Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przeglądajac forum nie znalazłem informacji / wątku odnośnie czegoś co wg mnie w najbliższym czasie będzie bardzo się rozwijać - a mianowicie tematyka aplikacji na samochód. dostępnych przez system NissanConnect (NissanConnect Apps).

 

Obecnie w Polsce dostępne są jedynie 2 aplikacje - Facebook i Google Online Search.

 

lfkbb.jpg

 

Facebook

2rdybeu.jpg

 

I taka ciekawostka jak chcemy wysłać Status - jako wzorzec wiadomości mamy:

dnn2q8.jpg

 

Google Online Search

b3k75i.jpg

 

Wyszukiwanie głosowe:

xgh275.jpg

 

Naciskamy przycisk mikrofonu, wycisza się radio i można mówić:

hwmk2v.jpg

 

System rozpoznaje naszą wymówioną kwestię i po chwili mamy wynik:

59sy9x.jpg

 

Tu możemy sortować po kategorii, odległości i ocenach. Po kliknięciu pojawia się ekran:

nwaal0.jpg

 

I tu jest siła Connected CAR - w tym momencie możemy od razu zadzwonić do danego miejsca (np restauracji - zarezerwować stolik), a potem kliknąć w "Rozpocznij" by uruchomić nawigację do tego miejsca.

 

 

 

Jako, że temat mnie interesuje bo jestem nowym użytkownikiem nowego Qashqaia postanowiłem popytać trochę tu i ówdzie. Rozmawiałem najpierw z przedstawicielem Nissan Polska (korzystając z chata w You+Nissan) - tam Pani nie była w stanie mi udzielić bliższych informacji ("Posiadamy jedynie informacje, ze aplikacje sa w trakcie aktualizacji, w momencie gdy otrzymamy oficjalne informacje od Centrali Nissana , niezwlocznie poinformujemy wszystkich klientow
Nissana
")

 

To mnie jednak nie zdemotywowało i postanowiłem porozmawiaćz lokalnym dealerem któremu udało się uzyskać informacje wprost z Nissan Europe.

 

Zatem śpieszę poinformować - bo to gorący news: otóż jeszcze w maju 2014 liczba dostępnych aplikacji w Polsce powiększy się o aplikacje:

- Trip Advisor  - poszukiwanie ciekawych miejsc / restauracji / hoteli

2cpbw39.jpg

 

- Twitter - social media

- Tuneln Radio - radio internetowe

- Eurosport - informacje sportowe

- NAVX - ceny paliwa i lokalizacje stacji

 

Kolejne aplikacje będą się pojawiać w ciągu roku.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy zainstalować aplikację NissanConnect na smartfona:

https://play.google....n.nissanconnect (Android)

https://itunes.apple...d659688970?mt=8 (iPhone)

 

Nie ma możliwości instalacji aplikacji na inne systemy operacyjne telefonów!

 

Po sparowaniu i połączeniu aplikacja NissanConnect w smartfonie zaktualizuje dane w samochodzie.

 

Czytałem też informacje na forum angielskim Qashqaia - na rynku brytyjskim dodatkowo (miały być niby do 15 lutego 2014...) dostępne będą:

- Google Places - poszukiwanie POI w Googlu
- Open Table - wyszukiwarka restauracji (wolnych miejsc w najbliższych restauracjach)
- Yelp - wyszukiwarka POI
- INRIX - informacje o korkach i planowanie nowej trasy
- Parkopedia - miejsca parkingowe (płatne / bezpłatne)
- Amazon MP3 - muzyka na żądanie
- Stitcher - streaming audio - wiadomości i informacje

- Reuters - wiadomości
- Stats - wyniki sportowe i wiadomości
- Glympse - dzielenie się ze znajomymi pozycją samochodu

- Foreca - informacje pogodowe
- FlightStats - informacje o lotach samolotów

 

W najbliższym czasie wrzucę tu kilka fotek z używania Facebooka i Googla - a jak pojawią się nowe aplikacje - także je przetestuję :)

 

A jakie WY macie doświadczenie z appsami? Używacie je w ogóle?

Edytowane przez huckster
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to takie szmery bajery nie mające wpływu na wygodę użytkowania pojazdu. Lepiej żeby Nissan wziął się za swoją nawigację, bo na razie jest słabo...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię "szmery bajery" i dobrze ze sie rozwija. Za niedługo będzie jak w TV samsung "Samsung Apps" a kto wie za chwile może pełny /przynajmniej/ Androshit :)

Co do map to mapy kuleją ale w PL bo Nissan (i nie tylko) zwyczajne zalewa ten znikomy dla niego rynek. Jeżdzę po Niemczech i odkąd mam Kaszankę na początku z mapi z 2007 roku (dawały radę) teraz z 2012 nie użyłem ani razu innej nawigacji (oczywiście wolałbym na pokładzie TomToma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to takie szmery bajery nie mające wpływu na wygodę użytkowania pojazdu. Lepiej żeby Nissan wziął się za swoją nawigację, bo na razie jest słabo...

 

Nawigacja ulegnie usprawnieniu np przez taką aplikację jak Google Places  - czyli będziesz wpisywał sobie nazwę miejsca (niekoniecznie miejscowości), system wyszuka w googlu, prześle dane odnośnie trasy do nawigacji i pokieruje. Np: "kino w przemyślu" albo "basen w białymstoku". Ale prawda jest taka, że na razie nie ma w nawigacji zindeksowanych wszystkich miejsc - ostatnio jechałem QQ na wschód Polski - w nawigacji nie było miejscowości do której jechałem, a na miejscu pokazywał ją na mapie.

 

natomiast te aplikacje to wstęp do connected cars / autonomous driving - czyli komunikacji między pojazdami i automatycznego kierowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dealerów dostępna była taka ulotka odnośnie Nissan Connect oraz info o aplikacjach które mają się pojawić jak również info ,że dla osób które aktywują aplikacje w 2014 roku okres bezpłatny  wynosić będzie 2 lata a po 2 latach za korzystanie z aplikacji  będzie trzeba płacić :(

 

 

 

 

 

Aplikacje obecnie dostępne

 

 

–Facebook

–Google Places

 

Aplikacje, które zostanądodane w przyszłości

–Punkty POI (TripAdvisor, Yele, Yandex)

–Informacje o ruchu drogowym, parkingach oraz cenach paliw (Navx, Inrix, Parkopedia)

–Pogoda (Foreca)

–Muzyka (Tune-in Radio, Amazon MP3)

–Informacje (Stitcher, Eurosport, Reuters, Stats)

–Portale społecznościowe (Twitter, Glympse)

–Inne (You+Nissan, FlightStats)

NissanConnectQQ.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dealerów dostępna była taka ulotka odnośnie Nissan Connect oraz info o aplikacjach które mają się pojawić jak również info ,że dla osób które aktywują aplikacje w 2014 roku okres bezpłatny  wynosić będzie 2 lata a po 2 latach za korzystanie z aplikacji  będzie trzeba płacić :(

 

 

Aplikacje obecnie dostępne

 

 

–Facebook

–Google Places

 

Aplikacje, które zostanądodane w przyszłości

–Punkty POI (TripAdvisor, Yele, Yandex)

–Informacje o ruchu drogowym, parkingach oraz cenach paliw (Navx, Inrix, Parkopedia)

–Pogoda (Foreca)

–Muzyka (Tune-in Radio, Amazon MP3)

–Informacje (Stitcher, Eurosport, Reuters, Stats)

–Portale społecznościowe (Twitter, Glympse)

–Inne (You+Nissan, FlightStats)

 

Dzięki za info - dodałem zdjęcia z ulotki do pierwszego postu.

 

Co do subskrypcji - masz rację - teraz na 2 lata po aktywacji NissanConnect system jest dostępny za darmo - z tego co czytałem na amerykańskich forach to później ma kosztować ok $200 rocznie - pożyjemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co ma zrobić osoba która np. korzysta z telefonu np. Blackberry ? Czyżby dla samochodu miała zmienić markę telefonu ?

 

mnie osobiście to się nie podoba - choć wiadomo ,że największą część rynku telefonów stanowią telefony z Androidem i iOS'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko co ma zrobić osoba która np. korzysta z telefonu np. Blackberry ? Czyżby dla samochodu miała zmienić markę telefonu ?

 

mnie osobiście to się nie podoba - choć wiadomo ,że największą część rynku telefonów stanowią telefony z Androidem i iOS'em

 

No niestety - jesteśmy (też używam BB) w zdecydowanej mniejszości - w Polsce to ok 1% na świecie 2% (http://www.gartner.com/newsroom/id/2665715).

Tu nowy, polski film z prezentacją aplikacji Nissan Connect:

 

+ w TV reklama pokazująca już nowe aplikacje (TuneIn, TripAdvisor, Twitter) - ale aktualizacji w Google Play ciągle nie ma.

tylko co ma zrobić osoba która np. korzysta z telefonu np. Blackberry ? Czyżby dla samochodu miała zmienić markę telefonu ?

 

mnie osobiście to się nie podoba - choć wiadomo ,że największą część rynku telefonów stanowią telefony z Androidem i iOS'em

 

Bartosz!!! Mam dobre wieści!

 

Dzisiaj postanowiłem potestować czy uda się uruchomić NissanConnect na Blackberry używając Androidowych aplikacji - DA SIĘ!!!! I wszystko działa jak należy!

 

Patrz!

2gsitfa.jpg

 

Żeby to zrobić musisz:

- zainstalować Snap (http://crackberry.com/how-use-snap-blackberry-1021-install-android-apk-files)

- uruchomić Snap

- wyszukać Nissan Connect

- zainstalować, zalogować się i używać! :)

 

Dodatkowo zrobiłem kilka fotek Facebooka i Google Search - dodałem je do pierwszego postu

Nowy film od Nissan UK odnosnie aplikacji na Qashqaia:

 

A aktualizacji w Polsce ciągle nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,ale...

Wpisałem dzisiaj trasę na Chorwację,a navi pokazała mi 722 km i 5h 45min.W rzeczywistości jest 1055...i 10 h jazdy.Kombinacje z trasami i pktami posrednimi nic nie zmieniały.Chyba wezmę ze sobą starą AM...

A dzisiaj NC zrobiło kolejną woltę,i kolejna wizyta w serwisie.Jutro następna na reklamację NC.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 maja była aktualizacja aplikacji Nissan Connect, która podobno dodawała nowe aplikacje, w TV hula reklama pokazująca m.in. twittera, tripadvisor, i tunein pro - a w Polsce ciągle nic nie ma - COK Nissan Polska także nie jest w stanie nic pomóc bo nie ma o tym pojęcia. Odpytuję dealera - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odebrałem 20.06.2014 nowego Nissana Qashqai i od razu problem z utworzeniem konta.Cały proces tworzenia konta przechodzi bez problemu. W momencie wpisywania wpisywania haseł aby była możliwość późniejszego logowania wyskakuje błąd że nie można kończyć procesu tworzenia konta. Kontaktowałem się z Nissanem w W - wie i nie mogą pomóc dopuki nie będzie utworzone konto.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos działania aplikacji pod NC - Na Androidzie miałem często komunikat o słabej jakości poł. internetowego i niemożności połączenia się z serisami. Zmieniłem ustawienia tel., bo domyślnie miałem 2G/3G, teraz mam 4G/3G i zapierdziela aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę dokończyć zakładania konta w nissan connect. Gdy otworzy się podstrona do wpisania haseł to otrzymuję komunikat nieprawidłowy pin. Gdy loguje się do konta NC to hasło działa lecz w garażu nie ma samochodu. W YOU+NISSAN mam wszystko wpisane, po prostu nie mogę dokończyć prawidłowo rejestracji konta. Możecie mi opisać w punktach jak u Was przebiegał proces rejestracji konta, może coś źle po drodze zrobiłem. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę dokończyć zakładania konta w nissan connect. Gdy otworzy się podstrona do wpisania haseł to otrzymuję komunikat nieprawidłowy pin. Gdy loguje się do konta NC to hasło działa lecz w garażu nie ma samochodu. W YOU+NISSAN mam wszystko wpisane, po prostu nie mogę dokończyć prawidłowo rejestracji konta. Możecie mi opisać w punktach jak u Was przebiegał proces rejestracji konta, może coś źle po drodze zrobiłem. Będę wdzięczny za pomoc.

Mam dokładnie ten sam problem, nie bardzo wiem gdzie leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię do Nissana i skierowano mnie do dealera aby on skontaktował się z Działem Technicznym. Było już kilka zgłoszeń z problemem utworzenia konta na NISSANCONNECT.Będę się starał jutro odwiedzić jednego w mojej okolicy.Dam info czy rozwiązano problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się uruchomić potrzebna była interwencja pracowników Działu Technicznego. Musieli u siebie na serwerze coś zmienić tak , że w końcu udało się zalogować i utworzyć konto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Google pokazało Android Auto - ciekawe, czy NC 2 będzie w stanie przesiąść się na ten system?

Też się nad tym zastanawiam, bo to bardzo fajna opcja -> dostęp do google maps na przykład na fabrycznym wyświetlaczu.

Nissan współpracuje w tym temacie i z Google i z Apple, na pewno będzie to opcja w nowych samochodach wkrótce. 

NC2 jest relatywnie "swierzym" systemem i technicznie powinno być to możliwe.

 

A co do Nissan Connect - widzę tylko Facebook i Google Search, jak rozumiem na tą chwilę nadal nie ma innych aplikacji w Polsce?

 

Pozdrawiam,

Jacek

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... :(

Które w dodatku (u mnie) zaczęły działać poprawnie po upgrade softu do v.D053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w AUDIO dźwięki w polskiej wersji nie mają pozycji , bass, niestety. No i użytkownicy NCII narzekają na odsłuch . Radio w porównaniu do poprzedniej wersji jest słabsze. Na cd jakoś gra ale radio ... Miałem IWAY wersje a teraz Tekna gra słabiej...dobre sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...