Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie pierwszy przegląd gwarancyjny jaki koszt tej usługi i co wam wymieniono w ramach gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara,a nie mówili Ci,że pierwszy przegląd to koszt ok 800 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju - 110,00

filtr powietrza - 110,00 (nie musisz ale... mój wyglądał bardzo nieciekawie po roku)

olej - 410,00

filtr kabinowy - 125,00

przegląd (robocizna) - 230,00 

 

ja dodatkowo przeczyściłem klimatyzację - 150,00

 

ceny w pln brutto

 

 

podsumowując jak możesz weź swój olej i filtry i wyjdzie Cie znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju - 110,00

filtr powietrza - 110,00 (nie musisz ale... mój wyglądał bardzo nieciekawie po roku)

olej - 410,00

filtr kabinowy - 125,00

przegląd (robocizna) - 230,00 

 

ja dodatkowo przeczyściłem klimatyzację - 150,00

 

ceny w pln brutto

 

 

podsumowując jak możesz weź swój olej i filtry i wyjdzie Cie znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Filtr oleju 10€

filtr powietrza 10€

olej 50€ najdroższy !!!

filtr kabinowy , węglowy 6.50€

Napisałem jedynie materiały , robocizny nie piszę bo nie te stawki godzinowe i zarobki , ale wytłumaczcie mi jedno ,czy gdy te części zostaną sprowadzone do Polski ktoś pokrywa je złotem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - pozłacają filtry .... w ASO :)

I jak w tej sytuacji nie jeździć do p.Tadzia ?! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są ceny z ASO nissana  tutejszego .

Jak czytam że dostajecie takie upusty na kupnie auta to zedrzeć muszą na serwisie !!!

To jak z telefonami w Polsce , widzę reklamy że prawie albo zupełnie za darmo dają Wam smartfony ale z drogą obsługą (rozmowy Smsy itd), za takie zabawki tu trzeba zapłacić 80-150€ z kontraktem na rok za 50€ max abonament , ale 3000 godzin gratis i nielimitowany internet (pół dniówki + - ).

Nie wnikam w politykę koncernów ale coś za coś .

Tutaj w garażu u Johna cena za usługę jak w serwisie ! "Tadziu" Polak wychodzi taniej , ale to też nie reguła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że pierwszy przegląd to wymiana oleju + filtr. Nic wiecej nie jest wymieniane przy 20.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że pierwszy przegląd to wymiana oleju + filtr. Nic wiecej nie jest wymieniane przy 20.000km

Przynajmniej ja tak miałem przy pierwszym przeglądzie po roku - tylko olej i nowy filtr oleju. No, jeszcze mi nowego płynu do spryskiwaczy nalali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszara

Przegląd jest to lista czynności wraz z wymianą płynów zgodnie z wykazem. Te rzeczy są odpłatne a ceny są różne i czasami warto jest wcześniej popytać i zdecydować gdzie się opłaci.... Jeśli masz jakąś naprawę - wymianę gwarancyjną to zgłoś to przy umawianiu się na przegląd bo na przeglądzie mogą tego Ci nie naprawić. Będziesz jeszcze raz "gonił" ...


Czy dobrze zauważyłem ,że zmieniono kalendarz przeglądów dla QqII w limicie przebiegu? Skrócono limit - w poprzedniku był co 30tyś. km przebiegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju - 110,00

filtr powietrza - 110,00 (nie musisz ale... mój wyglądał bardzo nieciekawie po roku)

olej - 410,00

filtr kabinowy - 125,00

przegląd (robocizna) - 230,00 

 

ja dodatkowo przeczyściłem klimatyzację - 150,00

 

ceny w pln brutto

 

 

podsumowując jak możesz weź swój olej i filtry i wyjdzie Cie znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Swój olej i filtry to dlaczego kolego Igielski tak nie zrobiłeś tylko taką kasę im zostawiłeś. Ja w j10 zawsze miałem olej i filty jest jeszcze karta stałego klienta albo you+nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszara,

ceny podane już z kartą you+nissan (chyba 5% rabatu od katalogowych).

 

Robiłem u nich akcje serwisowe i przy okazji wziąłem pierwszy przegląd. Chciałem go zrobić za jednym razem gdyż nie jestem z Poznania a dodatkowo czekała mnie dłuższa trasa.

 

ps. Tak naprawdę to niewiem czy oni (w Poznaniu) godzą się na swoje oleje, filtry. Na pewno salon we Wrocławiu wręcz sugeruje :-) aby wziąć swoje części.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się dowiadywał w serwisie czy ten pakiet 5-ciu przeglądów za 2900zł (dla QQ 1.2) się opłaca. Tzn co tak naprawdę wchodzi w jego skład, a za co dodatkowo się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się dowiadywał w serwisie czy ten pakiet 5-ciu przeglądów za 2900zł (dla QQ 1.2) się opłaca. Tzn co tak naprawdę wchodzi w jego skład, a za co dodatkowo się płaci.

 

Też mnie ta sprawa interesuje. Czekam na info z Waszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobre pytanie! Ale chyba  wchodzą wszystkie czynności i materiały przewidziane w takich przeglądach . Za ponadstandardowe typu klocki czy tarcze płacisz za części dodatkowo(w naszym serwisie wymiana wtedy i tak jest w cenie przeglądu, ale jak tu czytałem z tym w innych A.S.O. jest różnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się dowiadywał w serwisie czy ten pakiet 5-ciu przeglądów za 2900zł (dla QQ 1.2) się opłaca. Tzn co tak naprawdę wchodzi w jego skład, a za co dodatkowo się płaci.

Robią to co w normalnym przeglądzie. Jedyna różnica, że płacisz z góry za 5 - więc jak to w hurcie - masz taniej. 5 normalnych przeglądów kosztuje łącznie 5 tys. - pakiet masz za 3 - oszczędność masz 2 tys.

Czy dużo czy mało? Każdy sam ocenia. Pojawiły się głosy, że "a co zrobisz jak wcześniej sprzedaż/rozwalisz auto?" - bo zwrotu ne ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to wykupione tylko ze w wersji skandynawskiej, 3 przeglady roczne za 7k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny uslug w calej Skandynawii sa skandaliczne ale niestety sie nie da inaczej. Jak sie ktos tu kiedys wybierze i cos sie zepsuje to terapia szokowa zapewniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wypłatę też masz skandynawską. A ja na ten przykład mam... nawet nie będę mówił jaką żeby się nie denerwować. Bo zaraz normalnie kurde balans wsiędę w traktor i pojadę z rolnikami blokować drogi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, jest OK ale kokosow tez nie ma. Problem z uslugami tutaj to wysoki podatek ktory automatycznie przeklada sie na wysokie koszty pracy. Ludzie zarabiaja sporo ale tez sporo wydaja, a jak cos sie np. auto zarysuje to malo kto jedzie z tym do lakiernika bo sie to zwyczajnie nie oplaca. No chyba ze jest esteta jak ja i musi po prostu. Koszty obslugi pojazdu w ASO sa wysokie niezalezenie od marki i naliczene godzinowo wiec trzeba bardzo uwazac co chlopaki w ASO mowia ze beda robic i ile to potrwa bo kwot zwykle nie podaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, jest OK ale kokosow tez nie ma. Problem z uslugami tutaj to wysoki podatek ktory automatycznie przeklada sie na wysokie koszty pracy. Ludzie zarabiaja sporo ale tez sporo wydaja, a jak cos sie np. auto zarysuje to malo kto jedzie z tym do lakiernika bo sie to zwyczajnie nie oplaca. No chyba ze jest esteta jak ja i musi po prostu. Koszty obslugi pojazdu w ASO sa wysokie niezalezenie od marki i naliczene godzinowo wiec trzeba bardzo uwazac co chlopaki w ASO mowia ze beda robic i ile to potrwa bo kwot zwykle nie podaja.

No ale nie wszędzie tak jest. W UK pensje o wiele wiele wyższe niż w Polsce,a koszt serwisu takiego QQ jest taki sam jak w Polsce. Tylko auta droższe :P Nowy QQ 1.6dCi 4x4 w Teknie to prawie 180 tysięcy złotych co jest głupią kwotą(ale też mogę podać parę aut które w Polsce są droższe i to o wiele,więc to też nie reguła).

 

Ale wracając do tematu przeglądów - podczas każdego powinni wymienić dokładnie to,co pisze w książce serwisowej. Więc po roku tylko olej i filtr oleju, po drugim roku już olej, filtr oleju, filtr powietrza itp itd. To wszystko powinno być w cenie. Opłacać się opłaca - chyba że tak jak wyżej wspomniano - sprzedasz auto wcześniej,to wtedy kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego ładuj wóz na prom i przyjeżdżaj serwisować do Polanda. ;)

 

Dzieki za propozycje :), niestety wszystko musi byc udokumentowane tutaj w kraju. Ale zaloze sie ze lakiernicy w Pl sa lepi i tansi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie wszędzie tak jest. W UK pensje o wiele wiele wyższe niż w Polsce,a koszt serwisu takiego QQ jest taki sam jak w Polsce. Tylko auta droższe :P Nowy QQ 1.6dCi 4x4 w Teknie to prawie 180 tysięcy złotych co jest głupią kwotą(ale też mogę podać parę aut które w Polsce są droższe i to o wiele,więc to też nie reguła).

 

 

Ile wynosi cena takiego auta w UK w GBP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi wg kursu sprzed 6 miesiecy ok 146tys. Nie liczcie wg obecnego kursu bo to chwilowe wachanie kursu sopwodowane sytuacja polityczna. Od tego czasu zlotowka stracila na wartosci ok 20% a czy auta w PL stanialy albo zdrozaly o tyle? No nie.

Czyli cena w UK: 146tys, szwecja 135tys, rosja i polska ok 125tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...