Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail 2.0dci wymiana oleju w skrzyni automatycznej


Gość nokier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebowal bym lokalizacje korka spustowego oleju w skrzyni automatycznej w nissanie X-trailu 2007r. 2.0dci 110kw. Wiem,ze olej wlewa sie góra przez czujnik.Jest ktoś mi w stanie pomóc ? Najlepiej za pomocą jakiegoś schematu.Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przyszedł czas na wymianę oleju w automacie. Gdzie w okolicach Poznania można oddać Iksa w zaufane ręce  na wymianę dynamiczną ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zabieram się do wymiany oleju w skrzyni cvt, 

mam pytanie dotyczące miski oleju, jest tam filtr czy nie?? 

Jeśli jest, to wymienia się go czy tylko myje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Włączam się w temat po jakim przebiegu powinno się wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów? Poprzedni właściciel przedstawił mi fakturę z wymiany tylko połowy płynu bo mechanik mu powiedział że nie da się spuścił całości??? O co Kaman?

Jaki olej i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam oleju jest chyba 5-6 litrów, przy wymianie dynamicznej zużyto 9 litrów bo część posłużyła do przepłukania skrzyni

post-101425-0-57190300-1501944043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

z tego co pamiętam oleju jest chyba 5-6 litrów, przy wymianie dynamicznej zużyto 9 litrów bo część posłużyła do przepłukania skrzyni

@marinero - gdzie wymieniałeś olej w skrzyni?. Na liczniku u mnie 121000 km więc chyba to już czas na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wprowadzacie ludzi troche w błąd. Jest obszerny wątek o wymianie oleju w automacie na forum. Do skrzyni wchodzi 7,5 litra oleju. Podczas statycznej spuścicie z półtora litra więc lipa z tego będzie. Wymiana dynamiczna to jedyna metoda żeby miało to ręce i nogi. Olej musi być z normą J2/S i przy dynamicznej wymianie potrzeba 10 litrów. Ja i kilka osób robiło w izabelinie pod wawą i wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...