ciągłoć okresu ubezpieczenia.
niepotrzebnie się wcisnąłeś w przenoszenie policy i teraz sa kwiatki.
Ja zawsze wypowiadam i problemów brak.
Raz miałem z Generali ale po wysłaniu potwierdzenia dali spokój ale to inna dłuższa hitoria.

Napisz rezygnację z polisy z dniem np 25 listopada i finito.
A od tego dnia musisz mieć nową polise u innego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę możesz wypowiedzieć nawet i dwa dni przed jej końcem, jednak ciągłość musi być, tak jak pisze Mateusz. Np. jeśli umowa kończy się z dniem 15-go, to nowa musi być od 16-go. Ale umowa jak wspomniałeś jest na rok.

Dziwny zakład ubezpieczeń, że się tak ociąga.

Proponuję abyś udał się do jakiegoś punktu agencji ubezpieczeniowej i oni załatwią Ci to w ciągu 40 min, z Twoimi zniżkami włącznie, a nie zawracał sobie głowy z infolinią. Mnie infolinia wyliczyła np. stawkę o ponad 200zł więcej niż agent, a dotyczyła tej samej firmy ubezpieczeniowej i dalsza jej kontynuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A mi infolinia Liberty Directv mniej niz agent ;)
Tak długo babie tyłek trułem az dała ;)

A i napisz kolego jaki to zakład; )
U nas jak w rodzinie-nic nie wychodzi poza nasze kręgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi infolinia Liberty Directv mniej niz agent ;)

Tak długo babie tyłek trułem az dała ;)

 

Mnie się nie udało. Dziś z PZU przyszły mi druki do opłaty, /bo ubezpieczenie kończy się 29-go listopada/ i dalszej kontynuacji i niestety ale więcej niz u agenta.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 7 czy 8 lat byłam w PZU.... ale strasznie drogo ;-) ostatnimi laty zgłaszam się do tego samego, stałego - (nie wirtualnego ) agenta, który ma kilku ubezpieczycieli w ofercie ...... Automatycznie "stacjonarny " agent załatwia wszystkie formalności .... Jä tylko podpisuję i płacę..... ;-)

 

Werdy90 - do kiedy jest opłacona przez poprzedniego właściciela ta pierwsza rata ?

 

Koledzy powyżej mają rację..... Gdy przysłali Ci tą nieskorygowaną / niekorzystną polisę - niepotrzebnie wysyłałeś do nich pismo o przepisanie.....Mogłeś ich sobie odpuścić .....udać się do agenta i z jego pomocą rozwiązać umowę oraz wybrać nowe TU.... a tak .... może udaj się do jakiejś doradczyni od ubezpieczeń i ona / on poradzi Ci co w tej sytuacji.... a tak w ogóle , to chyba sprzedający ma obowiązek zgłosić w ciągu 14 dni ubezpieczycielowi , że sprzedał samochód.... czasem nadgorliwość nie popłaca ;-)

Edytowane przez Skyller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale to nic nie da..... bo jak zapewne wiesz wysokość składki zależy od wielu czynników, np. : wieku kierowcy , od ilości lat jak ma prawo jazdy, marki / modelu samochodu, bezwypadkowej jazdy, czy auto garażowane , ile osób nim kieruje..... itp. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ale ja nie chce wiedziec ile płacisz tylko o to jaka firma robi np takie wałki o jakich pisze werdy90 :)

Ja moge np pochwalić się ze generali chciało mnie wydymać na 240 zł.
Wypowiedziałem im umowe po zakupie auta,wysłałem poleconym. To było jakies 3 lata temu i wtedy trzeba było w ciągu 30 dni wypowiedziec.
Wszystko ładnie, nowa polisa w portfelu a po 2 miesiącach przycodzi list że mam do zapłaty kaske za polise bo nie wypowiedziałem.
A ja do nich kolejne wypowiedzenie,potwierdzenie z poczty z konkretną datą wysyłki i odbioru przez nich poprzedniego listu i adnotacja że za próby wymuszenia pieniędzy grozi odpowiedzialnośc karna.
Zwrócili koszt poleconego i więcej nic z nimi nie chce miec wspólnego.
Jedna tylko uwaga.

WYSYŁAJCIE WSZYSTKO POLECONYM BO PEWNOŚĆ JEST ŻE DOJDZIE,WIECIE GDZIE LIST AKURAT JEST I MOŻNA POPROSIĆ POCZTE O ODPIS Z PRZEBIEGU DROGI LISTU Z DOKŁADNYMI DATAMI. Bea tego nie można się starać dochodzić żadnych praw bo nie mamy pewności czy faktycznie list doszedł czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie o pismo z rekalkulacją polisy to przecież jest to zapytanie a nie podpisanie umowy więc nie zobowiązuje ono do niczego, zawsze można wypowiedzieć w dowolnej chwili bez żadnych konsekwencji, a jak okres nowej polisy się zaczął to wystarczy zapłacić za tyle dni ile faktycznie ubezpieczenie obowiązywało (warto sprawdzić w umowie czy liczą 365 dni na rok czy przyjmują 360 dni).

W kwestii firm NIE ROBIĄC REKLAMY byłem u tzw multiagenta i najtańsze co mi wyliczył to jakieś 380-390 w proamie (przy maksymalnych zniżkach), poszedłem na pocztę (Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych pełna nazwa) i dostałem 310 więc rachunek ekonomiczny mówi sam za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma o, która chodzi to axa direct opłacone jest do 20.02.2014

piszecie, że mogę zrezygnować z oc w tej firmie i owszem wiem ale dlaczego mam im darować 

pieniądze, które wpłacił poprzedni właściciel. 3 mies przy mojej wysokości to ok 150 zł.

Ja liczę, każdy pieniądz i nie dam z siebie wyłudzić nic ponadto co im się należy. 

Plan jest taki, że wypowiadam umowę przed tym terminem 20.02.2014(opłacone) z axa i zawieram z innym ubezpieczycielem. 

Wtedy ja nie będę stratny bo pieniądze będą wykorzystane do końca. 

A odnoszę wrażenie, że im na "zbyt dociekliwym" kliencie nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie zapłać tą drugą ratę na byłego właściciela i będzie ok. Dużo nie stracisz w różnicy 20% na pół roku. Pod koniec ważności polisy, wymówisz i zmienisz na inną firmę lub będziesz kontynuował w tej lecz już ze swoimi zniżkami. 

Ja ponad pół roku kontynuuję na poprzednika i drugą rate też zapłaciłem.

PS. mineły się wypowiedzi... 

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chce darować, skoro ubezpieczyciel potrafi przeprowadzić re-kalkulacje w 2 stronę czyli jeżeli poprzedni właściciel miał 

np 60% a obecny 20% lub nawet zwyżki i wysłać pismo o dopłatę to chyba coś nie halo.

I widać te nowe przepisy są strasznie nie na rękę ubezpieczyciela bo już nie mogą nabijać ludzi w balona za przyzwoleniem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

już chyba koniec tematu, ale dokłądnie jest tak jak mówią poprzednicy, zrezygnować z OC po kupnie można z każdym terninie, Ubezepiczeczyciel ma obowiązek przeliczyć(zrekalkulować) składkę uwzględniając m-sce zamieszkania, zniżki, wiek kierującego itd. to moja branża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...