Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy musze zapłacic 2 rate za oc przy sprzedazy auta?


pawel332

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda sytuacja

Mam oc w warcie od listopada u.r. ,zapłaciłem pierwsza ratę czyli w okolicy maja mam zapłacić drugą rate

ale chcę sprzedać autko teraz na dniach.

Teraz pytanie czy muszę zapłacić tę 2 ratę(sprzedając auto )? czy po sprzedaży będzie to kłopot i zmartwienie to nabywcy,wiem ze oc muszę mu przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Informujesz go tylko, że jest do zapłacenia. Po sprzedaży informujesz ubezpieczyciela umową sprzedaży że przeszło na niego. Wypiszą Cię i przepiszą polisę na niego. On zaś u siebie musi iść z tą polisą którą mu dasz i dostanie adnotacje że przeszła na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży auta, musisz tylko zgłosić w Twoim przypadku w warcie że auto sprzedałeś tj, bierzesz umowę kupna sprzedaży tylko wcześniej musisz załatwić wydział komunikacji i zgłosić sprzedaż tam przybiją ci pieczątkę na umowie że auto zostało wypisane z ewidencji i z taką umową do warty. Druga rata będzie należała do kupującego a jak wypowiesz umowę oc nabywcy to on ma 30 dni na zapłacenie nowego oc a tobie zwrócą kasę jeszcze z tej 1 raty za okres niewykorzystany. Tak czy tak 2 rata cię już nie obchodzi ja zgłosisz sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...