Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Gorąco.

Jestem tu "nowy" ale mogę chyba najwięcej napisać na temat nowego X-TRAILA. Odebrałem go pod koniec września ub. roku. W tej chwili mam przebieg 8 000 km. Więc jak przypuszczam jestem jednym z pierwszych właścicieli tego auta. Na tym forum jest poruszanych wiele wątków dotyczących tego samochodu, ale nie odpowiadają one do końca faktom. Po kolei: 

- CENA. Pierwotna cena (katalogowa) wystawiona przez nissana była trochę przesadzona i to jest fakt.  Jednakże (nieoficjalnie) została szybko z korygowana. Co ciekawe, we wrześniu zapłaciłem miej niż jak bym kupił teraz na wyprzedaży rocznika 2014. Za model 1.6 ACENTA 4x4 z Nissan Connect 360 oraz pakietem acenta + (19 calowe felgi (śliczne:) , relingi , elektryczna klapa oraz system bezkluczykowy i elektryczny hamulec) do tego 5 - letnia gwarancja lub do 150 000 tyś km , grafitowy metalic wraz z chromowaną listwą na tylnej klapie zapłaciłem 126 500,00 zł brutto. Różnica między TEKNĄ - to skóra (jestem uczulony na nią), okno dachowe (miałem w s-maxie i latem ciężko, a do tego głośniej i sporo niższy sufit oraz większy hałas) , światła full led (to by się przydało , ale w zamian ma spryskiwacze reflektorów) oraz system "brzęczący" monitorowania znaków i martwego pola (wiele osób go wyłącza).  I to cała różnica a różnica w cenie (biorąc dopłatę obecnie do gwarancji 5 letniej) po wszelakich promocjach około 20 000,00 zł . Za  QQ z takim silnikiem i napędem na 4 koła oraz podobnym wyposażeniem i gwarancją na 5 lat musiałem  zapłacić po rabatach 109 000 zł .( obecnie nie ma już 1.6 dci 4x4 w ofercie) Różnica 17500.  Czy duża czy mała rzecz dyskusyjna. Podsumowując za 126500 zł mam samochód z 5 letnią gwarancją w bardzo dobrym wyposażeniem i (uważam z bardzo dobrym) dieslem z napędem na cztery koła (który mogę zblokować do 40 km/h w przeciwieństwie do RAV 4,CX5, CRV).  Pamiętajmy że na cenę samochodu ma wpływ miejsce jego produkcji. QQ jest produkowany w UK a X-TRAIL w Japonii.  SPORTAGE z napędem na 4 koła również kosztuje ponad 110 000 zł . Ktoś powie , ale diesel ma 180 km. Tak ma, ale nijak nie przekłada się to na wrażenia z jazdy. Nie wspomnę, że z tyłu dorosła osobo ze wzrostem powyżej 1.80 nie mieści się. Dlaczego lepsze wrażenia z jazdy daje HONDA CRV 1.6 niż 2.2 . Nie wiem czy chodzi o kulturę silnika czy jego charakterystykę ? 

- WNĘTRZE- Samochód jest bardzo przestronny, z tyłu miejsca jest bardzo dużo co po S-MAKSIE było dla mnie priorytetem. Deska rozdzielcza identyczna jak QQ- fakt, ale to nie dyskwalifikuje tego auta, tym bardziej że swoim wyglądem, ergonomią i jakością bije na głowę RAV 4 i Outlandera. Moja żona po wejściu do CX5  miała wrażenie jak by siedziała w małym compakcie a nie samochodzie który ma ambicje być SUV-em. Widoczność mierna a tłumaczenie handlowca że chodzi oto aby wyświetlacz centralny był na wysokości oczu jest żenujące. Ja potrzebuje na wysokości oczu widzieć całą drogę a nie wyświetlacz. W rav4 podobne wrażenia nie wspomnę o samym wyglądzie deski rozdzielczej. Zwróćcie uwagę koledzy jakiej wielkości są w nowym X-TRAILU szyby, co jest jednym z  elementów mających wpływ na postrzeganie przestronności kabiny. Deska jest pod kątem opadającym w kierunku szyby co jeszcze bardziej potęguje "efekt przestrzeni" (w QQ z powodu mniejszej przedniej szyby już tego efektu nie będzie)  i do tego "teatralna" tylna  kanapa.

Oczywiście przyczepiłem się do skrzypienia plastiku w okolicach drzwi (ala carbonowa listwa) oraz kratek wentylacyjnych, ale temat po 30 minutowej wizycie w serwisie został rozwiązany.

Dodam że mimo podobieństwa do QQ, X-trail jest obecnie najładniejszym CROSS-em na rynku i to nie tylko moja opinnia, (nie licząc klasy premium). Śmieszą mnie komentarze że samochód podobny do daci duster, . Nie wiem z której strony. Bardziej VW TOUAREG podobny jest do Daci Duster.  To tak jakby sejciento było podobne do MiniCoopera.  Tył X-TRAIL był inspirowany  LEXUSEM RX 350. X-trail był głównie projektowany na rynek amerykański jako ROUGE gdzie z sinikem 2,5 l w benzynie dobrze sobie radzi. Zresztą LEXUS RX na rynku amerykańskim jest hitem stąd inspiracja.

Podsumowując nie ma samochodów idealnych. Po za jednym. Służbowym :)). Jeden potrzebuje skóry i szklanego dach a drugi nie. Każdy wybór należy uszanować. Pamiętam, jak w połowie lat 90 odebrałem POLONEZA ATU. Możecie wierzyć albo nie, ale wtedy ten samochód naprawdę nie miał dla mnie żadnej wady. 

Na pozostałe tematy jak silnik, wrażenia z jazdy  itp. napiszę później. Jeżeli jakieś pytania to służę pomocą. Jeszcze nie doszedłem jak wstawić tutaj zdjęcia. Może ktoś mi pomoże.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jest produkowany w 100% w Japonii. Po za tym możesz sprawdzić to po VIN-ie. 

W wielu salonach tłumaczą też różnice w cenie między nim a QQ.

 

Pozdrawiam.

 

P.S Jak wkleić zdjęcie.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się sprawdziłem

Ale początek jest JN.


Pierwsza litera J oznacza miejsce pochodzenia , druga litera N oznacza markę.

 

Poniżej link z informacją opartą na oficjalnym stanowisku NISSANA że te sprzedawane w Polsce będą z Japonii.

 

 

http://regiomoto.pl/portal/auta-nowe/pierwsza-jazda-nissan-x-trail-w-siedem-osob-po-bezdrozach-zdjecia

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam drugiego posiadacza X-traila T32 na forum. Ja w przyszłym tygodniu w końcu oddaje swojego na przegląd 3k. Nad dopłatą do gwarancji 5 lat ciągle się zastanawiam - bo rocznie robię ok. 40kkm. Cenę faktycznie miałeś świetną. Wrzuć fotki swojego T32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić, bo  z edytora nie widać opcji (chyba)


Udało się.


Załączę jeszcze foty z nowymi listwami.


Nowe listwy boczne oraz zamiennik (listwa) na zderzak. Ta na klapie została "wysępiona"  w ramach pierwotnego zakupu.

post-89933-0-80901800-1422995611_thumb.jpg

post-89933-0-72263400-1422996532_thumb.jpg

post-89933-0-21703500-1422996538_thumb.jpg

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full time 4wd? Co to znaczy?

nie ma przełącznika napędu?

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, dokleiłem bo tak ładniej. :) Ale widzę że na ALLEGRO tańszy. W Norauto 15 zł.

Ale brakowało mi czegoś na klapie więc dokleiłem. Jak wam się podoba ?

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa pierwsze wrażenia redaktorow automoto.


w t30 na klapie była fabrycznie naklejka ciuchów Columbii

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne autko. Podoba mi sie nowy X-trail, a kupilem QQ poniewaz w X-Trailu nie bylo zadnego slinika benzynowego. No moze  ma jedna wade o ktorej juz wspominalem- zbyt duze podobienstwo do samego QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregs: jednym zdaniem - czy dig jest bezproblemowy? Chce kupić juka dla małzonki i się trafił za 50.

szkoda, że jesteś z Toronto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane zostalo dwa tygodnie temu - malzonka nim obecnie jezdzi. Auto nie sprawia ZADNYCH problemow, a zona MEGA zadowolona. I nie przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Listwa jest z obydwóch stron. Pierwsze zdjęcie jest zrobione pare dni po zakupie. Listwy boczne zamawiałem później. I niestety czekałem na nie prawie miesiąc. Są w głównym katalogu akcesori Nissana. Ten kolor listew bardzo pasuje gdyż mają identyczny kolor jak relingi. Ale można zamówić w dowolnym kolorze gdyż są lakierowane. Na parkingach przydają się.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze listwy bardzo fajnie sie komponuja z caloscia. To taki element wyrozniajacy auto -super, mnie sie podoba.

 

Do QQ dobralem sobie listwy w kolorze nadwozia-brazowe, i mniej sie rzucaja w oczy -ale twoj pomysl byl bardzo dobry.

Wogole jaki to kolor samochodu? Srebrny?

 

Jeszcze jedna zecz ktorej nie ma w QQ -duze felgi 19". Tak powinny wygladac felgi 19" w SUV'ie. Ja nie dobralem sobie 19" w QQ poniewaz maja za niski profil 225/45R19 i klocilo mi sie to z samochodem typu SUV/Crossover. Ale tutaj chyba sa 225/55R19 i rewelacyjnie to wyglada. Dla mie bajka.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zecz ktorej nie ma w QQ -duze felgi 19". Tak powinny wygladac felgi 19" w SUV'ie. Ja nie dobralem sobie 19" w QQ poniewaz maja za niski profil 225/45R19 i klocilo mi sie to z samochodem typu SUV/Crossover. Ale tutaj chyba sa 225/55R19 i rewelacyjnie to wyglada.

 

I m. in. dlatego z SUV-a zostało tylko "V". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ponownie.

Samochód jest grafitowy (kad) a listwy srebrne. W QQ jest kolor podobny ale nie taki sam. Pierwotną decyzje o kolorze podjąłem widząc QQ. Miała być biała perła ale srebrne listwy boczne już nie pasowały by a ponadto bałem się czy nie znudzi mi się kolor biały. W QQ najbardziej podoba mi się brązowy, ale w X nie występuje. Jeśli chodzi o felgi to faktycznie są 19', i robią sporą różnice w wyglądzie. Na zimę kupiłem 17 z oponomi i różnica w wyglądzie zasadnicza.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzilem sobie samochod z 17" -uzywam ich w czasie zimy, na lato kompletuje zestaw 18" -dla mnie to taki kompromis, ladnie wyglada i komfortowo jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 19 calowe, relingi, elektryczny hamulec , kluczyk bezdotykowy oraz klapa elektrycznie podnoszona były w pakiecie acenta +.

X - trail na 17 - ach nie wygląda tak ciekawie, gdyż patrząc z boku samochód jest mimo wszystko duży i felgi 17 giną. Chcąc kupić komplet 19 musiał bym wydać więcej niż cena katalogowa tego pakietu. QQ jest mniejszy i felgi 17 dobrze się prezentują.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...