Skocz do zawartości
brera

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

memeQQ

colins jak zawsze w formie, dobre :D JACKO29, może dla świętego spokoju kup auto na bateryjki, drogie, ale biorąc pod uwagę upływ lat, to może się zwrócić. Leaf jest bardzo fajny. Szkoda, że po wymianie silnika i długich bojach zawiódł teraz czynnik ludzki. Stare świecie do nowego silnika... chociaż mogli poinformować, nawet jeśli miałoby to być płatne, a tak kolejne batalie musisz toczyć. Nissan powinien pokazać jakiś gest, chyba nikt nie chciałby być w Twojej sytuacji i nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jak to jest podporządkować czas na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JACKO29

Tz! Super...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polonus

Jacek,nie jesteś jedynym,który miał wymieniany silnik na gwarancji.Dzisiaj rozmawiałem z kolegą,który ma J11 z 2014 i przy 10 kkm miał wymieniany rozrząd(pisałem gdzieś w tym wątku o tym wcześniej).Było to robione w serwisie w D.G.Po tej robocie silnik zaczął mu brać olej,pojechał z tym już do serwisu w Częstochowie.Po wizycie w serwisie dostał telefon,że w ciągu dwóch tygodni będzie miał wymieniony silnik,ponieważ w czasie wymiany rozrządu nie wyczyszczono dokładnie komory i miski olejowej,pozostały tam jakieś opiłki ze starego łańcucha który tarł po obudowie i one porysowały gładź cylindrów!

Wspaniały produkt, jeśli to prawda, to rozumiem, że filtr oleju jest urządzeniem zamontowanym w nim dla jaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tz1609
Napisano (edytowane)

Zapomniałem dodać, że cała akcja miała miejsce w zeszłym roku, silnik był rzeczywiście wymieniony w przeciągu dwóch tygodni.Jeszcze po wymianie zrobili mu dodatkowy, darmowy przegląd i klient jest zadowolony.

Edytowane przez tz1609

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACKO29

A tak wygląda wymieniona przeze mnie osłona podwozia,która padła w skutek nieudolności naszych drogowców...

IMG_20180502_110816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACKO29

Robiłem dzisiaj geometrię,bo wyszło mi kiedyś że mam o 5st na boki.Cena 70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trafyc
W dniu 11.05.2018 o 16:29, JACKO29 napisał:

Robiłem dzisiaj geometrię,bo wyszło mi kiedyś że mam o 5st na boki.Cena 70 zł.

A gdzie to wyszło, na przeglądzie? Geometrie robisz na optyce, cz komputerowo? Jakiś warsztat polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACKO29

Wyszło...wstyd przyznać rok temu na przeglądzie technicznym...nie miałem czasu tego skorygować...A polecam warsztat na Andersa,przy cmentarzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Conan1979

rozwiązaniem problem opakowania. ta sam się rozwiązał, w trasie przy redukcji na 4 i puszczenie sprzęgła tylko zagrzechotalo i zero ciągu. biegi można było wrzucać ale po puszczeniu sprzęgła tylko grzechot. laweta później mechanior i rozbiórka. zmieniło sprzęgło z dwumasa. przebieg 48kkm. kupiłem używek z przebiegiem 9kkm i bloga cisza do tego nowy wysprzeglik i chodzi leciutko :) zobaczymy ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACKO29

U mnie nie zdążyło zmielić,wymieniłem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi