Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż LPG w aucie DIY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyliśmy na czujniku temperatury gazu, ale jest jeszcze jeden, czujnik temperatury reduktora (czyli płynu w przybliżeniu) dostajemy go razem z kompletem do steru gazu, czyli w moim przypadku z AGIS-em P1060590.JPG w moim przypadku wkręcamy go w miejsce do tego przeznaczone, na zdjęciach jest zdemontowana Alaska ale sens jest zachowany P1060592.JPGP1060591.JPG jeżeli nie mamy miejsca na wkręcenie czujnika, to należy wkręcić go zamiast jednej ze śrubek, chyba, że mamy inny czujnik, to wtedy używamy ori czujnika od reduktora 

 


Przyszedł czas na wlew, tutaj chciałem zmieścić pełen i się udało, czy zrobił bym to jakiemuś malkontentowi???????????????? raczej nie :D :D :D mi nie przeszkadza, że jest prześwit ale może komuś to nie pasować w zamian Ja tankuje  podłączając pistolet a inni najpierw muszą wkręcić przedłużkę P1060622.JPG

ale od początku, w komplecie z wlewem dostajemy wszytko co potrzeba w zależności jaki wlew wybraliśmy: pełen P1060594.JPG i tzw sportowy (czyli dokręcany) P1060593.JPG i teraz od nas zależy co zamontujemy, no chyba, ze budowa wlewu pod klapką nie pozwala na pełen wlew to raczej nie ma innej opcji jak dokręcany, można tez zamontować wlew w zderzaku wtedy stosujemy taki zestaw P1060594.JPGP1060595.JPGP1060596.JPG wiercimy otwór aby to wszytko można było połączyć ze sobą i usztywnić :D 


Przy wlewie dokręcanym, można jeszcze zastosować uchwyty P1060598.JPGP1060599.JPG jak nei ma możliwości zamontowania bezpośrednio trzeba zastosować coś takiego jw :D 

 

w moim przypadku poszedł pełen wlew pod kalpke, czyli potrzebujemy do takiej operacji takiego zestawu :D P1060594.JPG i wiertło do wykonania otworu P1060606.JPG


  przyszedł czas na wiercenie  i montaż wlewu myślę, ze nie ma co się w ty, temacie rozpisywać :D P1060607.JPGP1060608.JPGP1060609.JPGP1060613.JPGP1060622.JPGP1060624.JPG


wracamy teraz do WZW, jak pisałem wcześniej trzeba zastosować mały myk aby móc bez problemu zastosować podłączenie do WZW Faro, jest trochę możliwości Ja wybrałem jedną z nich ale to zależy od wykonawcy :D P1060611.JPGP1060614.JPG pierwsze zdjęcie przejście na baryłke i miedź w drugim, wkręcona złączka Faro różnica jaka jest :D P1060615.JPG myślę, że drugie wyjście jest lepsze, ale to zależy, bo każde wyjęcie WZW albo jakaś inna ingerencja może spowodować kłopoty, jak za mało zostawimy zapasu :D ale z drugiej strony, hmmmm ile razy się tam zagląda :D no i efekt końcowy P1060616.JPG przy przykręcaniu nalezy pamietac o kolejności :D :D :D P1060617.JPG


czyli zamknęliśmy sprawę butli i jej montażu, to co wystaje pod autem P1060618.JPGnalezy poobcinać, szczeliny pomiędzy kominkiem a nadwoziem zaszpachlować silikonem :D i wszytko zakonserwować :D P1060620.JPG 

Kolejna sprawa to wyprowadzenie przewodów, wszystko idzie własnie przez ten kominek, czyli dwa przewody gazowe i elektryczne, 

przewody elektryczne są do zasilania EZ i do Czujnika Poziomu Gazu, należy o tym pamiętać, bo może się zdarzyć, że wszytko ładnie połozymy a coś nam jeszcze zostało :D ;D :D w komplecie z WZW dostajemy przewód do zasilania EZ a w komplecie ze sterownikeim dostajemy przewód do zasilania "szkiełka" P1060619.JPG

 


Jeszcze mału update do montażu wlewu pod klapką, 

aby dostać się do tego wszystkiego to w większości przypadków, nalezy podnieść auto, zdjąć koło i osłonę  P1060602.JPGP1060603.JPGP1060604.JPG

warto jeszcze dodać jak jest zbudowany wlew :D bo nie raz jest potrzeba aby go rozkręcić :D P1060600.JPGP1060601.JPGP1060601.JPG 


do mocowania faro pod autem wykorzystuje nitownicę i trytki   jakoś wkręty mnie nie przekonują za cienka blacha, P1060633.JPG 

OK wkładamy faro tam gdzie powinno być, w  moim przypadku wszedzie idzie fi8 ale jest też i fi 6  P1060610.JPG

w moim przypadku jak ma się cały krążek to robimy w ten sposób P1060621.JPG przeciągamy, ucinamy i montujemy  w przypadku wlewu można zastosować różne podłączenie, P1060623.JPGP1060625.JPGP1060626.JPGP1060627.JPG w moim przypadku poszła wersja 3, czyli kąt rozwarty  P1060632.JPG


Przy okazji mamual jak łączyć faro P1060628.JPGP1060629.JPGP1060630.JPGP1060631.JPG


to zakończyliśmy sprawę zbiornika i wszelkich z tym związanych spraw, jeszcze parę zdjęć  P1060634.JPGP1060635.JPGP1060636.JPG 

 

 

 

cdn : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zwykle bywa :D i to nie pierwszy raz, trzeba było odłożyć Alę na bok i popełnić X-ika :D

P1060643.JPG

P1060644.JPG

P1060655.JPG

P1060650.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D wersja VIP ma ster w kabinie :D 


OK to koniec chorowania i innych sporaw, młody zdał prawko, trzeba kończyć Alę :D mam nadzieję, ze jutro będzi epo wszytkim :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie :D no ale moge zielony listek nakleic :D :D :D wtedy wszyscy uważają tylko poza kierowca zielonolistkowca :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy dalej

przewód gazowy i elektryke WZW mocujemy w miarę mośliwości w wolne miejsca, jak się nie da to trzeba przymocować w inny sposób, ja stosuje trytki i uchwyty nitowane lub przykręcane do istniejących miejscP1060662.JPG P1060661.JPG

no i kończymy komorę silnika mocujemy MAP i podłączamy tak jak wskazują strzałki i napisy (opisy był wczesniej) P1060656.JPG jak widać na zdjęciu trzeba w wężu podciśnienia dać trójnik aby doprowadzić też podciśnienie do reduktora P1060665.JPGP1060666.JPG

 

lutujemy przewody do wtrysków, czujnika temp gazu, reduktora i czujnika temp reduktora P1060664.JPG

 

no i efekt końcowy P1060668.JPG

 

na tym kończy sie ten poradnik, jak ktoś ma jakieś pytania lub coś jest niejasnego to czekam :D

powodzenia w samodzielnym montazu LPG w aucie :D :D :D 


jeszcze kilka zdjęć 

P1060663.JPG

P1060667.JPG

P1060660.JPG

P1060659.JPG

P1060657.JPG

P1060658.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazik zatankowany :D PB98 zatankowane :D no i jak to bywa :D nei ma czasu aby wystroić autko, czyli jak na razie tylko PB :D no i fajnie jedzie :D wydech już zamówiony :D trzeba będzie dalej coś podłubać :D :D :D 

2014-10-04 18.51.40.jpg

2014-10-04 18.51.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to dzisiaj udało się wreszcie wystroić Alę :D na poczatek poszedł test, czyli zebranie mapy PB klikniecie guzika Obliczanie Korekt i tyle :D :D auto ciągnie do samego końca z odpowiednim AFR :D zobacyzmy co będzie na takich ustawieniach i jak auto będzie jechać na razie jest OK, żadnych korekt po obrotach nie ma tylko dla wolnych. 

Zobaczymy co z tego wyniknie ale jak test przejdzie OK, to mamy sterownik, który jest w stanie ustawić i wystroić każdy użytkownik z minimalną wiedzą techniczną, bo musi to zamontować, to samo jest w Optimie.

Dodatkowo w wersjach z podłączeniem pod OBD komp sam nanosi poprawki tylko trzeba trochę więcej pojeździć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś koło 11, na razie tak zostaje do czasu aż nei wleci CAI luxny wydech i DETIII wtedy jeszcze raz sie zrobi :D 


no to dotarły części do CAI, P1060728.JPG podziękowania dla Ryśka @filtrona1 :D za zrobienie rurek, dokupione są też złączki 2014-10-10 13.41.30.jpg czas na działanie :D w pierdszej kolejności jak to bywa, tzreba zrobić małą polerkę P1060729.JPG aby się rurki ładnie świeciły :D kolorystyka pod maską będzie niebieska,

filtr idzie w nadkole, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle ... poco powiększasz pojemność układu  skoro zależy ci na wysokich obrotach filtr powinien być jak najbliżej przepustnicy ...

 

Ponad to zrób dokładnie pomiary Przepływki przed  i po zabiegu

 

Ja u siebie jak dalem ten wielki walcowy filtr to miałem jakieś 20 -25 % powietrza więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze włozyć jakiś termometr i sprawdzić co i jak, ale nie podejrzewam dużego wzrostu temp przy przepływie zimnego powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś się dobrałem do FFC i debile dobrali mi filterek do reduktora Tommasetto ale z dziurą u góry ale i tak go wsadziłem będzie działał jak trzeba ...

 

ze starego z 10 G wytrzepałem opiłków i był czarny ..tak że warto wymieniać cześciej niż co 20 Tys .. :dribble: :dribble: :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...