Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

dzięki colins za zdjęcia - całkiem fajnie wyglądają te koła, mimo iż to "tylko" 16-tki, ale w sumie oszczędność na zakupie opon/felg - dość spora. Do tego jeszcze trochę lepszy komfort i mniejsza szansa na uszkodzenie - co po pewnej przygodzie ma dla mnie spore znaczenie (https://www.dropbox.com/s/o1u0ft48hd8c2ld/20141017_204947.jpg?dl=0)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci tak obgryzł to koło? :|

Proszę jeszcze jedno foto, gdzie widać moje 16-calówki w całej okazałości (Dezent TC z oponami Kleber KRISALP HP2).

 

post-87564-0-21467300-1419875890_thumb.jpg

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na tym zdjęciu widać rewelacyjnie :). Ja przymierzam się do felg w kolorze czarnym z racji białego lakieru, ale 16 zdecydowanie lepiej prezentują się srebrne (wydaje mi się że czarny optycznie daje wrażenie jeszcze mniejszej felgi).

Opona została zniszczona w czasie zatrzymania z dość znacznej prędkości na autostradzie (prawdopodobnie została uszkodzona wcześniej, i podczas sporej prędkości rozszczelniła się). Pomimo iż był to przód - udało się wyjść cało z opresji, ale teraz chyba podchodzę z większym szacunkiem do dużych prędkości, bo nawet na pustej prostej drodze może nas coś w ułamku sekundy zaskoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę miał biały i pewno także jakieś ciemne felgi do tego wezmę. Ale jak już mówiłem to na wiosnę. No i chyba i na lato i na zimę 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena niestety była ograniczeniem. Jakby mnie było stać na 1.6 to bralbym mazde cx5 pomimo ze qq bardziej mi się podoba. Dla mnie zagadką jest silnik z turbinka i Mazda w tym względzie uspokaja.

Na wiosnę Mazda wypuszcza CX-3,pewnie tańsza a silnik ten sam 2.0

Po kupnie Nota już wiem,że nie wsiądę do niskiego auta,z racji swojego wieku, tylko żeby nie ten silnik 1,4 - trochę słaby.

Już myślę nad zmianą auta,nowy qq nawet ładny,ale ten silnik jakoś nie wzbudza we mnie zaufania i sama jazda próbna też niewiele zmieni.

Kiedyś jeździłem Primerą 2.0 GT,  i choć to było dawno,to myślę,że silnik 2.0 jest najbardziej trafioną opcją w trasę.

Oczywiście benzyna,diesla w ogóle nie biorę pod uwagę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza pewnie tak, ale podejrzewam, ze niewiele wiec w moim przypadku i tak d*pa:) Z drugiej strony ja praktycznie poruszam się 100% miasto, wiec te 2.0 nie jest mi niezbędne. Miałem na myśli trwałość tych nowych silników z turbiną. Silnik Mazdy wolnossący sprawdzony, trwały. Tak naprawdę nikt nie wie jak długo pojeździ takim silniczkiem z turbiną. Tutaj mam obawy. Subiektywnie qq obecnie na rynku jest najpiękniejszym crossoverem. Mazda cx3 jak się domyslam będzie zminiaturyzowanym cx5 wiec wizualnie i tak nie dogonić qq. Niestety jestem osobą kupującą oczami....... Cóż żona tez miała prawo głosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam głównie miasto,codziennie do pracy ze trzy km,dlatego wybrałem Nota,ale czasem puszczam się z rodziną w góry, okolice Karpacza i tu lipa,1.4 średnio daje radę,a jak mu depniesz też potrafi łyknąć,że o hałasie nie wspomnę. Suzuki wypuszcza też nową Vitarę,już mniej terenową ze sprawdzonym,bardzo oszczędnym silnikiem w benzynie 1.6,i tu też rodowód zobowiązuje,a i cena powinna być lepsza. Co do qq,dla mnie to jedno z piękniejszych aut,ale pod maską to wolę sprawdzone,solidne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko o trwałość silnika nie mam dużych obaw. Gdyby to była całkowicie nowa konstrukcja (mam na myśli 1.2 DIG-T), to różnie mogłoby z nim być. Renault jednak zdążyło już dobrze przetestować ten motorek na klientach, bo przecież bliźniaczy 1.2 TCe jest na rynku już ze 2 lata (w różnych modelach Renault i Dacii).

No i zbiera całkiem dobre opinie. Ja osobiście też nie widziałem żeby komuś przedwcześnie się rozsypał, a na na fora Renault i Dacii zaglądam dość często.

Moje obawy idą natomiast w innym kierunku - gdy te wszystkie elektroniczne gadżety, w które obficie wyposażony jest QQ, po paru latach złapią nieco wilgoci i zaczną szwankować, to dopiero będziemy biadolić. Już głupieją, o czym co chwilę ktoś pisze, a co dopiero będzie za jakiś czas?

Obym się mylił, ale obawy są. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to z większą mocą.(choć uparcie twierdzę że nie są to identyczne jednostki,chyba że dane techniczne kłamią(układ korbowo tłokowy)

Czego tu się bać , gdy gwarancję można w każdej chwili przedłużyć do pięciu lat. Pamiętam,gdy kupowałem tiidę ,na początku było sporo problemów u kolegów z forum .A to komputery "wariowały" i zapalały światła w nocy(wilgoć+mróz) a to tuleje w belce słabe, a to ściąganie na lewo, stuki z kolumny itp.Z czasem Nissan się z tym uporał (w większości) a auto jeździ jak ta lala .

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejmy nadzieję że qq te problemy nie grożą. Za 3 lata będę się zastanawiał nad przedłużeniem gwarancji. Wszystko zależy jak się będzie spisywal. Jak na razie 100% satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji,przegapiłem pierwszy przegląd.Brak czasu a i przebieg mały (6 tys km akt). Auto z tamtego roku,lipiec chyba, kupione jako testowe w październiku 2013. Czy już mam po gwarancji? No jeździ jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem z ciekawości ile czasu można zwlekać z przeglądem gwarancyjnym, to powiedziano mi, że do 30 dni. Dzwoń do serwisu i się spytaj jak to będzie wyglądać w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich,a najlepiej podjedź i się dogadaj.Załatwiają takie sprawy.Zwłaszcza że masz malutki przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich,a najlepiej podjedź i się dogadaj.Załatwiają takie sprawy.Zwłaszcza że masz malutki przebieg.

Korci mnie żeby zmienić auto,pewnie podświadomie już zacząłem oszczędzać.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

No jak już złapałeś ochotę to już będziesz drążył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wytrzeźwiej po wczorajszym, a dopiero później podejmuj decyzję. :)

Taki szybki to ja nie jestem,trochę nowości zdążą wypuścić,ale przynajmniej wiem czego szukać -coś wielkości Qq a pod maską coś z Mazdy z Pb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolał bym 2.0 bez turbo.

 

=> jak masz ciśnienie to zostaje Kalingrad :P

Tyle, że to na pewno się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam już wypaczony gust, bo mam QQ więc każda sroka swój ogon chwali. Jednak wnętrze nowego QQ bardziej mi się podoba niż tej Mazdy CX-3.

Zresztą z tego co widzę, to ta Mazda wielkościowo to może konkurować chyba raczej z Juke niż z Qashqaiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokoladnie tak jest Mazda CX-3 to odpowiednik Juke

 

CX-5 to bardziej QQ


ale faktem jest ze samochod bardzo ladny  :jeep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokoladnie tak jest Mazda CX-3 to odpowiednik Juke

 

CX-5 to bardziej QQ

ale faktem jest ze samochod bardzo ladny  :jeep:

CX-3, od QQ 10cm krótszy, od Juke 14cm dłuższy -no mi wychodzi,że bliżej ma do QQ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz CX-3 jest ładna, ale spójrzcie do środka. Krótkie siedziska foteli, brak podłokietnika (i z przodu i z tyłu) i jakieś takie ogólne wrażenie ciasnoty.

Czego by nie mówić o nowym QQ, to wewnątrz wygląda na "doroślejsze" auto. Gdyby jeszcze złamać tą wszechobecną czerń materiałów wykończeniowych, to już całkiem nie byłoby na co narzekać. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...