Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - problemy wieku dziecięcego


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze JarkowiB można tylko współczuć.

U mnie pojawił się ostatnio problem z klimą - polegało to na tym, że pomimo ustawienia niskiej temp z nawiewów leciało b. gorące powietrze. Muszę zgłosić to w ASO przy najbliższej okazji. 

Kolejną zauważoną usterką było drganie maski przy prędkości 130 km/h - maska falowała góra/dół.

falowała góra dół jako blacha? czy brzęczała?

 

to dobrze, że leciało ciepłe powietrze tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemów jest więcej, na dzisiaj przebieg 39tyś i jestem zmęczony tym samochodem.

Edytowane przez JarekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wypadająca jakaś plastikowa tulejka na drążku kierownicy cztery razy usterka usunięta i tyle samo razy powróciła :) skutkuje to metalicznym pukaniem podczas kręcenia kierownicą w prawo lub lewo .

2. Stuki w zawieszeniu po stronie kierowcy do tej pory nie wiadomo co to :) wiadomo że stuka :) zaznaczę że serwis wymienił kilka elementów zawieszenia   jednak nadal to nie to.

3. Jakiś problem jest też z systemami ponieważ potrafią zapalić się kontrolki np nie działający system start stop , nie działające kamery oraz czujniki , system kolizyjny,martwe pole , esp, oraz żółty wykrzyknik:) wszystko na raz :) po kilku sec gasną.

4. Czasami rano nie zawsze odpala prawidłowo , zakręci jeden raz i od razu kręci drugi raz, samochód stoi w ogrzewanym garażu więc na pewno nie jest to wina mrozu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z silnikiem i kontrolkami pojawiły się teraz czy były od początku ? Mój stał na mrozie cały weekend (było około -17 stopni w nocy) odpalił za pierwszym naciśnięciem przycisku ( rozrusznik zakręcił dwa razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kontrolkami oraz odpalaniem pojawiły sie w Grudniu . Samochód nigdy nie stoi pod chmurą, w garażu mam 19c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojawiły się po jakimś czasie. Pytanie czy przed tymi problemami czy po, robiłeś przegląd ? Ciekawe czy podczas przeglądu nie robili aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 900 km wlaczyla sie zolta kontrolka silnika. W serwisie okazalo sie, ze to sonda lambda. Po tygodniu wymienili na nowa i nic sie nie zmienilo. Sonda ma byc wymieniona raz jeszcze. Tylko nie wiadomo kiedy.bJezdzilem autem 1 tydzien. 2 tygodnie juz stoi w serwisie. Oby po kolejnej wymianie wszystko wrocilo do normy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 900 km wlaczyla sie zolta kontrolka silnika. W serwisie okazalo sie, ze to sonda lambda. Po tygodniu wymienili na nowa i nic sie nie zmienilo. Sonda ma byc wymieniona raz jeszcze. Tylko nie wiadomo kiedy.bJezdzilem autem 1 tydzien. 2 tygodnie juz stoi w serwisie. Oby po kolejnej wymianie wszystko wrocilo do normy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem,że mowa o  dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na benzynce na razie wszystko śmiga bez zarzutu. Fakt, że zrobiłem dopiero kilka tysiaczków, ale widzę, że u niektórych problemy zaczynają się dość wcześnie. Czyżby jednak diesle miały okazać się chimeryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Diesel. Auto ogromnie mi sie podoba. Tylko ma jedna wade. Nie mozna nim jezdzic...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po tygodniach odebralem auto. 2 wymieniona sonda dziala.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po 3 tygodniach...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dantech2003

Witajcie planuje latem zakup X-trail 1,6d 130km w pełnej opcji, jakieś auto demo do 130tyś (troszkę tego jest na otomoto)

 

Przeczytałem wszystkie posty w tej zakładce, rozumiem że pojawiają się problemy, i współczuje użytkownikom. Ale szczerze na tyle tysięcy samochodów sprzedanych to te informacje dotyczą kilku samochodów (wybaczcie :).

 

 Zrozumcie mój  optymizm gdyż autko mi się podoba.

 

Porównałem xtraila z RAV4 d (plastik i silnik jak traktor) Ford KUGA d (  połączenie z powershift bajka ale mały bagażnik dla 4 osobowej rodziny) KIA Sportage (za mała) Sorento (za drogie ale lux) Honda CRV( drogo i nie ma tego czegoś) VW tiguan (za mały i za drogi) Outlander (wnętrze z innej epoki).

 

X-trail w cenie do 130tyś (jakieś demo) - przestronne wnętrze, skóra, podgrzewane fotele, okno dachowe otwierane,systemy wspomagające, kamery, tylna kanapa przesuwna, pochylana i środkowa część składa się aby przewieść deskę snowboardową, bagażnik ustawny i duży. Tylko ten silnik 1,6 130km hmmmmm,,,,,,, jak czytałem ............... ekonomiczny ale jak z tą mocą, nie jestem rajdowcem ale słyszałem że nawet w mniejszym QQ brak mu mocy.

 

Zazwyczaj fora są od tego aby pisać o problemach ale chciałbym rozpocząć nowy temat,,,,   Proszę napiszcie o zaletach co wam się podoba w waszych Xtrailach, czy polecacie X , i czy warto przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia,

pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nowy x nie ma już charakteru..... :thumbsdown:

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znowu zaczynamy o gustach :-) Charakter ma, tylko inny :-) Jest grupa odbiorców, co lubi kwadratowe iksy poprzednich generacji, które być może były bardziej "samcze", lepiej znosiły trudy jazdy w terenie i bardziej do niej pasowały, ale wyglądem za bardzo nie budziły zachwytu nikogo prócz posiadaczy tych wersji. Były one też lepiej przemyślane pod względem wszelakich schowków, schoweczków, ale to też można przypisać bardziej wyprawowej-terenowej charakterystyce tamtych generacji. Jest też grupa odbiorców, co wybiera nowego iksa, który jest typową wygodną miejską bulwarówką, która bardziej plasuje się w kanonach aktualnych czasów i którą fajnie wybrać się w daleką trasę... ale po szosie :-) Każdy wybiera według wlasnego uznania. Ja mimo wszystko wybieram to drugie. Nowy iks jest wygodny, cichy, ma dużą przestrzeń dla pasażerów, fajnie się prowadzi, a do błota nie zjeżdżam. Iks jeden charakter stracił, zyskał drugi ;-) A mniej lub bardziej denerwujące mankamenty miały i pierwsze i drugie i aktualne generacje.

No i ja wybrałem jednak benzynę i jestem z tego zadowolony :-)

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"które być może były bardziej "samcze" } :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

 

No t32 ma wadę: kiedy do niego wsiadam nie widzę zegarów.... :icecream:

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"które być może były bardziej "samcze" } :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

 

No t32 ma wadę: kiedy do niego wsiadam nie widzę zegarów.... :icecream:

Prawdziwy saaaamiec wie o co "kaman" hahah ;-) :-D Takie tam porównanie żeby nie było tak patetycznie ;-)

A co Ty z tymi zegarami? To ile Ty masz wzrostu? Kurczę, ja swoje widzę mimo, że mam wadę wzroku :-D ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he to zrozumie niestety tylko supersamiec alfa z t30.... :gun:

Haha... Alfa, beta, gamma... Ważne, że humory dopisują dzisiaj na forum :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z pierwszych opisywałem zalety tego auta na tym forum. Minęło już półtora roku, przebieg 32000 km, i nadal uważam że w tej cenie to najsensowniejszy wybór. Problemów samochód nie ma żadnych, a generalnie zgłoszenia typu wibrująca maska w pewnych okolicznościach ( można doregulować) czy temat z czujnikami ciśnienia które uruchamiają się z opóźnieniem to piredoły. Oczywiście czasami na pewno będą zdarzać się poważniejsze problemy w pojedynczych egzemplarzach ale do tej pory w Polsce sprzedano ponad 700 szt i jakoś forum nie jest zalewane przez wpisy z flustrowanych właścicieli. Wcześniej byłem na forum Mazdy (2014rok) i tam była jadka jeśli chodzi o diesla CX5 a maska samochodu mogła występować w teledysku "ona tańczy dla mnie". I nie zapominajcie, że idealne samochódy są dwa. SŁUŻBOWY i Skoda. ( często jest to to samo) Wszystkie pozostałe będą miały jakieś wady :)

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T32 wygląda bardzo atrakcyjnie, trzeba przyznać japońcom że sylwetka jest ładna

 

CVT spisuje się bardzo dobrze, z początku jak nagle wkręcamy obroty jest trochę głośna ale na wysokich obrotach nic nie słychać, poza silnikiem

 

według mnie jest to jeden z lepiej prowadzących się SUVów tego typu na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z pierwszych opisywałem zalety tego auta na tym forum. Minęło już półtora roku, przebieg 32000 km, i nadal uważam że w tej cenie to najsensowniejszy wybór. Problemów samochód nie ma żadnych, a generalnie zgłoszenia typu wibrująca maska w pewnych okolicznościach ( można doregulować) czy temat z czujnikami ciśnienia które uruchamiają się z opóźnieniem to piredoły. Oczywiście czasami na pewno będą zdarzać się poważniejsze problemy w pojedynczych egzemplarzach ale do tej pory w Polsce sprzedano ponad 700 szt i jakoś forum nie jest zalewane przez wpisy z flustrowanych właścicieli. Wcześniej byłem na forum Mazdy (2014rok) i tam była jadka jeśli chodzi o diesla CX5 a maska samochodu mogła występować w teledysku "ona tańczy dla mnie". I nie zapominajcie, że idealne samochódy są dwa. SŁUŻBOWY i Skoda. ( często jest to to samo) Wszystkie pozostałe będą miały jakieś wady :)

Dokładnie tak jak mówisz... Niekwestionowaną zaletą nowych iksów jest stosunek ceny do gabarytów, prowadzenia i wygody jaką w zamian otrzymujemy. Co do jakości też wiekszych zastrzeżeń nie można mieć, bo teraz niemal każda marka bazuje na recyklingu więc mamy np. wnętrza jakie mamy;-) Trudno wyrokować, ale już widać, że konkurencja - często droższa - ma więcej problemów na starcie niż nasze iksy, czy qq. Wibrujące maski i czujniki też zgadzam się, że są pierdołami, ale po to między innymi jest forum, żeby również o takich pierdołach porozmawiać i rozwiać wątpliwości:-) A maski niech sobie tańczą;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel. Auto ogromnie mi sie podoba. Tylko ma jedna wade. Nie mozna nim jezdzic...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po tygodniach odebralem auto. 2 wymieniona sonda dziala.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po 3 tygodniach...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i kolejny raz w serwisie. Jezdzilem 2 tygodnie. Na liczniku 2 tys km i ponownie wyswietlil sie ten sam komunikat. Tym razem nie wierze, ze 3 raz zapsula sie sonda lambda. Jakies pomysly co moze sie dziac?

Serwis na razie nie wie.

7 tygodni od zakupu XTraila a jezdzilem nim 3 tygodnie. 4 tygodnie jezdze zastepczym autem.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...