Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Osłona chłodnic


Yanekoktagon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ponieważ dolny grill w nowym QQ jest tak wielki że można wrzucić przez niego cegłę postanowiłem w ramach zabezpieczenia chłodnic i intercoolera przed kamieniami i owadami zainstalować siatkę, roboty jest niewiele, około 40 minut, dostawałem się od góry, przytwierdzona jest na tzw strapy do żeberek istniejącej osłony.efekt końcowy widoczny na zdjęciu.pozdrawiam:)

84c19af43c9cd2d6m.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość ciekawie,a siatka oczywiście nierdzewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitaka nierdzewna czymś powlekana, testowałem ją w dwóch poprzednich autach i nie było żadnego problemu.koszt siatki około 30 zł, koszt nowej chłodnicy...za dużo...:)


mówiąc szczerze to mam auto od trzech dni i dokonałem kilku zmian w nim, QQ dostał np chlapacze ale nie orginalne bo wg mnie mało chronią przed smołą itp, dodałem czarny, matowy dach,czarną folię na tylną szybę, osłony wewnętrzne progów, ale to też wg mojego pomysłu a nie z allegro, oświetlenie diodowe w środku i tablicy rejestracyjnej, zamontowałem gaśnicę pod fotelem pasażera, pozbyłem się ramek pod rejestrację - nie lubię reklamować na swoim aucie serwisów i przykleiłem na taśmę dwustronną blachy a w poniedziałek będę próbował założyć czujniki ciśnienia  kół do innych felg, zobaczymy czy się uda...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanekoktagon możesz podać namiary na tą siatkę ?

Ubiegłeś mnie też o tym myslałem.

Jak tylko odbiorę to zaraz przeprowadzę małą modyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz na allegro "siatka tuningowa " i wybierz jaka chcesz, ja ją kupiłem z rok temu do innego auta i nie pamiętam jaka to konkretnie była, przepraszam:) podpowiem że wymiaryna dolny grill to 82 cm długość i 20 wysokość, zdejmujesz górny plastik w komorze silnika i jest w miarę dobry dostęp. od Ciebie zależy czy wolisz srebrną czy czarną i wielkość oczek, ja chciałem by chroniło .jak coś to chętnie służę pomocą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanekoktagon dzięki


Yanekoktagon to znowu ja  :wave:

 

Jak to zamontowałeś ( klej na ciepło , silikon , wkręty/blaszki ) Co proponujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem nic wiercić, wykorzystałem tzw "tyrtyrki" lub "strapy" - mam na myśli plastikowe opaski zaciskowe, wybrałem kolor czarny, aby nie były widoczne. przełożyłem opaskę od wewnątrz przez oczko siatki potem przez żeberko istniejącego grila i z powrotem przez oczko siatki a następnie zacisnąłem. potrzeba 10 opasek, po dwie na każde pionowe żeberko, są one praktycznie nie widoczne.postaram się zrobić kilka fotek jeśli temat wzbudzi zainteresowanie, jeśli ktoś chciałby by "pomocy" jestem w warszawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanekoktagon jeszcze raz dzięki.

Jak by nie sprawiło problemu to fotki mile widziane  

Pzodrawiam

 

Tak przy okazji muszę jeszcze poczekać  20-23 06 odbiór autka ( ale ten czas się wlecze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam 17cali czarne w środku, polerowane na zewnątrz, zostały mi po KIA SPORTAGE i dużo bardziej podobają mi się od tych które mam obecnie, w srode jestem umówiony w serwisie na montaż  do nowych felg czujników ciśnienia i instalację ich na aucie. te felgi które mi zostaną pójdą do zimowych opon.

post-83656-0-52381900-1401700981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko do Yanekoktagon - jako laik w tych sprawach.

Czy wkładałeś tę siatkę od góry i zdejmowałeś plastik po prawej stronie stojąc przed samochodem?

Czy nie ma tam blisko czujnika poduszki powietrznej - pytam by nie narobić sobie problemu?

Jeśli możesz jescze dać jakieś wskazówki czy uwagi na co zwrócić uwagę będę wdzięczny.

 

Zakupiłem siatkę na alledrogo - oczka w kształcie plastra miodu , żeby nawiązywały do atrapy przy znaczku NISSAN.

Z zasłonięciem chłodnicy świetny pomysł - praktycznie i stylistycznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmowałem czarny plastik nad grilem  od góry, jest on na plastikowych spinkach, praktycznie poza śrubokrętem gwiazdkowym  płaskim i obcęgami do odcinania opasek zaciskowych  nic wiecej nie potrzeba, po zdjęciu osłony ma sie w miarę dobry dostęp ale dłonie pewnie się niecą podrapią:) na spokojnie, bez pospiechu, fakt, jest tam jakiś czujnik ale wg mnie to czujnik temperatury zewnętrznej choć mogę się mylić, nie przeszkadza on jednak, przełóż siatkę pod nim, dla osob które maja kanał lub podnośnik - można tą siatkę założyć od dołu ściągając dolną osłonę. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat osłony wraca w nowym modelu... ;)

Też mam taki plan po tym jak w J10 wysypała mi się chłodnica po roku a serwis rozłożył ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. chyba zrobię próbę od dołu bo mam dostęp do kanału

jeszcze raz dzięki , czekam na siatkę ma dotrzeć w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, prace prawie zakonczone, czekam jeszcze na listwe na tylny zderzak, ze zmian jakie zostały wprowadzone to przede wszystkim nowe felgi z czujnikami ciśnienia w kołach, siatka w grilu o której już pisałem, czarny dach - okleina matowa, czarna tylna szyba, chlapacze "sparco" - lepiej chronią auto, diody w środku i w oświetleniu tablicy rejestracyjnej, podstopnica w środku siatki w bagażniku i pewnie jeszcze jakieś szczegóły :) poniżej kilka fotek. prosze wybaczyć jakość fotek ale to z telefonu i do tego było silne słońce...

post-83656-0-25546700-1402141401_thumb.jpg

post-83656-0-50134800-1402141410_thumb.jpg

post-83656-0-17604900-1402141449_thumb.jpg

Edytowane przez Yanekoktagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...