Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Osłona chłodnic


Yanekoktagon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł z siatką jak najbardziej do wykorzystania. Zamieszałeś mi głowie tym czarnym matowym dachem... :P

Możesz pochwalić się jeszcze własną wersją ochrony progów wewnętrznych? :)

Tylko dla pewności to jest biały - nie perła?

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest perła, ochrona progów to poprostu czarna folia, taka sama jak ta na dachu, okleina od dolnej uszczelki na progu drzwi do samego dołu.przy zamkniętych drzwiach jest to nie widoczne ale chroni przed porysowaniem przy wsiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest perła, ochrona progów to poprostu czarna folia, taka sama jak ta na dachu, okleina od dolnej uszczelki na progu drzwi do samego dołu.przy zamkniętych drzwiach jest to nie widoczne ale chroni przed porysowaniem przy wsiadaniu.

Dzięki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanek,wybrałeś Białą Perłę,kolor raczej chroniący od słońca,a dałeś sobie nad głowę "ocieplacz" w postaci czarnej folii :D

Wygląda to ładnie,nie powiem.Ale wiem jak ciemny kolor ściąga słoneczko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o kolor bo w tym tygodniu zamawiam i dalej nie wiem perła czy biały... :/ byłem w salonie oglądałem na żywo nadal mam dylemat  :)

Ale widząc zdjęcia Yanka chyba jednak perła :) Sorry za offtopic...

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybierałem kolory by był praktyczny ale by mi się podobał a z czarnym dachem podoba mi się szczególnie, poza tym od czego klimatyzacja z...zabójczym i potwornie drogim czynnikiem 1234yf...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanek,wybrałeś Białą Perłę,kolor raczej chroniący od słońca,a dałeś sobie nad głowę "ocieplacz" w postaci czarnej folii :D

Wygląda to ładnie,nie powiem.Ale wiem jak ciemny kolor ściąga słoneczko :D

 

Na na pewno ściąga bardziej niż biały ale są kolory które ściągają bardziej. Ogladałem kiedyś w tv test. Identyczne samochody w kilkunastu egzemplarzach (oczywiście w różnych kolorach). Plac równomiernie nasłoneczniony. 4 godziny stania w słońcu i pomiar temperaty w środku. Co ciekawe najbardziej (różnica wyraźna poza błędem pomiaru) nagrzał się samochód czerwony. Potem zielony, niebieski i dopiero na czwartej pozycji czarny. Rożnice pomiędzy kolejnymi też były wyraźne. Taka ciekawostka. Wszyscy myślą, że czarny nagrzewa się najbardziej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poza tym gdyby dach szczególnie ściągał promienie słoneczne i powodował większe nagrzanie kabiny....w końcu przez pół roku mamy zimę, czasem też świeci w trakcie jej trwania słońce, dzięki temu wnętrze się samo ogrzeje :) 


kolejny upgrade QQ, listwa na przód, ale nie z katalogu NISSAN bo 650 zł za kawałek srebrnej listewki to jakiś absurd, i listwa na tylna klapę, także zrobiona samodzielnie z listew na metry.

post-83656-0-45535100-1403793986_thumb.jpg

post-83656-0-21094200-1403793996_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

kolejny upgrade QQ, listwa na przód, ale nie z katalogu NISSAN bo 650 zł za kawałek srebrnej listewki to jakiś absurd, i listwa na tylna klapę, także zrobiona samodzielnie z listew na metry.

 

 

Fakt Nissan przesadza z cenami takich akcesoriów...

Fajny patent z tymi listwami na metry... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtrudniejsze było przy tylnej listwie zrobienie łuków po lewej i prawej stronie, szlifierka i 40 minut mierzenia i pasowania ale się udało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanekoktagon

jaki masz rozmiar oczek w osłonie chłodnicy?

oraz, romb czy plaster miodu ?

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chwaliłem Nissana za wprowadzenie wielu uwag naszych - użytkowników w Nowym Qq ale z tą osłoną też się 'nie popisał' . Trzeba sporządzić  następną listę usterek aby samemu nie poprawiać "autora" i też nie kaleczyć rąk ! :( Może w liftingu o tym nie zapomni ?

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do siatki mam romb o najmniejszym formacie oczek, co do listew, na tył kupiłem na metry na allegro listwę chromowaną o szerokości 4 cm i ją przycinałem i szlifowałem rogi, przód to tzw listwa chromowana krawędziowa o o wymiarach 10 mm a długość to 98cm. musi ona mieć możliwość montażu na krawędziach około 7 mm, również dostępna na allegro, ja oba towary kupiłem u jednego sprzedawcy, obecnie w ramach zabawy polakierowałem tą przednią na czerwono bo kupowałem pierwotnie dwa metry i mi zostało, nawet fajnie to wygląda, nie wiem czy będę zakładać chrom czy zostawię czerwoną.


tak się to prezentuje.

post-83656-0-29525800-1404235090_thumb.jpg

Edytowane przez Yanekoktagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodało agresji . :jeep:

Tylko nie naklejaj znaczka TDI będzie Golf ,żart.

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do siatki mam romb o najmniejszym formacie oczek, co do listew, na tył kupiłem na metry na allegro listwę chromowaną o szerokości 4 cm i ją przycinałem i szlifowałem rogi, przód to tzw listwa chromowana krawędziowa o o wymiarach 10 mm a długość to 98cm. musi ona mieć możliwość montażu na krawędziach około 7 mm, również dostępna na allegro, ja oba towary kupiłem u jednego sprzedawcy, obecnie w ramach zabawy polakierowałem tą przednią na czerwono bo kupowałem pierwotnie dwa metry i mi zostało, nawet fajnie to wygląda, nie wiem czy będę zakładać chrom czy zostawię czerwoną.

tak się to prezentuje.

Yanekoktagon 

Według mnie kolor czerwony pasuje. Ciekawy pomysł.

Też myślę aby tą listwę zakupić. Tylko mam już pieluchę i czy nie będzie to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurwuś, super ta czerwień wygląda!

zastanawiam się, jakby to było z czarnym lakierem.... Yanek, ale z Ciebie Adam Słodowy ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) 


kocowy efekt zabaw z osłoną chłodnicy, siatka zamontowana od razu po odbiorze auta, potem srebrna listewka która nastepnie została w ramach próby została oklejona czerwoną folią, podocinałem pozostałości listewki i zrobiłem użebrowanie pionowe, wszystko jest poprostu wciśnięte i łatwe zarówno w montażu i demontażu nie pozostawiając śladów. jestem ciekaw Waszych opinni. 

 

post-83656-0-85243300-1404721386_thumb.jpg

post-83656-0-44794900-1404721426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tych pionowych kratek na czerwono nie robił. Tylko pozioma listwa. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Yanekkoktagon, 

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie, jak został zainstalowany grill? Nie mam pojęcia jak dopasować go w.. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...