Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM - X-Trail T31 2.0 dCi 150KM AUTOMAT


JareckiWu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no bez przesady, troche więcej. Długo szukałem warsztatu który posiada maszynę z przystwką do t31 az polecił mi kolega. Sam olej atf4 kosztuje więcej. Chłopaki mają naprawdę dobry sprzęt ze wszystkimi przejsciami, bez żadnej rzeźby a itak wychodzi taniej niż na wawrze

450 to normalna cena u mnie w Bydzi.

Czy ktoś wysysał olej przez miarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ma

Co to za jakieś głupoty wypisujecie na tym forum, ludzie to czytają i potem mają kwiatki. Po pierwsze miarki są coraz rzadziej, w iksie nie ma miarki, nie da się wymienić statycznie oleju poprawnie, szczególnie żeby wymienić olej w przekładni hydrokinetycznej. Maszyna do wymiany oleju w skrzyni kosztuje jakieś ciężkie pieniądze, z tego co się interesowałem za porządną to ponad 15tysięcy a wy wyjeżdżacie z pompką z Lidla którą bym nie wymienił oleju w silniku bo nie wyssie wszystkiego.

 z tego co się orientowałem to bez 1000zł nie podchodzi się do wymiany  w większości warsztatów gdzie robią to zgodnie ze sztuką.

Wymiana statyczna nie wymienia całego oleju oraz nie płucze skrzyni biegów ani koła hydrokinetycznego więc potem często wychodzą różne kwiatki, ale róbcie jak chcecie, kupujecie samochód za jakieś spore pieniądze ze skrzynia która wymaga obsługi a szukacie jakichś rozwiązań garażowych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berni32, wiadomo że wymiana statyczna oleju w ASB nie dorówna dynamicznej, ale też nie ma co demonizować, przy statycznej wymianie proces trzeba powtórzyć przynajmniej 3 razy, żeby większość oleju została wymieniona (przy pojedyńczej operacji zleci tylko jego część) i taka procedura jest przewidziana w instrukcjach serwisowych nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat z własnego doświadczenia wiem że w xtrailu, przynajmniej w skrzyni 6 biegowej bo taką mam, wymiana statyczne nie bardzo wchodzi w gre bo ze skrzyni schodzi nie wiecej jak dwa litry oleju, podchodziłem do tego i tak kiedyś, po 2 wymianach cos tam się zmieniło ale dopiero wo dynamicznej auto zaczlo zmieniać biegi jak nowe. Nikomu nic nie wmawiam, jedynie moge powiedzieć że sam przechodziłem temat, dlugo szukałem, sporo się naczytałem i wiem jakie znaczenie ma wymiana oleju, dziele się tym co się dowiedziałem a kto chce skorzysta albo i nie.

 

ps wrzucam link z allegro do gosci gdzie robie, maja ta przystawkę i robią to profi

http://allegro.pl/wymiana-dynamiczna-oleju-w-skrzyni-x-trail-i5975804752.html

Edytowane przez Berni32
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja proponuję robotę samodzielną. Wszystko jest tu. Nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Jest to sx4 ale będzie pasował do większości hydrokinetycznych.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję robotę samodzielną. Wszystko jest tu. Nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Jest to sx4 ale będzie pasował do większości hydrokinetycznych.

zakładam się z Tobą o 1000zł że nie wymienisz w t31 oleju tą metoda :) Tylko wrzucasz jakieś pierdoły i ktoś jeszcze sobie krzywdę zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zakładam się z Tobą o 1000zł że nie wymienisz w t31 oleju tą metoda :) Tylko wrzucasz jakieś pierdoły i ktoś jeszcze sobie krzywdę zrobi.

Nie wyrażam zgody na ten zakład.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie działa ten wymiennik, czy jest to w każdym x-trailu z automatem?

Działa na takiej zasadzie że jest przykręcony do bloku skrzyni, ma dwa otwory, przez które jest przepływ oleju, natomiast z drugiej strony jest taka sama sytuacja tylko przepływa przez nie płyn chłodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,mam jakis problem z autem,jadąc około 80 km/h i zdejmujac noge z pedału gazu auto jedzie na swoich obrotach i po jakiejś krótkiej chwili czuć tak jak by coć wychamowywało,takie delikatne szarpnięcia.dzieje sie to tylko jak puszczam pedał gazu.wczoraj wymieniałem olej w skrzyni w warsztacie,olej w silniku też wymieniony.

ma ktoś pomyśł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie da się wymienić oleju w X-trailu statycznie, bo nie ma jak spuścić oleju z tego co mi wiadomo, tzn nie cały. Statyczna wymiana to tak, że spuszczasz olej korkiem, wlewasz i tyle, ale nie zawsze tak się da, no i wtedy nie wymienisz oleju w przekładni hydrokinetycznej. Jak masz wymianę dynamiczną, to maszyna podaje/ spuszcza tyle samo oleju ile go wlewa podczas pracy samochodu. Dzięki temu wymieniasz olej również w przekładni, tylko wtedy potrzeba więcej oleju niż wchodzi do skrzyni.Do mnie zawsze dają 10 litrów, z czego chyba 7 w skrzyni zostaje. Jak tam trafiłem to mi skrzynia szarpała już dość irytująco, a potem było super. Spuszczony olej był czarny jak z sinika. Moim zdaniem bez przystawki nie zrobi się tego, bo tam zawsze montują adapter zamiast wymiennika ciepła, a jak na moje- nic się z tym nie zrzeźbi. Pozdrawiam.

Berni32,  czy wymiana dynamiczna oleju dotyczy również skrzyni manualnej, czy mogę zabrać się do tego w sposób tradycyjny? Przejechałem swoim 100 kkm i zamierza wymienić oleje w skrzyni biegów, skrzynce rozdzielczej i mechanizmach różnicowych.

 

Pozdrawiam Kolegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berni32 byl ostatni raz na forum pol roku temu, odpowiem w zastepstwie: w manualnej skrzyni biegow wymieniamy olej w sposob tradycyjny

ponizej masz watek 'o wymianie plynow ustrojowych', warto przeczytac

 

pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja w tamtym poście nie widzę linku, dopiero w tym klik klik

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa, to byl skrot myslowy ze temat o 'plynach ustrojowych' znajduje sie w dziale T31 ponizej tego tematu, mialo to zachecic kolege RysiekD do przegladania forum/dzialu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top, na forum bywam ale nie zawsze się loguje  ;) Borge ma racje, wymiana dynamiczna dotyczy tylko skrzyń automatycznych, w manualnej sa dwa korki, wlewowy i spustowy i tyle :)

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...