Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos z Was montowal moze rolete w bagazniku zamiast polki . Da sie to wogole zrobic w modelu z 2017?

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanie czy ktoś ma jakiś patent na oddzielenie przestrzeni bagażnika od części mieszkalnej ;) (w celu wykorzystania przestrzeni bagażowej pod sufit) ... nie chodzi mi o kratę - bardziej o jakąś siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam jakiś dywaników gumowych i znalazłem dwa rodzaje, który polecacie (może macie takie)?

 

1) http://allegro.pl/nissan-qashqai-ii-od-2014-dywaniki-korytka-gumowe-i4812509784.html

2) http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-nissan-qashqai-ii-od-2013-geyer-i6009536237.html

 

Wykonanie, jakość itp. OK? 

 

Z góry dzięki za odp. :)

hej

kupiłeś już dywaniki?

Ori w ASO kosztują 200.

Może ktoś dostał gratis i się pochwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam te korytkowe z rezaw plastu. Jestem zadowolony, choć gdy montowałem je do samochodu raczej nic nie na to wskazywało, nie byłem zachwycony, bo dopasowanie bocznych korytkowych ścianek dywaników nie jest idealne względem podłogi w aucie, a ponadto zapach dywaników, które są perfumowane (zapach cynamonu). Jednakże, po 2 miesiącach użytkowania mogę stwierdzić, że sprawdzają się, dywaniki się nie przesuwają, od strony kierowcy są mocowane na stopery i trzymają się pewnie, pozostałe również, ich głębokość sprawdza się w jesienno-zimowych warunkach i co ważne są dość długie i chronią wykładzinę na podnóżku i pod pedałami sprzęgła i hamulca, co nie można powiedzieć o oryginałach!!! Guma już się uleżała do podłogi i ten perfumowany zapach już przeszedł, w ogóle już nie czuć cynamonu, co przez pierwsze kilka dni mnie denerwowało. A taki minus, mimo że dedykowane, to przed zamontowaniem trzeba samemu wyciąć otwory w dywaniku pod stopery wykładzinie. Czy bym kupił ponownie? Tak, bo nic lepszego za tę cenę nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalne (notabene oddam je w dobre rece za 50zl :P ) zamienilem na Rezaw Plasty i kupilem jeszcze mate do bagaznika. Oprocz zapachu o ktorym pisal juz kolega wyzej, nie ma z nimi zadnych problemow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam oryginalne. Jestem zadowolony. Brak uwag. Mam skrzynię automatyczną, może dlatego nie mam uwag do dywaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że mniej się porusza nogami...:)

Może dostałeś je w gratisie i dlatego nie masz porównania z Rezaw Plast ich cen i jakości. Swoje oryg. dostałem w prezencie od sprzedawcy Qq ale zmieniłem na w/w , które były lepsze jakościowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne dywaniki nie spełnią wymagań jak nie będą przyczepione.Nawet Rezaw-Plast pod lewą nogą (manual) będzie jechał w przód i zawijał się na podeszwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał jest lepiej dopasowany ale troche od kierowcy za krotki dlatego mam drugi komplet z rezaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z Was montowal moze rolete w bagazniku zamiast polki . Da sie to wogole zrobic w modelu z 2017?

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Zastawial się ktoś nad tym?. Dla mnie polka się nie sprawdza wolabym roleta

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma ktoś sprawdzony bagażnik dachowy na J11 bez relingów? Rozpiętość ofert jest spora i nie wiem czym się kierować przy wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania  :)  i jeszcze proszę o opinie posiadaczy dywaników gum. Rezaw - jak wyglądają w aucie? Te ich wysokie ranty kojarzą mi się z dostawczakiem  :D

Inne jakie znalazłem to Geyer https://tinyurl.com/ybyfznw3 Ma ktoś?

 

 

Hej, czy ma ktoś sprawdzony bagażnik dachowy na J11 bez relingów? Rozpiętość ofert jest spora i nie wiem czym się kierować przy wyborze

Edytowane przez Tommcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały by Ci się kojarzyć z dostawczakiem,jak na prawdę porównałbyś ich zalety w pełnej ciapratej zimie,do zwykłych ,płytkich dywaników.Są dobrze wyprofilowane,a rantów prawie nie widać.Nie rzucają się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś może gdzie dostane takie osłony na progi bagażnika w zamienniku ?

 

50037080642680645871.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptun.pl

Tylko, że oni mają osłonę po całości a ja szukam czegoś takiego jak ma Nissan tylko cena w serwisie "zabija"

 

22909484115851147063.jpg

 

Ale na ich stronie znalazłem coś takiego jak poniżej. Te progi plastikowe często są porysowane, zwłaszcza z tyłu jak ma się dzieci to rysują je butami. Używa ktoś takich osłon ? Jak to się sprawuje  ?

 

48190054106387784863.jpg

Edytowane przez kakolgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zarówno listwa bagażnika jak i listwy progowe powinny być ze stali nierdzewnej gdyż przede wszystkim pełnią funkcję ochronną. Dlatego też przykrycie plastiku podatnego na rysowanie i progów ("przed dziećmi") ktòre niebawem zaczną rdzewieć ochroni lecz nie wyeliminuje zupełnie zarysowań . Jeśli jesteś pedantem można takie listwy polerować lub w ostateczności wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zaakceptowac, Nowy 2011 ma rację co do listew progowych. Oprócz rdzewienia, rysują się tak samo szybko, a takie wyglądają jeszcze gorzej. Niestety oryginalnych plastikow nic nie odnowi, ani zregeneruje. To twardy chropowaty plastik, można traktować czernidlem, albo nauczyć pasażerów podnoszenia kopytek.

Wolę nie myśleć jak to wygląda w autach z jasną tapicerką i takimi samymi plastikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie owiewek np.: http://toptun.pl/owiewki-szyb-nissan-qashqai-2014-p27556 . Czy ktoś z szanownego grona posiada i jaka opinia?  W Astrze mam (tylko przód) innego producenta bodajże HEIKO i jestem(może byłem bo już jej niewiele resursu zostało) z nich zadowolony.

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zaakceptowac, Nowy 2011 ma rację co do listew progowych. Oprócz rdzewienia, rysują się tak samo szybko, a takie wyglądają jeszcze gorzej. Niestety oryginalnych plastikow nic nie odnowi, ani zregeneruje. To twardy chropowaty plastik, można traktować czernidlem, albo nauczyć pasażerów podnoszenia kopytek.

Wolę nie myśleć jak to wygląda w autach z jasną tapicerką i takimi samymi plastikami

Ok już mnie odwiodłeś od zakupu :)

 

Teraz poluje na te dwie rzeczy - listwa zderzak przód i podstopnica

 

81752911799037790105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało, jak bez wiercenia trzymają się te podstopnice?

Bałbym się tak zamontować i czekać kiedy odpadnie, wpadając jednocześnie pod pedał hamulca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnica to prawie własnym ciężarem się utrzyma ;) a do tego chroni tylko wykładzinę przed brudem...

Natomiast pozostałe ruchome pedały nie przykryłbym nakładkami bez przykręcenia !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...